Nieuw Ravesteijnplein heeft tegen de jaarwisseling wortel geschoten Kopers tweede woning voelen zich benadeeld door gemeente 6 Hoge tarieven 'cowboygedrag' MIJN DORP, MIJN STAD De gemeente Veere voert volgend jaar betaald parkeren in langs de ge hele kust. Op die manier wil het da gelijks bestuur de dagtoerist meer Tarief van 3,20 euro is 167 procent hoger dan in Renesse en Hulst laten betalen, en extra inkomsten krijgen. Het wil tarieven invoeren die beginnen bij 2,00 euro en oplo pen naar 5,20 euro per uur. De Regt: ,,Veere prijst zich hiermee uit de markt." Er waren dinsdag meer inspre kers naar het gemeentehuis geko men om kritiek te uiten op de par keertarieven. Bram Marcusse (dorpsraad Zoutelande) stelde dat ze het imago van Zoutelande scha- den. Hij vindt dat de gemeente vaste kustbezoekers tegemoet moet komen. Het gaat onder andere om eigenaren van strandhokjes, henge laars en surfers. ,,Zij betalen straks ook twaalf euro per dag. De hele va kantie lang. Daarmee worden ze onevenredig zwaar getroffen." Voorzitter Paul Barendregt (Mid denstandsvereniging Veere) zei dat betaald parkeren niet alleen voor dagjestoeristen zeer duur wordt. Er moet volgend jaar op bijna alle plaatsen in en om de kern Veere 3,20 euro betaald worden. ,,Dat is 167 procent hoger dan Renesse, 167 procent meer dan in Hulst en 129 procent hoger dan in Cadzand." Hij is bang dat ze de definitieve dood steek vormen voor veel onderne mers. En dat op deze manier nooit een ondernemer bereid is een su permarktje in Veere op te starten. Ondernemer Jan Mosmans noemde de tarieven 'cowboygedrag van een monopolist'. ,,Dit jaar zijn de tarieven in Veere ook al met 22 tot 56 procent verhoogd." De coalitiepartijen CDA, DTV en PvdA/GL lieten vervolgens weten zich te kunnen vinden in de tarie ven. Volgens Leo Dalebout (PvdA/GL) liggen ze gemiddeld zelfs onder dat van Scheveningen. De oppositie, Lijst van Kervinck, SGP/CU en VVD, vindt ze veel te hoog en deelt de vrees van de on dernemers dat bezoekers Veere gaan mijden. Van vele kanten werd gevraagd om een tegemoetkoming voor de inwoners van de gemeente zodat ze niet de volle mep moeten betalen als ze naar het strand gaan. Bij het sluiten van de krant was de discussie in de commissie nog niet afgerond. Het duurt nog wel een poos voor de contouren van een nieuw Ra- vesteijnplein zijn te herkennen. Maar negentien koopwoningen verrijzen de komende maanden al aan de Schuitvaartgracht. Ook funderingen van de eerste van in totaal 108 huurwoningen zijn voor het eind van het jaar te zien, meldt woordvoerster Ilse Kamermans van l'Escaut Woonservice. De corporatie zou graag een be- scheiden feestje hebben gegeven om te vieren dat de bouw van de langverwachte huizen aan het Ra- vesteijnplein en omgeving op de rol staat. Half september kon coro- naproof nog een plechtigheid wor den gehouden ter ere van de eerste l'Escaut had graag een feestje gegeven om het begin van de bouw te vieren paal van De Hofjes in het Schelde- kwartier. Nu de regels strenger zijn, hoopt l'Escaut begin decem ber een 'digitaal startsein' te geven. Kamermans: ,,Het bouwrijp ma ken schiet zodanig op, dat de eerste paal snel de grond in kan. Voor de kerst zullen de funderingen van een aantal huurhuizen ook klaar zijn. Rond kerst en de jaarwisse ling ligt de bouw twee weken stil, maar in januari kunnen al vloeren van huizen en appartementen complexen worden gestort." Als eenmaal aan de bouw van woningen is begonnen, moeten ze binnen een jaar klaar kunnen zijn, is de verwachting. In het najaar van volgend jaar moeten de eerste bewoners van duurzame, gasloze woningen en appartementen hun huis kunnen betrekken. Voor het eind van 2022 moeten sleutels van alle 108 huurwoningen aan het Ra- vesteijnplein zijn uitgereikt, ver wachten de planners van de Vlis- singse corporatie. Biggekerke Het Duitse