Kany galoppeert op levensgroot paard dwars door Dreischor Weer vijf eeuwelingbomen erbij 6 Haringvlietstraat weer open MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Sinds augustus was Poortambacht alleen nog te bereiken via de Schel- destraat, wat leidde tot extra op stoppingen. De Haringvlietstraat is volledig opnieuw ingericht, met twee gescheiden rijstroken voor au to's en een breed fietspad. In de middenberm zijn bomen aange plant. Op details na is het werk aan de weg klaar, aldus gemeentelijk projectleider Ronald van Vooren. Oplevering Ook de bouw van de nieuwe win kels op het Haringvlietplein ver loopt voorspoedig. In het huidige tempo wordt het pand van de Lidl volgende maand bouwkundig op geleverd en kan de supermarkt met de inrichting beginnen. Naar ver wachting openen de Lidl en de naastgelegen nieuwbouw van Bak kerij Bunt en de World half februari hun deuren. Daarmee is dan twee derde van het nieuwe winkelcom plex in die hoek gereed. Parkeerterrein Aan het het blok met bakkerij en slijterij wordt ook nog een nieuwe Albert Heijn gebouwd, qua uiterlijk een exacte kopie van de nieuwe Lidl. De AH komt op de plek van Z- Wear. De textieldrukkerij verhuist in februari naar de Grevelingen- straat, waarna de sloop en nieuw bouw op die plek kan beginnen. Al bert Heijn opent dan in september aan het Haringvlietplein. Het hui dige AH-filiaal in het centrum van Zierikzee blijft voorlopig bestaan. Het winkelcomplex heeft een hoge glazen pui aan de voorkant, om veel licht in de winkels binnen te laten, en krijgt een parkeerter rein met 380 plaatsen. De twee vriendinnen nemen het paard Chica vaak mee naar het speeltuintje verderop. Gaan ze het zogenaamd hooi en stro voeren. Ondertussen de manen borste lend. ,,Kany is echt paardengek", lacht haar vader Jeremy Harms. ,,Ze zat vroeger ook op turnen, dat kon ze aardig goed, maar ze koos toch voor de paarden.'' Bij het zoeken naar filmpjes online stuitte Kany op een houten Hec- tor-paard. Modelpaarden die be doeld zijn om manegepaarden te ontlasten met het continue zade len en op- en afstappen van en thousiaste paardenkinderen. ,,Daar wordt een paard volgens mij aardig gek van", zegt Harms die als modelleur bij architectenbureau Kort Geytenbeek werkt. ,,Kany vroeg of ik zo'n Hector wilde ma ken. Ik ben handig en heb achter ons huis een werkschuur waarin ik graag timmer. Het paard is van afvalhout gemaakt." Aangekleed In een paar dagen verrees een le vensgroot houten paard. ,,Onze Ik ben handig en ik timmer graag, het paard is van afvalhout gemaakt buurjongen zag dat vanuit zijn slaapkamerraam staan en had waarschijnlijk net geschiedenis lessen geleerd. Kijk mam, zei ie, het Paard van Troje in de tuin'. Vorige week woensdag kreeg het paard Chica wieltjes onder. Oma heeft hem nog wat aange kleed. Van manege Balans moch ten we een oud zadel gebruiken", vertelt Harms. Echte paarden Het paard is zo'n succes dat vrien dinnetjes zich voor Kany's huis verdringen om er mee te mogen spelen. Vriendinnetje Gwen kreeg haar vader ook zo gek om een houten paard te maken. De mallen ervoor leende ze van Jeremy. ,,Ze doen nu net alsof het echte paarden zijn." Kany: ,,Maar een echt paard vind ik toch ietsje pietsje liever. Chica is eigenlijk helemaal niet zo bijzon der. Hij doet niets en is naast het opzadelen vooral om te spelen." ZIERIKZEE Namens mevrouw Van de Panne-van der Kooi (Burgh-Haamstede), Van der Have-Jonker (Noordwelle, foto), Coom- ans-Hanson (Scharendijke), Stouten- van der Maas (Kerkwerve) en Gunst- Constandse (Brouwershaven) plantte hij maandag in hun woonplaats een boom ter gelegenheid van hun honderd- Mevrouw Van der Have-Jonker steekt een handje toe bij het ste verjaardag. Bij elke boom is ook een planten van haar boom. Haar zoon Leen (r) en burgemeester gedenkplaatje geplaatst. Jack van der Hoek verlichten het werk. foto marieke mandemaker dinsdag 24 november 2020 Nieuwbouw supers ligt op schema Het leed voor de Zierikzeese wijk Poortambacht is een eind achter de rug. De Haringvliet- straat is weer opengesteld voor alle verkeer. De weg is opnieuw ingericht om straks ook de stroom klanten van de nieuwe supermarkten in dat gebied aan te kunnen. Die nieuwbouw ligt op schema. In Dreischor rijdt een levens groot houten paard op wieltjes rond. Bestuurster Kany (8) kreeg haar vader zo gek om een modelpaard te fabriceren. Haar vriendinnetje Gwen heeft er inmiddels ook één. ,,Ze doen net of het echte paarden zijn." Gerrit van Loon Dreischor -Jeremy Harms, timmerde een houten paard voor dochter Kany Badminton; RENESSE Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga; FiZi, 14.00 en 20.00 uur: The Perfect Can didate; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Oost, West, Thuis Best; Voor veel activiteiten- moet worden gere serveerd. Check daarom online of te lefonisch bij de orga nisatoren of u nog kunt deelnemen. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oe fenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 19.00 uur: Bridgeclub Schou wen, 19.00 uur: Volksdansen; GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes'; Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Historisch museum de Bevelanden, 11.00 17.00 uur: Diverse ex posities, o.a. over de Zuid-Bevelandse jon gerencultuur in de 19e eeuw; IJsbaan Goes-Zuid, 14.00-15.30 uur: Sport Spel activi teiten voor kinderen van 6-12 jaar; Jeugdcentrum Goes- Noord, 19.00-22.00 uur: Inloopavond voor jongeren vanaf 12 jaar NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.00 10.00 uur: SHL Dok- tersprikpost, 9.30, 13.00 en 20.00 uur: Vijf stevige bomen voor evenzoveel kranige dames. Burgemeester Jack van der Hoek zet de traditie voort die zijn voorganger Gerard Rabelink tien jaar geleden op Schouwen-Duive- land introduceerde, het planten van een boom voor iedere 100-jarige op het eiland. Noordwelle De weg aan het Haringvlietplein in Zierikzee is weer open. De bouw van de supermarkten schiet op. foto marieke mandemaker Kany (m) op haar paard, met vriendjes Ollie en Lou. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49