Sint en zijn pieten duiken off- en online overal op Morrend akkoord met plan smederij 4 Mogelijk clustering locaties MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Nieuwerkerk Ouders van kinderen op de twee openbare en twee christelijke basis scholen in Nieuwerkerk en Ooster- land en die van de basisschool in Dreischor kregen afgelopen week een brief. Daarin stonden de eerste stappen naar een mogelijke cluste ring van scholen. Eerder is binnen het zogeheten Integraal Huisves tingsplan op Schouwen-Duiveland onderzoek gedaan naar scholen in de Westhoek. Dat leverde veel on rust onder ouders op. Ook in Zie- rikzee is er verandering binnen schoolgebouwen gaande. Bruinisse, als eigen cluster, volgt later. ,,We willen samenwerken aan toekomstbestendig basisonderwij s in regio oost voor de huidige en vol gende generaties", staat in de brief. Wethouder Daniël Joppe verduide lijkt: ,,Dat plan bevat meer dan al leen de bepaling of er meer of min der klaslokalen bij een schoolge bouw komen. Het gaat om cluste ring van schoolgebouwen. Op basis van demografische gegevens en leerlingenaantallen bepaal je hoe 'groot' nieuwe schoolgebouwen worden." In het onderwijslocatieplan uit 2017 spreken schoolbesturen en ge- meente de voorkeur uit om te kij ken of scholen zoveel mogelijk ge clusterd kunnen worden. Scholen laten voldoen aan 'de eisen van deze tijd', is het idee. Joppe: ,,Dat plan willen we meer snelheid mee geven en gelijk laten lopen met de begroting. Dat heeft niets met co rona of aantrekkende demografi sche cijfers te maken. Ik zie ook dat er meer jonge gezinnen in de ge meente komen wonen. Er komen meer woningen op het eiland. Bin nenkort stellen we aan de gemeen teraad voor om in de periode 2020 2030 bovenop de 405 woningen waar behoefte aan is in de groeiker nen, nog eens 55 woningen te bou wen. Beleidsmatig staat dat los van dit onderwijsplan. Het zijn echt twee verschillende zaken." Binnen het onderzoek wordt ge keken naar groepsruimtes en plek ken op school waar kinderen indi vidueel kunnen werken. ,,Een mo derniseringsslag. De gemeente gaat daarbij over de stenen, de scholen zelf over de onderwijsvisies. De ge middelde leeftijd van de schoolge bouwen op ons eiland bedraagt 48 jaar. Dat wil niet zeggen dat ze niet goed onderhouden worden. De 110- jaar oude School met de Bijbel in Nieuwerkerk is door een ringetje te halen. We willen ze ook voor de toekomst aantrekkelijk houden. Dat heeft bovendien een aanzui gende werking voor mensen buiten de gemeente", aldus Joppe. De brief was bedoeld om ouders niet te verrassen. Samen met bij voorbeeld dorpsraden en sportver enigingen kunnen ze meedenken over onderwijshuisvesting in de toekomst. In het voorjaar 2021 komt hierover een bijeenkomst. Het is een druilige zondagochtend aan de haven van Zierikzee als plotseling de mosselaar ZZ 6 in be weging komt. Wat staat er te ge beuren? We zien een Piet aan het stuurwiel van het schip. Even later banjert de Piet met een zak peper noten op de rug richting café. Is Sint toch op het eiland? Sint in de Banjaard Het antwoord is: ja. En hoe! ,,Zeker in deze gekke tijd, wilde de Sint toch wat persoonlijks kwijt", luidt de boodschap van Camiel van Tig- gelhoven. Samen met de bedrijven Face Film en Sound Delight be dacht en maakt de café-eigenaar: Sint in de Banjaard. ,,Online leest Sinterklaas voor uit zijn grote boek. Eilandbewo ners kunnen een persoonlijke vi- Eilandbewoners kunnen persoonlijke videoboodschap bestellen die ze thuis kunnen afspelen deoboodschap bij ons bestellen die ze dan thuis kunnen afspelen. In tien minuten vertelt de goedhei ligman over schoolresultaten, prestaties op het sportveld of an dere hobby's van de kinderen." Ouders steunen met het aanschaf fen van de persoonlijke video boodschap, (voor 17,50 euro) de lo kale (horeca)ondernemers. Bestellen kan voor 27 november via www.sintindebanjaard.nl. Ui terlijk 3 december zijn de filmpjes dan via een WeTransfer-link bin nen bij de ouders. Veel Sinterklaas-intochten op het eiland worden digitaal gehou den. Zo toont Manon Torensma vanaf 15 november al op YouTube het Zierikzeese Sinterklaasjour naal. Zaterdag was de eerste film van Sinterklaas