echtpaar is niet het enige die vindt dat ze financieel benadeeld worden door de ge meente. Ook andere gezinnen hebben de gemeente geschreven dat ze door dat beleid financieel worden getroffen. Maandagavond bleek echter dat het voorstel voor dat nieuwe beleid op grote poli tieke steun kan rekenen. Ook de dorps- en stadsraden zijn positief omdat nu de kans groter is dat ei gen inwoners een woning kunnen kopen. De Stadsraad Domburg vindt zelfs dat de zone waar geen huizen als tweede woning verkocht mo gen worden, groter moet wordt. Ook het Nehalenniagebied, het Van Teylingenpark, het Casem- brootplein, het Prinsen- en Zui derpark en Vliedduinen moeten die beschermde status krijgen, schrijft secretaris Ko Jan Provoost. Moeliker weet nog niet of zijn cliënten naar de rechter stappen als de gemeenteraad over twee we ken definitief akkoord gaat met het voorstel. Hij wijst erop dat er geen bezwaar- of beroep ingesteld kan worden. ,,Naar de bestuursrechter stappen, kan dus niet." Dan blijft alleen de civiele rechter over. ,,Maar ik weet niet of ze dat wil len." woensdag 25 november 2020 Snoeiharde kritiek op parkeergeld WA De luchtfoto is van een weekje geleden. De fundering van het eerste koophuis is al bijna klaar en het bouwrijp maken van het terrein vordert snel. foto peter buteijn Veere wordt op het gebied van parkeren veruit de duurste kust- gemeente van Nederland. Is dat wat we willen, zo vroeg voorzit ter Jan de Regt van de geza menlijke Veerse ondernemers verenigingen aan de lokale poli tici. Hij stelde dat ondernemers en horeca bang zijn dat die ta rieven niet zonder gevolgen blij ven. „Bezoekers komen mogelijk niet of blijven korter", zei hij dinsdagavond tegen de leden van de Veerse raadscommissie. Emile Calon Domburg -Paul Barendregt, Middenstandsvereniging Het is nog kaal tussen de Nieuw Bonedijkelaan en Schuitvaart- gracht in Vlissingen. Maar de funderingen van de eerste koopwoningen zijn - zeker van uit de lucht - goed te zien. René Hoonhorst Vlissingen De eigenaren van een aantal woningen in Biggekerke voelen zich erg benadeeld als ze vanaf volgend jaar hun bezit niet meer mogen verkopen als tweede woning. Dat gaat zeker op voor een Duits echtpaar dat op 4 september een woning in het centrum kocht. „Zonder dat ze signalen kregen van de kant van de gemeente dat het beleid zou veranderen", aldus hun raadsman Rini Moeliker. Hij geeft aan dat het echtpaar de woning beslist niet zou hebben gekocht als ze toen hadden ge weten dat de gemeente volop aan het werk was met nieuwe richtlijnen. Emile Calon AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Mat- thijs Apner; Gymzaal, 17.30-18.30 uur: Pila- tes; 19.30-21.30 uur: Recreatief badmin tonnen KOUDEKERKE Cou- burg, 16.00-17.00 uur: Kleutergym voor kin deren van 3-5 jaar; 17.00-18.00 uur: Re creatief turnen voor kinderen van 5 en 6 jaar MIDDELBURG ZB, overdag: Mogelijk heid om een mini cursus kunstgeschie denis te doen; 09.00 17.00 uur: Expositie Heleen Dekker '11 van de 111'; Koudekerkse- weg 139, 13.30-17.00 uur: Jeu de Boules; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning 'De Grote Sinter klaasfilm; Drukkery, 19.00 uur: Video-in terview met Harry Smit; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Voorstelling Youp van 't Hek OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 14.00 uur: Koersbal VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 09.45 en 09.45-10.30 uur: Peutergym; ZB, 10.15-11.30 uur: Taal- café; SCW, Mercuri- usweg 19. 13.00 15.00 uur: Inloop spreekuur SCW over werk en inkomen WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.30-17.30 uur: Kleu- tergym; 18.30-19.30 uur: Streetdance voor meiden van 7-9 jaar; Strand, 19.30 20.30 uur: Bootcamp WEST-SOUBURG Van Doornlaan 33a, 13.00-17.00 uur: Dy namic tennis Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38