Feyenoord-coach Advocaat 22 Kort De Jong verder met Sevilla PSV-vrouwen tegen Bar$a WK afstanden naar Thialf Eerste training van Jakobsen Dat ik op bezoek mocht komen bij Poetin zegt wel iets. Ik stond er goed op Quote van de dag 'Ik ga nog niet zo hard hoor, maar ik kom eraan. Stapje voor stapje' Midtjylland CHAMPIONS LEAGUE AJAX - FC MIDTJYLLAND Ajax kan vanavond in Amsterdam al Europese overwintering veiligstellen. In dat geval kegelt het Midtjylland uit de Champions League. Hoe kan het dat Denemarken zoveel topspelers, maar zo Chelsea en Sevilla hebben zich in de Cham pions League weten te plaatsen voor de vol gende fase van het toernooi. Chelsea won bij het Franse Rennes (1-2). Sevilla, de ploeg van aanvaller Luuk de Jong (foto) die in de basis startte, won bij Krasnodar in blessure tijd (1-2). Barcelona won zonder Frenkie de Jong en Lionel Messi makkelijk bij Dinamo Kiev (0-4) en is ook door. Juventus, met Matthijs de Ligt, won thuis van Ferencvdros: 2-1. Paris Saint Germain houdt kans op over wintering door de 1-0 zege op Leipzig. De voetbalsters van PSV nemen het in de eerste ronde van de Champions League op tegen FC Barcelona, de Spaanse club van Lieke Martens. Ajax werd gekoppeld aan de Duitse topclub Bayern München. De duels worden gespeeld op 9 en 10 en 15 en 16 de cember. Hassan bij laatste vijf verkiezing De WK afstanden langebaan zijn van Peking verplaatst naar Heerenveen. Het evenement wordt komend jaar gehouden van 11 tot en met 14 februari. De schaatselite is dan al en kele weken in Friesland vanwege de EK all round en sprint en twee wereldbekers die in januari worden afgewerkt. Het WK short track verhuist van Rotterdam naar Dor drecht en wordt gehouden van 5 tot en met 7 maart. Bijna vier maanden na zijn ernstige valpartij zit wielrenner Fabio Jakobsen weer op de racefiets. Begin augustus belandde de sprin ter van Deceuninck - Quick-Step tijdens de openingsetappe van de Ronde van Polen door toedoen van landgenoot Dylan Groe- newegen op volle snelheid in de boarding. Gisteren plaatste Jakobsen een foto op zijn sociale media waarop te zien is dat hij weer voorzichtig fietst. ,,Het is tot nu toe een hele reis geweest'', aldus Jakobsen. Gevecht Verhoeven 30 januari Nee, een overwinning op Midtjyl- land is vanavond geen uitgemaakte zaak. De Deense kampioen ver zuimde in de heenwedstrijd nog Ajax schade toe te brengen, zoals het dat een week eerder naliet op Anfield. Het zijn geen koekenbak kers, maar als Ajax enigszins zijn niveau haalt, weet de debutant na vier wedstrijden al dat overwinte ring in de Champions League uit gesloten is en ook in de Europa League heel ver weg. En daarmee staat het aan de weg timmerende Midtjylland niet op zich. Wie graaft naar een Deense club die furore maakte in Europa kan lang graven. Bij hoge uitzonde- Groep D ring geraakte FC Kopenhagen vorig seizoen tot de kwartfinales van de Europa League. Wat dat bijzonder maakt, is dat je moeilijk kunt stellen dat Denemar ken daarvoor te weinig grote spe lers voortbracht. Alleen in Neder land al is het rijtje oneindig met S0- ren Lerby, Frank Arnesen, Jesper Olsen, de gebroeders Laudrup, Jan Heintze en recent nog Christian Eriksen en Nicolai J0rgensen. Daar schuilt meteen een pro bleem van het Deense voetbal. Zo