Gewoon uitspelen? Of halve competitie? O O) CD O Korfbalbond geeft al een tijdje het goede voorbeeld ZEELAND 11 De herstart van de voetbalcompetities lijkt dichterbij te komen. Hoe gaat de KNVB het straks precies aanpakken? Bij Goes en Hoek vinden ze het vast niet erg om weer op nul te beginnen. X ingüö VoetbalTV Van Anrooij Voor Goes kan de tweede corona-on derbreking van de voetbalcompetities zomaar gunstig uitpakken. In twee van de drie door de KNVB geschetste scenario's vervallen immers de reeds gespeelde wedstrijden. Goes is in de derde divisie na vijf duels nog punt loos. Het derde scenario is bovendien het minst waarschijnlijke, want dat behelst dat de competitie volgend jaar tussen januari en juni in zijn geheel wordt uitgespeeld. De andere twee opties zijn een halve competitie vanaf januari en de derde divisie splitsen in twee poules. Het moet gezegd: er wordt door de voetbalbond in oplossingen gedacht. Maar het moet ook gezegd: 1) waarom wordt de clubs om een voorkeur ge vraagd? En 2) waarom wordt ervan uitgegaan dat de competitie in januari weer van start kan? Beide keuzes kun nen als een boomerang terugkomen bij de KNVB. Overleggen met de clubs klinkt plausibel en is democratisch, maar de vraag is of elke club objectief en onaf hankelijk kiest. Clubs zullen het wel- licht niet hardop zeggen, maar het ei genbelang zal ook een argument zijn. Bij Goes wrijven ze het eelt op de handen als de vijf nederlagen ge schrapt worden, bij het wisselvalig presterende Hoek doen ze wellicht hetzelfde. Bij koploper Stedoco willen ze vast iets terugzien van zijn eerlijk verdiende punten. Die laatste optie is er eigenlijk niet eens. Niet praktisch Ook leuk en aardig dat de clubs in de tweede divisie, derde divisie en hoofdklasse gevraagd wordt naar hun mening, maar worden ook de clubs in de eerste, tweede, derde en vierde klasse naar hun voorkeuren gevraagd? Dat zou wel zo eerlijk zijn, maar na tuurlijk niet praktisch. Ongeacht de keuze zal er kritiek ko men. De bond kan dan wijzen op de democratische manier waarop deze tot stand is gekomen. Dat klopt. Maar is deze veilige keuze ook de beste keuze? De bond hoort met zijn kun dige bestuurders en jarenlange erva- ring zelf de beste keuze te kunnen be palen. Ook daar zal ongetwijfeld kri tiek op komen, maar dat is dan wel op een keuze van de bond zelf, die werk baar, objectief en club-onafhankelijk is. De drie geschetste scenario's gaan uit van een herstart in januari. Er is nu een heleboel fuzz over scenario's die praktisch misschien wel helemaal niet uitvoerbaar zijn. De feestdagen worden naar verwachting eenzamer dan ooit. Een kleine drie weken later zouden de voetbalcompetities dan De drie geschetste scenario's gaan uit van een herstart in januari weer moeten starten. Trainers spre ken over een minimale voorbereiding van drie weken. Dan zouden ze rond de kerst alweer volle bak moeten trai nen. Dat rijmt niet echt met de co rona-scenario's. En als januari niet gehaald wordt, zullen er weer nieuwe scenario's moeten komen. Dan begint de scena riopolonaise weer van voren af aan. De voetbalbond zou even over de schutting kunnen kijken naar de korf balbond KNKV. De competities zijn natuurlijk niet één op één vergelijk baar, maar de routekaart van de korf- balbond geeft (al sinds eind oktober) wel duidelijke handvaten. De bond heeft voor elk startmoment tussen 21 november en 13 februari de scenario's uitgewerkt voor alle klassen in de zaalcompetitie. Clubs hoeven niet te stemmen, de bond heeft de route be paald. En zo hoort het. VLISSINGEN De KNVB heeft afge lopen week een voorstel gepresen teerd aan de clubs in de tweede en derde divisie en hoofdklasse. Daarin heeft de voetbalbond de clubs drie opties voorgelegd. De KNVB denkt er onder meer serieus aan om de uit slagen van eerder dit seizoen alle maal te schrappen en in 2021 op nieuw te beginnen, in een alterna tieve competitie. De clubs moeten voor aanstaande woensdag hun voorkeur bij de KNVB aangeven. De drie scenario's: 1) De competities worden tussen ja nuari en eind juni gewoon uitge speeld. Omdat er dan nog bijna der tig speelronden moeten worden af gewerkt, is er vrijwel geen vrij weekend meer over. Er vindt geen nacompetitie plaats. 2) De competities beginnen op nieuw. De uitslagen van reeds ge speelde wedstrijden worden ge- schrapt en er wordt een halve com petitie gespeeld. Clubs treffen elkaar dus maar één keer. Er vindt wel een nacompetitie plaats. 3) De competities beginnen op nieuw, maar de poules worden in tweeën gedeeld. In de derde divisie krijg je een 'poule noord' en een 'poule zuid'. Negen clubs spelen een hele competitie, dus 16 duels. De twee poulewinnaars spelen tegen elkaar om promotie. dinsdag 24 november 2020 I Het failliete VoetbalTV heeft de rechtszaak tegen de Auto riteit Persoons gegevens ge wonnen. De Autoriteit Per- soonsgege- vens was van mening dat VoetbalTV spe lers niet zonder toestemming van henzelf mag filmen. VoetbalTV vroeg niet veel later het faillis sement aan. Meer info op pzc.nl/ama- teurvoetbal 0 Shirin van An rooij maakt deel uit van de Oranje-selectie die deelneemt aan de eerste World Cup van het seizoen in Tabor. De acht tienjarige Ka- pelse veldrijd- ster is één van de negen vrou wen in de se lectie van bondscoach Gerben de Knegt. Na de wedstrijd in Tabor volgen nog Namen (20 december), Dendermonde (27 december), Hulst (3 janu ari) en Overijse (24 januari). Misschien moet de KNVB eens over de schutting kijken Gaan de spelers van Goes na de winterstop weer van start met nul punten uit vijf duels? Of mag de hekkensluiter in de derde divisie opnieuw begin nen? FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Rudy Boogert en Barry van der Hooft Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43