cfk regionale nieuws JOL Deze' prik neem ik voor mijn vrouw' Baudet wilde onderzoek naar de affaire, maar dat was voor zijn criticasters niet genoeg Forum voor Democratie kort voor de verkiezingen politiek onthoofd. Een duidelijke opvolger is er niet Conflict over antisemitisme binnen jongerenbeweging leidt tot crisis binnen de partijtop Italië eert zijn coronahelden Walcheren Forum dreigde gisteren uiteen te scheuren na een conflict met enkele vooraanstaande FvD'ers, onder wie senator Annabel Nanninga. Zij wil den dat Baudet afstand nam van de jongerenbeweging van de partij. Die kwam afgelopen weekend in opspraak, omdat er wederom anti semitische berichten in een app- groep waren verspreid. Toen gisteren senator Nicki Pouw-Verweij, ex-LPF'er Joost Eerdmans en rechtsfilosofe Eva Vlaardingerbroek per brief lieten weten de kritiek op Baudet te delen, barstte de bom. Zij eisten expliciet dat Baudet de bezem zou halen door de jongeren beweging JFvD en drongen impli ciet aan op het vertrek van voorzit- ter Freek Jansen. Zeker omdat al eerder app-berichten uitlekten waarin jonge Forum-sympathisan ten rechts-extremistische ideeën ventileerden. Jansen, een vertrouweling van Baudet, wilde vooralsnog eerst on derzoek naar de kwestie laten doen. Ook Baudet leek dat voldoende. Videoboodschap Toen de kritiek aanzwol van promi nente FvD'ers dat dit te weinig was, besloot Jansen zijn positie als voor zitter op te geven. Baudet legde daarop het lijsttrekkerschap neer voor de komende verkiezingen. ,,Dan ben ik ook weg.'' Hij maakte die onverwachte stap bekend per videoboodschap. Daarin verweet hij zijn partijgenoten dat die een onderzoek naar de zaak niet hebben willen afwachten. Ze zouden zich volgens hem hebben laten meesle pen door de media. Hij zei te hopen dat er nu een einde komt aan 'alle nonsens'. Zo wordt Forum voor De mocratie iets meer dan drie maan den voor de verkiezingen ineens politiek onthoofd. Baudet was niet alleen de oprich ter van de partij, hij was ook het ge zicht, bracht de partij in de Tweede Kamer en maakte de partij zelfs even de grootste vorig jaar, bij de Statenverkiezingen. Een gedood verfde opvolger voor Baudet is er niet. Of Baudet ook echt van het poli tieke toneel is verdwenen, moet nog blijken. Hij blijft in de Tweede Kamer tot de verkiezingen en wijkt niet als partijvoorzitter. Ook geeft hij aan 'graag' lijstduwer te willen worden bij de komende verkiezin gen. De rest van de partijtop zat gis teravond laat nog in crisisberaad bijeen.» P3 ZEELAND 2 Franco Pepe bakte brood voor de zwervers »pio-« dinsdag 24 november 2020 10°C Nieuwsmedia Baud Thierry Baudet stopt als partij leider en lijsttrekker van Forum voor Democratie. Daarmee lijkt er een eind te komen aan de stormachtige opkomst van de partij die bij de Statenverkiezin gen van vorig jaar nog de groot ste partij van Nederland werd. Tobias den Hartog Den Haag Zon en pzc.nl wolken Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1