JOL Corrievan Gorp (78) overleden Ook Hiddema en Cliteur weg Walcheren ->• -jmm ledereen kende haar als mevrouw De Bok Bovendien ontvouwt zich nu een paleisrevolutie: partijprominent Annabel Nanninga eist het onvoor waardelijke vertrek van Baudet. Die liet gisteren weten, met steun van het partijbestuur, als lijstduwer op de kieslijst voor de volgende verkie zingen te willen staan. Volgens Nanninga kan daar geen sprake van Zijn klaagzang over de media is krankzinnig gemekker zijn: Baudet heeft volgens haar de partij 'zwaar beschadigd'. Ze noemt zijn klaagzang over de media, de re den voor vertrek, 'krankzinnig ge mekker'. ,,De media praten geen nazisme propagerende appjes goed. Dat doet binnen FvD maar één per soon, en dat is partijleider Baudet." Het brengt de partij, zo'n drie maanden voor de verkiezingen, in een nog lastiger pakket. Nadat partijleider Thierry Baudet maandag onverwacht aankondigde te stoppen als lijsttrekker, legde hij gisteren ook zijn partijvoorzitter- schap neer. Daarmee gaf hij zijn laatste officiële machtsmiddelen binnen de partij op. Hij zei gisteren nog te spelen met het idee lijstduwer te worden. Al zou Baudet volgens ingewijden in tern al hebben aangegeven hoe dan ook niet terug te willen keren naar het Binnenhof. Voor Theo Hiddema lijkt het po litieke avontuur definitief te zijn beëindigd. De populaire nummer twee van de partij legde gisteren per direct zijn Kamerlidmaatschap neer, omdat hij door de ophef van afgelopen dagen 'alle arbeids vreugde' zegt te hebben verloren. Forum moet nu op zoek naar een nieuwe leider, maar de achterblij vers zijn nu al hopeloos verdeeld. De enige die zijn hand al heeft op gestoken is voormalig LPF-Kamer- lid Joost Eerdmans, maar anders dan FvD-senator Nanninga steunt die Baudet nog wel als lijstduwer. Nanninga heeft niet gezegd of zij kandidaat wil worden, maar is wel populair bij de achterban. Zij kreeg gisteren ook bijval voor haar 'moed' van Nicki Pouw-Verweij, de nummer drie van Forum. Met het vertrek van Baudet en Hiddema is de partij haar gezicht kwijt en twee stemmenkanonnen. Baudet haalde bij de vorige Kamer verkiezingen bijna 125.000 stem men, Hiddema zo'n 45.000. Sinds de Forum-partij in 2017 twee Ka merzetels veroverde, wist Baudet zijn partij uit te bouwen tot die met de meeste leden. Bij de Statenver kiezingen van 2019 maakte hij Fo rum zelfs de grootste partij van het land. P4 10°C Nieuwsmedia Een rustige plek om pillen te draaien. Drugscriminelen azen op leegstaande schuren en doen boeren aanlokkelijke aanbiedingen, zo blijkt uit een rapport waaraan ook 148 Zeeuwse agrariërs meewerkten. Tegelijkertijd blijkt ook dat de meeste boeren hun rug recht houden en niets moeten hebben van de drugscriminelen. Implosie bij Forum voor Democratie De chaos bij Forum voor Demo cratie is compleet. De partij is in twee dagen tijd politiek ont hoofd nu Thierry Baudet zijn of ficiële functies neerlegt en Theo Hiddema er per direct mee stopt. Ook FvD-senator Paul Cli teur, mentor van Baudet, gaf er gisteravond de brui aan. Tobias den Hartog Peter Winterman Den Haag —Annabel Nanninga woensdag 25 november 2020 Geleidelijk j\ meer wolken pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1