PSG en Real staan op rand van uitschakeling 23 „Ideaal", stelt Van der Vaart. „Thuis ga ik daarna een beetje op ruimen en sporten.'' Sporten? Ja, Van der Vaart trapt en slaat in Esbjerg haast dagelijks een balle tje. ,,Ik heb me, samen met de partner van de keepster in Es' team, ingeschreven voor een pa- deltoernooi. Heerlijk vind ik dat. Dat korte werk.'' Ook de kicksen trekt Van der Vaart nog vaak uit de kast. ,,Een vriend van me stelde voor in een lage divisie een balletje te trappen, met wat oud-profs. We krijgen vaak moeilijk een team bij elkaar, maar ik vind het nog zo leuk, joh. Een biertje of wijntje na afloop. Je past je alleen wel aan het niveau aan. Een pass over veertig meter versturen, dat gaat nog prima, maar lange afstanden overbruggen of vier man voorbijlopen deed ik al niet. Laat staan nu'', klinkt het met flink wat zelfspot. Zo komt de 109-voudig interna tional de dagen als huisman, ama teursporter en vader wel door. Wegcijferen? Zo ziet hij het abso luut niet. In de complexe corona- tijd werkt Van der Vaart immers verder aan een tv-carrière bij Ziggo Sport en de NOS. ,,Dat vind ik het allerleukste'', benadrukt hij. ,,Ik had nooit gedacht dat ik hier zo veel plezier uit zou halen.'' Dat doet Van der Vaart op eigen wijze. In de huidge wereld van halfspaces en wingbacks probeert de sierlijke schaduwspits van weleer de romanticus in zich overeind te houden. ,,Als ik trainer word, ga ik waarschijnlijk ook zo lullen. Maar als Steven Berghuis er drie in schiet, wat boeit het mij dan dat hij een paar keer zijn man laat lopen? Sommige dingen moet je niet wil- Groep D CHAMPIONS LEAGUE Programma len zien. Ik wijs graag naar bril jante ingevingen van een Ziyech of Ihattaren. Ik wil verwend worden.'' Van de gouden generatie die in 2010 een WK-finale speelde, ziet Van der Vaart steeds meer oud teamgenoten hun geluk als coach beproeven. ,,Op dit moment zeg ik nee. Dat wat trainers nu verlangen van een elftal, is niet mijn voetbal. Spelen met hesjes en hartslagme ters onder je shirt na de voorberei ding, trek ik bijvoorbeeld slecht. Bij Midtjylland weigerde ik dat ook.'' Slappe hap Trainer was hij al. Twee potjes, toen Damian nog in Hamburg voetbalde. ,,Toen het een keer niet liep, zei ik: we gaan het zo en zo doen. De tweede helft vlogen ze. Toen wilde ik de volgende wed strijd ook doen. Ik belde mijn va der trots op om te zeggen dat dit het moment was waar hij op doelde. Bij een toernooi in Aalborg probeerde ik het weer. Wat denk je? Ik ben weggelopen. Slappe hap. Ik zei tegen de trainer dat hij weer aan de beurt was. Ik sluit alleen niet uit dat ik het straks alsnog probeer.'' Van der Vaart telt zijn zegenin gen in Scandinavië. ,,Ik kan hier ook gewoon over straat. Niemand herkent me, op een paar Duitsers die op vakantie zijn na misschien. Mensen mogen me aanspreken en aanraken. Zo ben ik altijd geweest. Maar het is ook wel lekker eens geen petje op te hoeven en met Estavana naar de bios te kunnen. Voorlopig zitten we prima hier. Nog tien jaar? Nou, dat is wat over dreven. Hoelang ligt aan Es. Voor lopig volgen we haar.'' De Franse krant l'Équipe zette aan de vooravond van dit Champions League-seizoen de favorieten op een rij. Chauvinistisch als de Fransen zijn, kreeg Paris Saint Germain vier sterren. Eén minder dan topfavoriet Bayern München. De krant verwachtte dat de club uit Parijs na de verloren finale van eind augustus definitief zou aan haken bij de absolute top van Eu ropa. Maar nu de groepsfase van het toernooi halverwege is, blijkt PSG één van de twee topclubs met problemen. De ander is Real Madrid. Voor die teams is het deze week buigen of barsten in het miljardenbal. De verliezend finalist van afgelopen seizoen en de winnaar van 2016, 2017 en 2018 staan na drie van de zes groepsduels 'onder de streep'. PSG verloor al van RB Leipzig en Manchester United. Real Madrid verloor van Shakhtar Donetsk en speelde gelijk tegen Borussia Mönchengladbach. Beide teams beginnen boven dien met weinig vertrouwen aan hun vierde