II Eigenaren landhuizen houden vol dat ze bezit mogen verhuren 7 VOORZIENINGEN AANPASSEN AANTREKKELIJK MAKEN VOOR ALLE VLISSINGERS Voorzitter André Stroo van Sportraad Vlissingen ageert niet tegen actiegroepen of ondernemers. Maar hij pleit wel voor het aantrekkelijker maken van het Nollebos en Westduinpark voor meer sportende en bewegende Vlissingers. Fietsers, hardlopers, paardrijders, vissers, wandelaars, skaters, hondenuitlaters en rol stoelgebruikers kunnen in het grote stadspark aan de rand van Vlissingen terecht, betoogt Stroo. ,,Veel mensen weten de weg en komen regelmatig naar het Nollebos. Anderen ervaren toch wat hobbels. Nu er een streefbeeld is voor de toekomst van bos en park, kunnen we het gebied voor veel gebruikers aantrekkelijk ma ken als we paden verbreden en voorzieningen aanpassen aan de eisen van de tijd", betoogt Stroo. Sportend chillen Dat diverse actiegroepen ijveren voor behoud van natuur- en cul tuurwaarden, snapt de voorzitter van de Sportraad Vlissingen. Maar dat mag er niet toe leiden dat er niets in het Nollebos en het West- duinpark gebeurt, vindt Stroo. ,,Steeds meer mensen, jongeren voorop, gaan sporten. Individueel, met zijn tweeën, of in groepjes fietsen, hardlopen of fitnessen. Juist in deze coronatijd zie je meer mensen naar het Nollebos komen. De afgelopen maanden waren er zelfs kickbokstrainingen." Als regelmatig bezoeker van bos en park zag Stroo de afgelopen maanden mensen die met een groepje op gepaste afstand boot- campoefeningen deden of met een personal trainer een programma afwerkten. Een student van de HZ toonde onlangs in een onderzoek aan dat vooral jongvolwassenen niet alleen in een sportzaal fitnes sen, maar ook graag samen in de buitenlucht sporten. ,,Ze komen bij elkaar om te chillen, maar oefe nen tegelijkertijd hun spieren door met gewichten te werken, aan rekstokken te zwaaien en oe feningen te doen." Juist in deze tijd komen steeds meer mensen in het Nollebos sporten Met eenvoudige middelen kan de gemeente ongeorganiseerde sporters beter faciliteren, stelt Stroo. De skatebaan voldoet nog uitstekend, ziet hij aan het aantal tieners dat er vaak samenkomt. En ook de trimbaan in het park ziet er na meer dan drie decennia, schat Stroo, nog best redelijk uit. ,,De toestellen zijn nog best te gebrui ken, maar liggen ver uit elkaar. Misschien dat ze dichter bij elkaar kunnen worden geplaatst of dat er wat nieuwe bij kunnen komen." Het huidige Nollebos en West- duinpark, ruwweg tussen boule vard en parkeerplaats Zwanen burg, beslaat zo'n 44 hectare, weet Stroo. ,,Met het aansluitende na tuurgebied richting Dishoek, is zo'n zestig hectare voor allerlei re creatiedoeleinden te gebruiken. Maak paden breder en verhardt ze. Wandelaars en hardlopers zitten elkaar dan niet in de weg en paden zijn ook toegankelijk voor rolstoel gebruikers en fietsers." Stroo benadrukt dat uitdunning van een aantal bosjes en aanleg van bredere, verharde paden niet moet worden uitgesteld tot alle plannen die in het door de raad vast te stellen streefbeeld zijn ver wezenlijkt. Hij voelt geen behoefte zich te mengen in de discussie over de toekomstige bedrijfsopzet van Kanovijver en sauna. Of er al dan niet vakantiehuizen en hotels moeten verrijzen, is voor de Vlis- singse sporter niet zo belangrijk. De landhuisbezitters, drie besloten vennootschappen uit Ridderkerk, Rotterdam en Den Haag, vinden dat de gemeente fout zit. ,,De gemeente wil de verhuur aan recreanten aan banden leggen maar nergens in het bestemmingsplan staat dat verhuren aan recreanten verboden is'', zei hun raadsman N. Beelaerts van Blokland. De gemeente wil wel toestaan dat de eigenaren de landhuizen als tweede woning gebruiken, maar daar hebben de b.v.'s niets aan. Veere moest gisteren flink wat moeite doen om de Raad van State uit te leggen dat commerciële verhuur is verboden. Drie staatsraden hadden er grote moeite mee om het bestem- Nergens staat in het bestem mingsplan dat er niet verhuurd mag worden mingsplan uit te leggen zoals de ge meente het wil. De rechtbank Zee land-West-Brabant heeft niettemin het beroep tegen de dwangsommen ongegrond verklaard. De eigenaren hebben boekingen moeten annuleren waardoor ze schade hebben geleden, zeggen ze. Ze doen ook een beroep op het gelijkheidsbeginsel. Zo treedt de gemeente niet op tegen een pand aan de Duinweg in Zoute- lande waar hetzelfde aan de hand zou zijn. Een woordvoerster van de ge meente zei dat daar gecontroleerd gaat worden. ZEEUWS SCHOON dinsdag 24 november 2020 'Maak van het Nollebos een sportpark' René Hoonhorst Vlissingen Door het smalle paadje (links) te verbreden kunnen veel meer wandelende en sportende Vlissingers ervan genieten verwacht André Stroo. De skatebaan (rechts) is een verzamelplaats voor sportende jongeren. foto dirkjan gjeltema -André Stroo, Sportraad De eigenaren van twee landhuizen aan de Valkenisseweg in Bigge- kerke hebben de gemeente Veere voor de Raad van State gedaagd wegens dwangsommen die Veere de eigenaren oplegde. De ge meente wil bereiken dat de land huizen niet meer als groepsverblijf verhuurd worden aan recreanten. Volgens de gemeente staat het be stemmingsplan commerciële ver huur als vakantiehuis niet toe. Adri Klinkenberg Den Haag/Domburg -N. Beelaerts van Blokland, raadsman eisers Uitspraak volgt. Een flexibele baan, waarbij je eigen baas bent, lekker verdient en zelf bepaalt waar en wanneer je werkt. Klinkt dat goed? Ga dan aan de slag als huishoudelijk hulp via Zeeuws Schoon. zoekt huishoudelijke hulpen •SehtSonv www.zeeuwsschoon.nl/hulp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39