Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar 7 FORMULE 1-AUTO BOB DOET VOORMALIGE PRAALWAGEN DE DEUR UIT 1JEen stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor Fan van Max Verstappen en nog wat ruimte over? Dan staat in Eindewege iets heel leuks te koop. Bob de Boer doet z'n Red Bull Formule 1-auto de deur uit. Geen echte uiteraard. Het is een levensgroot model, pakweg op ware grootte, dat is gemaakt van hout en papier- maché. Het staat op het onderstel van een lelijke eend. ,,De exacte plaats ben ik vergeten, maar hij is in 2017 gemaakt voor een carna valsoptocht ergens in Limburg'', weet De Boer. De inwoner van Goes is een groot Formule 1-fan en bewonderaar van Max Verstappen. Hij verzamelt alles van de Lim burgse Formule 1-coureur. Zijn collectie bestaat uit onder meer schaalmodellen van racewa gens, kartonen borden, petjes en blikjes Red Bull waar het gezicht van Max op staat. ,,Ik heb zelfs een stukje van de vleugel van een Toro Rosso (het zusterteam van Red Bull waarin Verstappen zijn de buut maakte in de Formule 1, red)'', vertelt De Boer. Hij was ooit bij een wedstrijd, toen Carlos Sainz, destijds de teamgenoot van Max, crashte. De brokstukken la- gen overal. ,,Ik heb toen aan een official gevraagd of hij me een stuk wilde geven. Dat deed hij!'' Ruimtegebrek Toen De Boer drie jaar geleden op internet zag dat een levensgrote Red Bull-raceauto werd aangebo den, twijfelde hij geen moment. Het pronkstuk van z'n collectie staat nu in de meubelhal in Einde wege (bij 's-Heer Arendskerke), waar De Boer Kameleon Design runt, een zaak met vintage meu belen. De auto trok de afgelopen jaren veel aandacht. ,,Heel veel klanten zijn ermee op de foto ge weest'', vertelt de eigenaar. De reden dat hij de wagen weg doet, is heel simpel: het ding neemt heel wat ruimte in beslag en die kan hij beter gebruiken voor het uitstallen van z'n meubels. De Boer is er nuchter onder. ,,Hij staat hier nu drie jaar. Dan is het ook goed geweest. Als hij een mooi plekje krijgt bij een andere fan, vind ik dat mooi. Het zou een prachtig object kunnen zijn voor in een mancave.'' De Boer vraagt 350 euro voor zijn pronkstuk. Pre cies wat hij er drie jaar geleden ook voor betaalde. De verkoopadver tentie op Facebook heeft al een re actie opgeleverd. Een Formule 1- café ergens in het land wil de race auto op z'n kop aan het plafond hangen. ,,Maar het ding is loei- zwaar, dus dat zal moeilijk wor den'', weet de huidige eigenaar. ,,Maar ze komen deze week toch even kijken.'' De Boer noemt zichzelf een echte Formule 1-fan. Hij zegt het erg leuk te vinden dat Max het zo goed doet, maar houdt ook van de sport als er geen Nederlands suc ces is. De Goesenaar herinnert zich hoe hij aan het begin van Max' Formule 1-carrière een keer naar de race in Spa Francorchamps ging. ,,Het stond er vol met fans in het oranje'', vertelt hij. ,,Er werd gezongen, de wave werd gedaan je kent het wel. Maar al in de eerste ronde reed Max z'n neus eraf en Heel veel klanten zijn met de raceauto op de foto geweest was een goed resultaat niet meer mogelijk. Het was meteen stil. Een half uur voor het einde van de wedstrijd gingen de meeste fans zelfs weg om de file voor te zijn. Dan ben je geen echte Formule 1- liefhebber.'' Advertentie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudhaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 25 november 2020 BE 'Prachtig object voor een mancave' Rob Paardekam Goes Bob de Boer bij zijn Red Bull-raceauto. Voor 350 euro mag hij weg. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN -Bob de Boer Kijk op de site bij /video Bob de Boer verkoopt 'raceauto' Drukte voor verkoop sieraden L,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60