II 22 CHAMPIONS LEAGUE AJAX - FC MIDTJYLLAND kend af. Van der Vaart schilt en plet aardappelen, zet de pan op het vuur en filosofeert ondertussen over zijn voormalige clubs en ver dere loopbaan, als hij verderop in de woonkamer gejengel hoort. Van der Vaart roept dochter Jess- lynn (3). ,,Neem popje Tutti maar mee.'' Even later gaat de peuter op de arm. ,,Wat is er schatje? Wil je iets lekkers? Ja? Pak maar een snoepje.'' Terwijl Van der Vaart vertelt over de hereniging met zoon Da- mian in Denemarken, grist zijn dochtertje een ijsje uit de vries kist. ,,Toe maar. Van papa mag dat. Maar niks tegen mama zeggen, hè.'' Met een brede grijns sloft Jesslynn weer naar oom Fernando. Aan gezelschap geen gebrek in huize Van der Vaart. Zijn broer is overgevlogen en zijn ouders vol gen een paar dagen later. De schoonmaakster gaat net weg. „Bedankt, en doe die leuke man van je de groeten.'' Damian Sinds een paar maanden woont ook zijn zoon weer bij hem in. De inmiddels 14-jarige Damian krijgt van Esbjerg de kans in de voetspo ren van zijn vader te treden. ,,Ik ben voorzichtig, al kan iedereen met een beetje kwaliteit hier te genwoordig prof worden. Ik zie dingen waar je in mijn tijd meteen voor werd gewisseld. Damian was spits, maar nu meer een midden velder met een goede techniek. Een rechtspoot ook, anders dan ik.'' 's Morgens brengt hij zijn kin deren naar school. Aan de mid delbare school van Damian kleeft de kindergarten van Jesslynn. Voetbal Voetbal Voetbal Milan-spits Zla- tan Ibrahimovic is bij AC Milan minimaal tien dagen uit de roulatie door een dijbeen blessure. Hij mist daardoor het duel met Lille in de Eu ropa League. VOETBAL Koeman laat De Jong thuis Barcelona-trainer Ronald Koeman gaat zon der onder anderen Frenkie de Jong (23, foto) en Lionel Messi naar Oekraïne voor het duel met Dinamo Kiev in de Champions League. De Argentijnse aanvoerder en de midden velder van Oranje krijgen rust en ontbreken in de selectie van negentien spelers. ,,Zij spelen veel wedstrijden en dit is een goed moment om ze rust te geven'', aldus Koe man. Bij een zege morgen op Kiev is Barce lona geplaatst voor de knock-outfase. VDP maakt kans op Velo d'Or Mathieu van der Poel en Anna van der Breg- gen maken kans op de Velo d'Or, de prijs voor de beste wielrenner van het jaar. De twee Nederlanders behoren tot de vijftien genomineerden. Nog nooit won een Neder lander de prijs. Van der Poel schreef vorige maand de Ronde van Vlaanderen op zijn naam. Van der Breggen behaalde vele prij zen, waaronder de wereldtitel op de weg in Imola. Vorig jaar ging de prijs naar de Frans man Julian Alaphilippe. Groot bezig aan laatste jaar Nycke Groot (32, foto) beëindigt na het lo pende seizoen haar loopbaan. Dat heeft ze bekendgemaakt op de website van haar club Odense. ,,Na veel jaren handballen op het hoogste niveau ben ik zowel fysiek als men taal uitgeput'', aldus Groot. ,,Als je op het hoogste niveau wil spelen, moet je een re serve hebben en ik voel dat de batterijen bijna leeg zijn. Dus het is tijd om te stop pen.'' Groot won met Oranje zilver op het WK 2015 en EK 2016 en brons op het WK 2017 en EK 2018. VOETBAL Pardew naar CSKA Sofia Alan Pardew heeft na zijn kortstondige avontuur als trainer van ADO Den Haag een nieuwe klus gevonden. De 59-jarige Brit gaat aan de slag als technisch directeur van CSKA Sofia uit Bulgarije. CKSA Sofia staat derde in de Bulgaarse competitie, met vijf punten minder dan koploper Loedogorets. Rafael van der Vaart (37) geniet in de luwte van Denemarken van zijn gezin, een potje padel en zijn werk als analyticus. Het trainerschap? Hij liep tijdens zijn tweede duel als coach van zoon Damian weg, maar sluit het niet uit. „Voorlopig volgen we Es.'' Van Amsterdam, Ham burg, Madrid, Londen en Sevilla naar het Deense Esbjerg. Voor Rafael van der Vaart is de stap van voetballen in een Eu ropese metropool naar leven in een rustig Deens havenstadje niet zo groot. ,,Ik ben de moeilijkste niet. Ik ben verwend geweest, maar ik ben niet van het zeuren. Je moet er gewoon overal het beste van maken.'' Dat blijkt meteen wanneer de voormalige vedette van onder meer Oranje en Ajax over zijn bal kon hangt om de juiste deur aan te wijzen in het centrum van Esbjerg, zodat de verslaggever naar binnen kan. Hier trok Van der Vaart vier jaar geleden bij zijn handballende partner Estavana Polman in. Van der Vaart bouwde op ruim een uur van Esbjerg alvast af bij FC Midtjylland, de tegen stander van Ajax morgen in de Champions League. In de zomer van 2018 vond de clubloze Van der Vaart zich als WK-analyticus terug in Hilver sum. En op het veld in Wijthmen en Epe, omdat John van 't Schip hem had overgehaald mee te trai- nen bij PEC Zwolle. ,,Dat waren misschien wel de twee mooiste weken in mijn carrière. Tijdens het trainingskamp voelde ik me weer half amateur. Klaverjassen op het terras, bitterballetje erbij.'' Revalidatie Een aanbod van PEC om zich op donderdagen te melden en na wedstrijden terug te vliegen, sloeg Van der Vaart af. Hij sloot af bij Esbjerg, in zijn woonplaats. Daar stelt hij veel in het werk om zijn partner aan een spoedige revalida tie van een zware knieblessure en nieuwe handbalsuccessen te hel pen. Terwijl Polman bij haar club werkt aan haar herstel, knalt Van der Vaart in de keuken als een vol leerd kok een preischotel in elkaar. Multitasken gaat hem uitste- Het werk als analyticus vind ik het allerleukste. Ik had nooit gedacht dat ik hier zo veel plezier uit zou halen Quote van de dag 'Ik heb geen tijd, ik heb al een baan. Een heel intensieve baan overigens' dinsdag 24 november 2020 33 De Zuid-Afri kaanse inter national Anele Ngcongca is op 33-jarige leeftijd om het leven gekomen bij een auto ongeluk. De verdediger speelde het grootste deel van zijn car rière in België bij Racing Genk. Feyenoord- middenvelder Orkun Kökgü (19, foto) mist alleen het thuisduel tegen FC Utrecht. Hij kreeg rood in het uitduel met Fortuna Sittard en is voor één wedstrijd ge schorst. 'Trainer zij n? Nee, zeg ik op dit moment' WIELRENNEN HANDBAL Johan Inan Esbjerg - Rafael van der Vaart (37) Van der Vaart geniet van zijn werk als analyticus, hier met Pierre van Hooijdonk en Tom Egbers (r) bij de NOS. foto pim ras Liverpool-coach Jürgen Klopp wil ooit wel Duitse bondscoach zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22