I 1811 r ÜA Wd il ïïliikj?,/' O O) CD O 10 ZEELAND Zeeuwse arbiters over eigen hoogtepunten, ambities en de VAR HWP Stitan Tom Boere Boel: Ik ben nog maar net bezig, maar heb al wat mooie dingen meege maakt. Zo heb ik laatst Goes tegen Odin '59 gefloten, die wedstrijd met de oneindige penaltyreeks. Ook heb ik NAC al een keer mogen fluiten tijdens hun oefencampagne en ben ik vierde official in de Keuken Kampioen Divi sie geweest. De mooiste wedstrijd was denk ik wel de derby tussen Nivo Sparta en Roda Boys, voor 800 man publiek. Derby's zijn sowieso schitte rend om te fluiten. Boonman: Ik heb de eer gehad om op het allerhoogste niveau actief geweest te mogen zijn, de Champions League. Van op het veld staan in een volgepakt Camp Nou en Anfield tot aan onder deel zijn van het "Team Kuipers" tij dens de Champions Leaguefinale. Ook buiten het veld heb ik genoeg mooie herinneringen gemaakt. Je komt in landen waar je nooit komt, van Moldavië tot IJsland. Boel: Ik vind het een hele goede ont wikkeling, maar er blijft toch nog veel Ik vind de VAR een hele goede ontwikkeling, maar er blijft toch nog veel ruimte voor discussies ruimte voor discussies. Het spel is in ieder geval eerlijker geworden, al blijft het toch een vak van interpretatie. Kijk bijvoorbeeld naar alle discussie over handsballen momenteel. Wan neer is het nu wel of geen penalty? Deze discussies blijf je houden, met of zonder VAR. Al zou het wel helpen als het duidelijker is wanneer er een pe nalty gegeven moet worden. Boonman: En dat vraag je aan ie mand die zelf ook wel eens assistent VAR is? Haha nee, ik vind het oprecht een duidelijke vooruitgang. Er is niets vervelender voor een scheidsrechter dan van het veld te stappen en te be seffen dat je een grote fout hebt ge maakt. Iedereen zit tegenwoordig met oortjes op de bank, dus trainers en spelers weten dit sowieso binnen vijf seconden al. Nu kunnen we fouten gelukkig op het veld al herstellen. Dis cussie blijf je hoe dan ook houden, spelregels zijn niet altijd zwart-wit te benaderen. Boel: Ik zit nu in het talententraject betaald voetbal. Dat betekent dat ik word klaargestoomd voor hopelijk een carrière in het betaald voetbal. Het is best een grote groep scheids rechters, dus het is geen zekerheid dat je het ook haalt. Voorlopig ben ik ge lukkig goed bezig en fluit ik momen teel in de hoofdklasse. Ik zou mijn de buut in de derde divisie al gemaakt hebben, maar toen werd de competi tie stilgelegd door corona. Hopelijk wordt er snel weer gevoetbald en kan dit alsnog gebeuren. Mijn streven is om binnen nu en een paar jaar op het hoogste niveau in Nederland te flui ten. Boonman: Komende zondag sta ik langs de lijn bij FC Eindhoven tegen de Graafschap. Ik heb er een tijd uit gelegen, dus ben heel blij dat ik weer een wedstrijd kan gaan doen. Ik moest een paar jaar geleden stoppen met Eu ropees voetbal dus is die deur helaas definitief gesloten. In Nederland zijn Ik heb er een tijd uitgelegen, dus ben heel blij dat ik weer een wedstrijd kan gaan doen nog genoeg mooie uitdagingen over. Ik hoop dan ook zolang mogelijk nog mee te kunnen draaien. Het is en blijft namelijk een fantastisch mooi vak. Zeker als er straks weer publiek in de stadions is. Het geluid in de stadions, de spanning bij alles en iedereen en de druk die je zelf voelt. Het blijft ma gisch om mee te maken. woensdag 25 november 2020 GO 1 Na één derde en zes tweede plaatsen wer den de scha kers van het Het Witte Paard uit Sas van Gent nu toch een keer eerste in de landelijke inter- netschaakcom- petitie. Met een tijd van 8.59 was Yunis Stitan de snelste atleet op de virtuele 3000 meter van Delta Sport. Stitan bleef daarmee Patrick de Vos voor, die 9.23 noteerde. Emma van Mourik was met 11.19 de snelste vrouw. Op de dag dat hij zijn 28ste verjaardag vierde bleef spits Tom Boere uit Ter- neuzen buiten de wedstrijdse lectie van Türk- gücü München. Zijn ploeg nam het gisteren op tegen koploper Saarbrücken. Bas Dingenouts Sluiskil/Vlissingen Even terugkijken, welke momenten uit je carrière blijven je altijd bij? Angelo Boonman loopt warm voor een duel in De Kuip. foto ca- MILE SCHELSTRAETE Wat vind je eigenlijk van de VAR? - Niels Boel (22) Wat zijn je ambities voor de komende jaren? Angelo Boonman kan weer la chen op het veld. foto orange pictures ROB KOPPERS - Angelo Boonman (40) Niels Boel, afgelopen weekend als vierde official in actie bij de wed strijd tussen MVV en Jong PSV. foto bsr agency a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42