28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Ik mis de zon op m'n huid, rondlopen in zwembroek en op blote voeten een verkoelende plons nemen Corrie van Gorp, die zondag op 78-jarige leeftijd overleed, kent iedereen nog als het typetje mevrouw De Bok, iets wat de Rotterdamse comédienne weleens stak. „Zouden ze weten dat ik ook naast Wim Sonneveld heb gestaan?'' Ik was altijd zo druk, was net een vlieg. Zat overal waar ik een centje kon verdienen CORRIE VAN GORP 1942-2020 Ze hadden me bijna. Ik wilde bijna geloven dat de mannen van Brotherhood Sin Miedo echt van die frisse koorknaapjes zijn, zoals ze een uur lang beweerden tegen documentairemaker Danny Ghosen. Dat ze er door hun leren hesjes, tatoe ages en angstaanjagende gezichtsmaskers misschien uitzien als leden van een criminele motorbende, maar dat onder dat brute uiterlijk doodgewone huisvaders, lassers en heftruckchauffeurs schuilen, die hunkeren naar saamhorigheid en gezelligheid. lid van de plattelandsvrouwenvereniging. Samen psalmen zingen en daarna boven een breiwerkje de laatste dorpsroddels uitwisselen. Na een verkwik kend glaasje jus stak ze stipt om 22 uur de breipennen in de fietstas, zette haar regenkapje op en trapte 5 ki lometer naar huis. Zoiets is de Brotherhood ook, be greep ik. Maar dan met darts, biljart, geheimzinnige inwijdingsrituelen en muziekavondjes in het club huis, ruim besprenkeld met wodka-cola. En af en toe gaan de mannenbroeders samen een dagje vissen. Al lemaal heel gewoon. Tot een van de clubleden tijdens zo'n uitje voor de camera de kop afbeet van een levende vis. Tot zover het eerste deel van Danny The Brother hood. Volgende week maandag zendt NPO 3 het tweede en laatste deel uit. De vooruitblik liet zien hoe leden van Sin Miedo meelopen bij een antipedo- demonstratie. En hoe de baas van het spul vertelt dat homo's niet welkom zijn. Want het is een mSnnen- club, hè. Deze subtiele opbouw zit vaker in de programma's van Danny Ghosen. Hij geeft de mensen die hij volgt - of het nu messentrekkende jongeren, pedofielen, 5G-wappies, QAnon-aanhangers of leden van een Brotherhood zijn - middels zijn vragen alle ruimte om hun eigen beeld te schetsen. Maar door te laten zien wat er allemaal gebeurt en door dóór te vragen, kantelt het beeld voor de kijker vanzelf. De naam 'Danny' in een programmatitel is in korte tijd een kwaliteitskeurmerk geworden. Hij staat garant voor tv over interessante materie en actuele kwesties. Het lijkt wel of hij iedereen voor zijn camera krijgt, vooral groeperingen die van nature uiterst mediaschuw zijn. Ik vraag me elke keer af wat zijn geheim is. Hij komt niet bedreigend over, dat is één ding. Wellicht is in de kringen waarin hij zich graag begeeft zijn verleden als recalcitrant Pow- ned-verslaggevertje ook een pre. En hij is niet op dringerig, blijft altijd correct. Zelfs als de denkbeel den van de mensen die hij interviewt mijlenver van hem afstaan en je aan zijn gezicht kunt aflezen dat hij er het zijne van denkt. Toen de kop van de vis werd gebeten, was Danny niet in beeld. Hoeft ook niet, ik kan wel raden hoe hij keek. Juf Ank wil doorgaan Schaakhit op Netflix Beau op zondag Alexander van Eenennaam et is zo Nederlands om oudere artiesten te vergeten'', zei cabare- I tier Richard Groenendijk twee jaar geleden toen het over Corrie van Gorp ging. Groenendijk had de comé dienne in 2017 gezien bij de viering van honderd jaar Luxor, waar ze hem raakte met haar uitvoering van Diep in mijn hart. Het bracht hem op het idee om voor Van Gorp in het Oude Luxor Theater in Rotterdam een permanent eerbetoon in te richten. Het werd een vitrine met kle dingstukken van mevrouw De Bok, waarmee ze zo beroemd was geworden. De feestelijke opening in 2018 was vanzelfspre kend een taak voor André van Duin, met wie ze talrijke sket- ches speelde, menigmaal in ge zelschap van Frans van Dusscho- ten. Van Duin rondde zijn speech af met de wens dat ze nog vele gezonde jaren tegemoet mocht gaan. Dat mocht niet zo zijn, Van Gorp overleed zondag op 78-ja- rige leeftijd in haar slaap. De laatste jaren woonde ze alleen in haar appartement in Rotterdam-IJsselmonde. Ze was na twee tia's en een beroerte fysiek niet meer optimaal, maar haar optimistische karakter bleef de boventoon voeren. Ze keek veel televisie, vertelde ze twee jaar terug in een uitgebreid inter view in deze krant. ,,Alles, als het maar beweegt.'' Ze was alleen, maar niet een zaam. Ze zocht gezelschap in de woonclub van haar complex, maar op deze leeftijd nog een man aan de haak slaan? Dat was niets voor haar, maakte ze onom wonden duidelijk. Op z'n Rotter dams: ,,Nee, een vent komt er nooit meer in, schei uit. Het Mijn oma was om dezelfde reden een leven lang - Presentator Jan Versteegh verlangt naar de zomer. woensdag 25 november 2020 GO TELEVISIE Actrice Ilse Warringa, Juf Ank in De Lui zenmoeder, sluit een derde sei zoen van de succesreeks niet uit. ,,Ik wil zeker de impact die corona op ons onderwijs heeft in een eventueel nieuw seizoen behan delen", zegt Warringa, die ook meeschrijft aan de scena rio's. TELEVISIE The Queen's Gambit staat nog geen maand op Net flix, maar is al een enorme hit: 62 miljoen huis houdens keken naar het eerste seizoen, een kijkcijferrecord, aldus de strea- mingdienst. De serie gaat over een schaak kampioene die door alcoho lisme haar kan sen lijkt te ver gooien. TELEVISIE Beau van Erven Dorens krijgt vanaf 3 januari een nieuw pro gramma op de zondagavond bij RTL: RTL Exclu sief. Eva Jinek neemt vanaf 4 januari de latenighttalk- show over, die hij op dit mo ment nog pre senteert op de zender. In het voorjaar keert hij weer terug op die plek. Mevrouw De Bok: Corrie van vriendin 44 —Corrie van Gorp A Met André van Duin speelde Corrie van Gorp het echtpaar De Bok. FOTO'S ANP, BEELD GELUID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28