Kutkers Acht tieners opgepakt voor 'pedojacht' Goes Dow: akkoord over sociaal plan 2 WENDY WAGENMAKERS KgggÉgg^É:-.- Column DE STELLING Vandaag: Zonder lijsttrekker Baudet is Forum verloren Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters GROTE &RUKTE IN DE EFTEUN6 E>E AFTELUN6 Onbekende man benadert kinderen KAPELLE Appels gemeente naar Voedselbank VLISSINGEN Zakkenrollers fors minder actief De politie heeft acht tieners aange houden voor de mishandeling van een man op zaterdag 14 november in Goes. Die mishandeling zou mo gelijk het gevolg zijn geweest van 'pedojagen', meldt de politie. De man werd die zaterdagavond in de Europalaan in Goes mishan deld door een groepje tieners. Het slachtoffer moest per ambulance naar het ziekenhuis worden ge bracht. De politie hoorde getuigen en uit die verklaringen zou blijken dat er mogelijk sprake was geweest van een 'pedojacht'. Rechercheurs stel den vervolgens een onderzoek in, wat de afgelopen week leidde tot de aanhouding van acht tieners die worden verdacht van betrokken heid bij de mishandeling. De verdachten zijn tussen de 14 en 16 jaar oud en afkomstig uit Noord- en Zuid-Beveland. Zij heb ben allemaal een verklaring afge legd. De officier van justitie zal zich nu over de zaak buigen en een be slissing nemen over hoe het verder gaat met de verdachten. De politie en het Openbaar Ministerie bena drukken dat het absoluut niet de bedoeling is dat burgers het recht in eigen hand nemen. Marc Obrie, voorzitter van de on dernemingsraad (OR) van de fa brieken van Dow Benelux, spreekt van een afgewogen akkoord, op grond waarvan het volgens hem mogelijk moet zijn de reorganisatie door te voeren zonder gedwongen ontslagen. De afdeling personeels zaken van Dow kan nu aan de slag. Obrie verwacht dat in december met het gros van de mensen van wie de baan vervalt, gesprekken ge voerd zullen zijn. De functies die verdwijnen, zijn vastgesteld. Met werknemers die deze vervullen, zal worden bespro ken wat zij willen. Dat kan beteke nen ontslag met wederzijds goed vinden of, zo mogelijk, herplaatsing in een andere functie binnen Dow Benelux. Medewerkers die de orga nisatie verlaten, zullen naast een vertrekregeling ook ondersteuning krijgen bij het vervolg van hun loopbaan. Sluiting fabriek Een apart verhaal binnen de reorga nisatie is de sluiting van de ruim vijftig jaar oude Aminesfabriek, waar halffabrikaten worden ge maakt voor gebruik in verharders, kleefstoffen, brandstoffen en smeermiddelen. Daar werken 35 mensen, onder wie twintig opera tors. Zij kunnen mogelijk intern herplaatst worden. Er zijn vol doende vacatures voor operators. De sluiting van de Aminesfabriek is eind dit jaar voorzien. Een aantal medewerkers zal daarna nog nodig zijn voor schoonmaakwerkzaam- heden en voorbereiding van de sloop van de fabriek. Niet alleen in de productie, ook bij de serviceafdelingen in Terneu- zen verdwijnen banen. Met de on dernemingsraad van deze afdelin gen is het overleg gisteren afgerond. Ook daarmee is een akkoord be reikt. De reorganisatie bij Dow in Ter- neuzen maakt deel uit van een we reldwijde operatie om het kosten- De reorganisatie moet eind volgend jaar volledig zijn afgerond niveau binnen het Amerikaanse chemieconcern met zes procent te rug te brengen. De coronacrisis heeft de omzet in verschillende on derdelen van het bedrijf onder druk gezet, onder meer door de terugval in de automobielindustrie. Dow Benelux neemt de tijd om de maatregelen door te voeren. Voor de zorgvuldigheid is dat heel be langrijk, aldus OR-voorzitter Obrie. De reorganisatie moet eind volgend jaar volledig afgerond zijn. Bij Dow Benelux en de ondersteunende af delingen in Terneuzen werken on geveer 2700 mensen, waarmee het bedrijf de grootste particuliere werkgever in Zeeland is. Ik zou een móórd doen voor de afwasliedjes van mijn schoonzus gen aan kerst. Hele dagen op el- kaars lip met de aanblik van