groepsduel. De Fran sen treffen vanavond in Parijs RB Leipzig in de wetenschap dat het afgelopen vrijdag in de Ligue 1 nog een 0-2 voorsprong verspeelde te gen AS Monaco, één van de uitda gers in de competitie. Dat duel le verde een pijnlijke 3-2 nederlaag op. Zelfvertrouwen Ook Real Madrid deed dit week einde geen zelfvertrouwen op. Die ploeg speelde gelijk tegen Vil- larreal en zag Real Sociedad en At- lético Madrid, de nummers 1 en 2 in LaLiga, uitlopen. De ploeg van trainer Zinédine Zidane moet morgenavond in Milaan zien te voorkomen dat Inter ze niet naar de laatste plaats in groep B ver wijst. De problemen van Real Madrid zijn ten opzichte van de laatste Champions League-wedstrijd bo vendien alleen maar gegroeid. Aanvoerder en clubicoon Sergio Ramos keerde geblesseerd terug van de nationale ploeg van Spanje. Hij liep een blessure op in de in terland tegen Duitsland en ont breekt morgen in Milaan. Boven dien kunnen middenvelders Casemiro en Federico Valverde niet spelen en is spits Karim Ben- zema een twijfelgeval. Misschien kunnen de Madrile- nen moed putten uit het decor waarin ze het tegen Inter opne men. In Estadio Giuseppe Meazza (San Siro) won het in 2016 de eer ste van drie Champions League- titels op rij. Dani Carvajal, Toni Kroos en Luka Modric, die mor gen hoogstwaarschijnlijk in de basis staan, waren toen ook al spe lers van Real Madrid. Het kan ze iets extra's geven in weer een cru ciaal Champions League-duel. W Real kan niet beschikken over de geblesseerde aanvoerder Ramos PSG heeft in tegenstelling tot Real Madrid het meeste blessure leed al achter de rug. In het verlo ren duel met RB Leipzig ontbra ken onder anderen Kylian Mbappé en Neymar. De twee aan vallers staan vanavond allebei aan de start van de rematch tegen de Duitsers. Maar de goals van Mbappé en de invalbeurt van Neymar hielpen de ploeg van Thomas Tuchel tegen AS Monaco ook niet. PSG is een ploeg waar het nog niet loopt. Na een begin fase dit seizoen die werd geken merkt door coronagevallen en blessures, is het nog zoeken naar ritme. Het contrast met de andere topteams in de Champions League is groot. Bayern Mün- chen, Manchester City, Liverpool en FC Barcelona staan al met an derhalf been in de tweede ronde. Zij kunnen deze week hun top- spelers sparen en zullen over wintering in het toernooi dan vermoedelijk alsnog definitief veiligstellen. Het laat zien dat PSG nog niet zo stabiel is als de gevestigde orde in Europa. De vier sterren van de grootste sportkrant van hun land ten spijt, de Franse grootmacht is in dit Champions League-seizoen al na drie wedstrijden geen topfavoriet meer. Het moet vandaag zelfs winnen om outsider te blijven. dinsdag 24 november 2020 GO Rafael van der Vaart eind vorig jaar tijdens het door Oranje ge wonnen WK handbal met partner Estavana Polman en dochter Jesslynn. foto anp Morgen 21.00 uur Ajax - FC Midtjylland 21.00 uur Liverpool - Atalanta gespeeld w g v pt (v-t) 1 Liverpool 3 3 0 0 9 (8-0) 2 Ajax 3 111 4 (4-4) 3 Atalanta 3 111 4 (6-7) 4 FC Midtjylland 3 0 0 3 0 (1-8) GROEPSFASE Vandaag 18.55 uur Krasnodar - FC Sevilla (E) 18.55 uur Stade Rennes - Chelsea (E) 21.00 uur Dortmund - Club Brugge (F) 21.00 uur Lazio - Zenit Sint-P. (F) 21.00 uur Dinamo Kiev - Barcelona (G) 21.00 uur Juventus - Ferencvaros (G) 21.00 uur Paris Saint-Germain - Leipzig 21.00 uur ManUnited - Basaksehir Morgen 18.55 uur Olympiakos - Man. City (C) 21.00 uur Bayern M. - RB Salzburg (A) 21.00 uur Atlético M. - Lok. Moskou (A) 21.00 uur Ol. Marseille - FC Porto (C) 18.55 uur Gladbach- Sjachtar (B) 21.00 uur Inter - Real Madrid (B) De verliezend finalist van vorig seizoen en de winnaar van 2016, 2017 en 2018 zijn na drie duels in de Champions League in de problemen. Paris Saint Germain en Real Madrid begin nen vandaag en morgen met weinig vertrouwen aan cruciale groepswedstrijden. Marijn Abbenhuijs Rotterdam M PSG-verde- diger Mitchell Bakker (links) staat voor een zware opgave tegen Leipzig. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23