als we in Nederland al jaren conclu deren dat het grote geld waarmee in topcompetities wordt gewapperd het bouwen aan een succesvol ere divisieteam praktisch onmogelijk maakt, daar gaat voor Deense clubs min of meer hetzelfde op. Veel spe lers verhuizen al op jonge leeftijd naar het zuiden. In veel gevallen op sportieve gronden, naar vooral de eredivisie, die na buurlanden België en Duitsland de meeste spelers uit Denemarken haalde. Heerenveen kan wat dat betreft als meest zuidelijke stukje van Scandinavië worden gezien. Het Als Feyenoord vandaag boven Mos kou de landing inzet, zal Dick Ad vocaat met zijn neus tegen het raam zitten om over de immense stad uit te kijken. Toen de uitwedstrijd te gen CSKA bij de loting uit de koker rolde, klapte de 73-jarige Hagenaar even enthousiast. ,,En daarna hoopte ik dat het één van de laatste poulewedstrijden zou zijn, want Moskou is prachtig in de winter. Het heeft iets mysterieus", zegt Ad vocaat. ,,Sneeuw in Moskou en die kans is morgen 70 procent, kreeg ik te horen, is toch schitterend?" De trainer werkte aanvankelijk bij Zenit Sint Petersburg. Met die club slaagde hij er tussen 2006 en 2009 in om de hegemonie van de clubs uit Moskou te doorbreken. Later, tussen 2010 en 2012, nam hij de nationale ploeg onder zijn hoede. Om zijn internationals aan het werk te zien, streek hij in de weekeinden neer in Moskou. ,,Ik ga dit keer niet naar het Rode Plein. Dat heb ik wel gezien. Daar kwam ik in die tijd, want ik had daar een hotel. Maar ik kwam in Sint Peters- burg ook in de Hermitage hoor. Mooi museum, maar veel te groot.'' Rusland greep hem. Advocaat keek naar documentaires en liet zich informeren over de geschiede nis van het land. ,,Dat heeft mij al tijd geïnteresseerd. In het verleden was alles geheim. Ook de topspelers kwamen jarenlang het land niet uit. AJAX VOETBAL VOETBAL ATLETIEK Sifan Hassan (27, foto) be hoort tot de laatste vijf kanshebsters voor de titel beste atlete van 2020. Femke Bol is afgevallen. Hassan prijkt voor het tweede jaar op rij op de shortlist. Naast Hassan maken Lete- senbet Gidey, Peres Jep- chirchir, Yuli- mar Rojas en Elaine Thompson kans. De ver kiezing is 5 december. SCHAATSEN WIELRENNEN KICKBOKSEN Het wereldti telgevecht zwaargewicht tussen Rico Verhoeven (31, foto) en de Belg Jamal Ben Saddik (30), onderdeel van Glory 77, is gepland voor zaterdag 30 januari. Verhoeven en Ben Saddik streden in 2017 ook om de titel. Ver hoeven won. o a 0) Mooie voetballers, Johan Inan Amsterdam Vandaag 21.00 uur Ajax - FC Midtjylland 21.00 uur Liverpool - Atalanta gespeeld w g v pt (v-t) 1 Liverpool 3 3 0 0 9 (8-0) 2 Ajax 3 111 4 (4-4) 3 Atalanta 3 111 4 (6-7) 4 FC Midtjylland 3 0 0 3 (1-8) Als Dick Advocaat ergens een resultaat wil halen, is het wel in Moskou. Daar waar hij als bondscoach van Rusland zo vaak verbleef. Winnen met Feye- noord van CSKA Moskou is hem veel waard. Mikos Gouka Rotterdam Dick Advocaat - Kiki Bertens herstelt van achilles peesoperatie Vanavond, 21.00 uur SBS6 /Ziggo Sport Voetbal woensdag 25 november 2020 weinig topteams heeft voortgebracht? a Dusan Tadic is zijn tegenstander Vermoedelijke opstellingen CL groep D Arbiter: Sergei Karasev (Rus) Johan Cruijff Arena

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22