geluk kige gezinnetjes in de Allerhande, dat ging bij ons thuis niet goed. Al tijd weer als enige aan de kerstdis, altijd weer gedoe over welke schoonfamilie eerste kerstdag kreeg toebedeeld. Stiltes die wer den onderbroken door het geluid van opa's sigarettenmachine, oma die checkte van wie ze dit jaar het grootste Nivea-feestpakket had ge kregen. Te veel drank, te weinig glazen. En maar hopen dat nie mand iets stoms zou zeggen. gaan, zelfs niet toen bleek dat het ook anders kon. Elk keer weer op gelucht als ik de kerstdagen hoog zwanger mocht doorbrengen, nooit te beroerd een werkdienst te draaien. Maar dit jaar is alles an ders. Ik zou een móórd doen voor de Europese aanbestedingen van mijn zwager en de afwasliedjes van mijn schoonzus, voor een knuffel van mijn schoonmoeder en de anekdotes over de duim van ome Piet, elk jaar weer. helft. Nederland worstelt met feestdagen, luidde de kop. In het artikel eronder somde RTL Nieuws de resultaten op van een onderzoek waaruit bleek dat een derde van alle Ne derlanders kerst heel belangrijk vindt en de helft van alle mensen het erg vindt als ze dat dit jaar niet met familie kunnen vieren. Het nieuws verbaasde me. Ne derland, het enige land ter wereld waar kerst in de volksmond is ver basterd tot kutkerst, worstelt al tijd met feestdagen. Zodra de eer ste pepernoten in de supermarkt liggen ('het lijkt wel of ze elk jaar eerder zijn!') begint het gezeur over Mariah Carey, foute kerst truien en All you need is love. Dat vervolgens steevast de hoogste kijkcijfers haalt. bewaar geen warme herinnerin- dinsdag 24 november 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik blijf met Kerst mis gewoon thuis 1212 stemmen MAAR HEM M1EUWE COROMAPIEK... SCHARENDIJKE De politie onderzoekt een melding van basis school Helchersee in Scharendijke. De afgelo pen week zijn twee kin deren benaderd door een onbekende man in een auto. Die vroeg of hij de kinderen naar school mocht brengen. Dat wordt gemeld op de Fa- cebookpagina Scharen- dijke. De kinderen wei gerden dit en gaven het voorval door aan de schoolleiding. De school heeft contact opgeno men met de politie en de wijkagent. Ook zijn ou ders op de hoogte ge steld en enkele scholen in de omgeving. Deze week surveilleert de poli tie extra. Voedselbank De Beve- landen kan binnenkort een partij appels uit Ka- pelle verwachten. De ge meente Kapelle doneert namelijk de 'gemeente huis-appels' aan de in stelling. „Normaliter staat er in de hal van het ge meentehuis een kist met appels voor bezoekers en personeel", laat wet houder Annebeth Evertz weten. ,,Sinds half maart zijn wij door mindere in loop in het gemeentehuis hiermee gestopt. Om zowel de lokale onderne mer als de Voedselbank te ondersteunen, doneert de gemeente de kisten aan de voedselbank." Het aantal gevallen van zakkenrollerij in 2020 is fors lager dan vorig jaar. In Zeeland was er van januari tot en met oktober sprake van een daling van ruim 20 pro cent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In andere provincies was de daling nog ster ker; landelijk daalde het aantal diefstallen door zakkenrollers met ruim 40 procent. Dat blijkt uit politiecijfers. In Zeeland werd er tussen januari en oktober van dit jaar 54 keer aangifte gedaan van zakkenrollerij. Vorig jaar was dat in dezelfde periode nog 68 keer. Arjen Nijmeijer Goes 1 M Dow-Indu- striepark, ge zien vanaf de Westerschel- dedijk. foto har- men VAN DER WERF De leiding en de ondernemings raden van Dow Benelux hebben overeenstemming bereikt over een sociaal plan vanwege de eerder bekendgemaakte reorga nisatie bij het chemiebedrijf in Terneuzen. Bij de reorganisatie gaan in de productie 105 banen verloren en 65 bij de serviceaf delingen. Harmen van der Werf Terneuzen De kerstangst is nooit wegge Eindelijk behoor ik tot de andere Niet dat ik zoveel beter ben. Ik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2