7 I Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland Ze maakte in haar loopbaan een uitstapje naar het vak van dierenartsassistente, maar van oorsprong is Barbara Droppert (46) uit Zierikzee goudsmid. Dat vak heeft ze weer opgepakt. Nu combineert ze haar liefde voor paarden met het maken van sieraden in haar bedrijf Paard en Sieraad. ijdens de oplei ding bouwkunde kwam Barbara er achter dat dat toch niet was wat ze wilde. En na twee jaar stopte ze daar mee. ,,Ik vond het jammer dat ik na die opleiding nooit iets echt zou m^ken. Je zit maar in een stukje van het proces en ziet niet iets van het begin tot einde ont staan. Iemand die ik kende deed in Schoonhoven de opleiding tot goudsmid. En die was er heel en thousiast over. Ik besloot ook maar eens te gaan kijken." Barbara kon de versnelde opleiding gaan doen. Ze liep haar stage bij een bekende juwelier in Goes. ,,Daar heb ik onder meer gewerkt aan de ambtsketen van de burgemeester van Schouwen-Duiveland. Heel leuk om daar aan terug te den ken." Na de opleiding sollici teerde ze bij Postma in Zierikzee. Ze ging er fulltime aan de slag in de verkoop en reparatie. ,,Toen ik kinderen kreeg, ging ik iets min der werken en op den duur had ik mijn eigen atelier aan huis, waar door ik van huis uit kon werken." Na een naar ongeluk waarbij ze gewond raakte aan haar linkerarm had ze krachtverlies in die hand. Het werk als goudsmid kon ze (tijdelijk) niet meer doen. ,,Ik moest gaan bedenken wat ik dan leuk vond en nog kon doen. Uit eindelijk werd ik dierenartsassis tente. Dat heb ik zo'n tweeëneen half jaar gedaan." In de tussentijd behield Barbara het atelier aan huis. Daarnaast reed ze paard en op stal stond een mooie Fries van een meisje. ,,Die Fries had van die prachtige vlech ten in de manen. Op een dag bleef ze ergens achter haken en rukte er Ik werk altijd met het persoonlijke verhaal in mijn achterhoofd zo een van die vlechten uit. Het meisje was helemaal verdrietig en het bracht mij op het idee iets voor haar te maken van dat paar denhaar. Stiekem nam ik het mee en maakte er een gevlochten arm band van." Het was het moment dat Bar bara haar vak als goudsmid weer oppakte. Want toen mensen de armband zagen, begon het te lo pen. Via via vroegen ze haar of ze ook zoiets voor hen konden ma ken. Paard en Sieraad was gebo ren. ,,Op deze manier kan ik toch weer met mijn vak bezig zijn. Ik doe het op mijn eigen tempo, het liefst 's avonds. Dan trek ik me te rug in 'mijn hok', heerlijk met de honden aan mijn voeten." Handwerk Bij Paard en Sieraad kun je het paardenhaar op allerlei manieren laten verwerken in een sieraad. In een armband, een ring of een hanger. Het is handwerk, dus ie der sieraad is uniek. ,,Ik maak het liefst alles met de hand. Het be gint met plaatmateriaal, dat ga ik vervolgens zagen, vormen, solde ren schuren en polijsten. Het mooie van paardenhaar is dat het supersterk is, het is net nylon. De truc is wel om het goed te ontvet ten. Ik vlecht het strak in en in het sieraad zit het dan helemaal opge sloten." Er is niet veel haar nodig voor een sieraad. Mensen sturen het op, maar komen het soms ook zelf bij Barbara langsbrengen. ,,Het verbaast me soms dat ze dat er voor over hebben, ze komen zelfs uit België. Het ligt hen na aan het hart, omdat een dier bijvoorbeeld overleden is. Luisteren is heel be langrijk. Ik vertaal de emotie naar een sieraad en maak het dus altijd met hun verhaal in mijn achter hoofd." dinsdag 24 november 2020 SD i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Barbara Droppert Mariska den Hartog Zierikzee T Barbara aan het werk voor haar bedrijf Paard en Sieraad. - Barbara Droppert, goudsmid Barbara Droppert maakt sie raden van goud of zilver gecom bineerd met paardenhaar. Zo geniet ze van haar vak als goud smid én van haar hobby. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50