voor Dreischor te zien op sinterklaas-dreischor.nl. Kin deren konden na de film hun reac ties kwijt aan de chatpiet. Naar buiten Navigatiepiet koerste Sint ook naar de haven van Scharendijke. Na het Grevelingendorp zagen we de kin dervriend en zwarte pieten terug in een legertruck in Burgh-Haam- stede. Er werd een filmpje van ge maakt dat enthousiast werd ont vangen. In een reactie bij de aan komst in Burghsluis zei Sint: „Sin terklaas wil toch wel een keer naar buiten. En dan het liefste even naar Zeeland." ,,Er liggen toezeggingen van het vorige college zodat wij dit niet kunnen tegenhouden." Hij noemt het wrang dat het Veerse college toestemming moet geven voor iets dat volkomen in strijd is met het eigen beleid. Bo vendien moest het college dat doen tijdens een vergadering waarin ook besloten werd dat in de centra van de Veerse kernen geen woningen meer verkocht mogen worden als vakantiewoning. ,,Wij willen in verband met de leefbaar heid dat woningen beschikbaar blijven voor de eigen inwoners. Dat ze niet verkocht kunnen wor den als vakantiewoning." Maas geeft aan dat het vorige col lege, met wethouders van DTV, SGP/CU en VVD, in november 2019 een positief besluit nam toen de gebroeders Vader een verzoek indienden om het pand aan de Weststraat 36 te mogen verbou wen. Enkele maanden later viel het college en vormden CDA, DTV en PvdA/GL een nieuwe dagelijks be stuur. Dit college zou heel terug houdend omgaan met aanvragen voor meer toeristische overnach tingsmogelijkheden. Het nieuwe college zei, aldus Maas, in eerste instantie 'nee' tegen de omge vingsvergunning. Daarop dienden de broers met succes een bezwaar schrift in. ,,Zodat wij nu wel ver plicht zijn mee te werken", aldus de wethouder. Het verbouwen van de oude smederij is volgens hem nog geen uitgemaakte zaak. ,,Er zijn bezwa ren ingediend zodat de rechtbank zich er nog over moet buigen." Mogelijk voegt de Stadsraad zich ook bij die tegenstanders, aldus voorzitter Simon de Visser. ,,Want ook wij zijn er tegen dat in de kern meer recreatieappartementen ko men." Jeffrey Vader, een van de twee eigenaren, wil geen commentaar geven op hun plannen met de oude smederij. maandag 23 november 2020 Onderzoek scholen op Duiveland Op de mosselaar ZZ 6 poseert Piet voor de camera van Jasper Kops van Facefilm. Inwoners kun nen een persoonlijke videoboodschap bij Sint bestellen. foto marieke mandemaker Schoolbesturen, kinderopvang en gemeente zijn een haalbaar heidsonderzoek gestart naar één of twee schoollocaties voor Nieuwerkerk, Oosterland en mo gelijk ook Dreischor. Wethouder Daniël Joppe spreekt niet over fuseren, maar over het moderni seren van bestaande schoolge bouwen. Wie denkt dat Schouwen-Dui- veland nu al toeleeft naar een gezellige kerst heeft het mis. Eerst het sinterklaasfeest vie ren. De goedheiligman en zijn pieten doken afgelopen week end overal op. Bij het Zierik- zeese eetcafé De Banjaard werd zondagochtend vroeg op de deur geklopt. Gerrit van Loon Zierikzee - Camiel van Tiggelhoven Helemaal in strijd met het eigen beleid ging het Veerse college onlangs toch akkoord met plan nen om midden in Domburg een oude smederij te verbouwen tot recreatieappartementen. ,,Maar we kunnen niet anders", aldus wethouder Chris Maas (PvdA/GL). Domburg BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00 uur: Tai Chi, 19.00-21.30 uur: Re petitieavond Muziek vereniging Witte van Haems- tede; Handmadestu dio Zuidstraat, 19.00 21.00 uur: Handwerk- café; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slag- werklessen Muziek vereniging Cres cendo; 17.00 uur: Re petitie Slagwerkgroep Cres- Beat; GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes' ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den; NOORDGOUWE Dorpshuis,14.30 uur: Schildercursus Neeltje Meerman, 19.00-21.45 uur: Pila- tes, 20.30-23.00 uur: Badminton; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00 uur: Leer mailen, in ternetten en hoe een computer in elkaar zit; FiZi, 20.00 uur: Casanova's; Gebouw 4SD, 9.30-11.30 uur: Postcafé; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check on line of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45