Franse kunstenaar stelt maken van mural uit tot volgend jaar Duikers te water ondanks verbod 6 Nieuwe ontsluiting in Tholen MIJN DORP, MIJN STAD KALE VLAKTE NIEUWBOUW SNEL VAN START Een derde ontsluiting is hard nodig. Nu al staat het verkeer tijdens de spitsuren regelmatig vast op de Grindweg, de voornaamste toe gangsweg van Tholen-stad. Met ge luidshinder en onveilige situaties als gevolg. Met plannen voor een nieuwe wijk Molenvliet en uitbrei- Scholieren blijven een veilige fietsverbinding houden ding van bedrijventerrein Welgele gen is een nieuwe ontsluitingsweg bittere noodzaak, stelt wethouder Corniel van Leeuwen. En die gaat er komen. Het viaduct over de Nieuwe Postweg verdwijnt en maakt plaats voor een kruispunt met verkeerslichten. Verkeer vanuit Bergen op Zoom en Poortvliet kan hier straks afslaan naar bedrijven terrein Welgelegen of de Molen- vlietsedijk. Eerder waren er plan- nen voor een rotonde. Maar volgens Van Leeuwen is een kruispunt be ter voor de doorstroming van het verkeer. ,,Bij een rotonde moet je al tijd afremmen." Veilige fietsverbinding Dat hoeft bij het nieuwe kruispunt straks niet. Want dat krijgt intelli gente verkeerslichten. Het systeem valt zo in te stellen dat het straks weet wanneer het druk is op de weg. Zoals tijdens de spitsuren. En past daar de lichten op aan. Op die manier staat het verkeer zelden meer onnodig voor rood licht, is het idee. Naast verkeerslichten komt er ook een voetgangers- en fietser stunnel. ,,Veel middelbare scholie ren van het Calvijn College maken gebruik van de route over de Mo- lenvlietsedijk", zegt Van Leeuwen. ,,Die blijven op deze manier een veilige fietsverbinding houden." Landbouwverkeer maakt straks ge woon gebruik van het kruispunt en steekt de Nieuwe Postweg over. De werkzaamheden aan de nieuwe ontsluitingsweg starten halver wege volgend jaar. Eerst wil de gemeente nog in overleg met bewoners. Over hoe zij denken dat de nieuwe ontsluitings- weg er uit moet komen te zien. Niet alleen het nieuwe kruispunt en de fietstunnel, maar ook de Molen- vlietsedijk, die straks een heel an dere functie krijgt. Van Leeuwen verwacht dat met de komst van een derde ontsluiting de verkeersdruk op de Grindweg en Ten Ankerweg duidelijk afneemt. Tholenaren die vragen hebben over de plannen kunnen terecht via toe- komstig@tholen.nl. Goes had eigenlijk weer een mural rijker moeten zijn, maar de Franse kunstenaar Mantra besloot van wege het coronavirus niet naar Nederland te komen. ,,We hebben besloten om het maar helemaal naar volgend jaar te tillen'', zegt Wim Bakker van de culturele raad. Goes had dit jaar weer twee grote muurschilderingen moeten krijgen. Die eerste kwam er ook. In september leefde kunstenares Nina Valkhoff zich uit op twee muren van basisschool De Poel- jeugd in 's-Heer Hendrikskinde ren. Kort erna zou de Franse kun- stenaar Mantra aan de slag gaan in Goes-Zuid, maar juist toen begon het virus weer op te laaien. ,,Onder meer omdat hij bij thuiskomst in quarantaine had moeten gaan, heeft hij besloten niet te komen'', legt Bakker uit. Drie murals De culturele raad heeft nu beslo ten het project even stil te leggen. De hoop is dat Mantra volgend jaar alsnog een mural komt maken op een gevel in Goes-Zuid. ,,Aange- zien we sowieso al van plan waren om in 2021 weer twee muurschil deringen te laten maken, komen er dan in totaal drie'', zegt Bakker, die wel de kanttekening plaatst dat het coronavirus ook volgend jaar weer roet in het eten zou kunnen gooien. Waar de twee murals van vol gend jaar komen, is nog niet be kend. Het hoeft volgens Bakker niet per se weer in Zuid te zijn, de wijk waar nu de meeste gevels zijn beschilderd. ,,Het kan ook de bin nenstad zijn, of een andere wijk'', zegt hij. ,,We willen graag overal in de gemeente muurschilderingen. Dat is ook de reden dat we in 's Heer Hendrikskinderen zijn be land.'' De culturele raad werkt nauw samen met woningcorpora tie Beveland Wonen. Die stelt ge schikte gevels beschikbaar voor de buitenkunstwerken. Marcel Modde Zierikzee De werkzaamheden in opdracht van Rijkswaterstaat worden uitge voerd tussen 28 september en 1 april. Het gaat om het dijkvak bij Levensstrijd Zierikzee, de Schel- phoek, Burghsluis, de Oost-Beve- landpolder en Wemelinge (oost en west). Aannemer Boskalis brengt daar vanaf een schip staalslakken en breuksteen aan. De NOB meldt op zijn Facebookpagina dat het duikverbod 'geregeld wordt over treden' en drukt duikers op het Het tijdelijk duikverbod staat op de zes locaties met borden duidelijk aangegeven hart daar weg te blijven. Dat be richt is ook nog eens doorgegeven aan de Belgische collega's, aldus Van Santen. ,,Het probleem is dat er op die zes plekken niet altijd wordt ge werkt", legt hij uit. ,,Ik snap wel hoe het dan gaat hoor. Je komt daar aan en ziet geen enkele activiteit. Dus denk je dat je makkelijk even kan duiken. Maar op het moment dat jij daar onder water zit, kan het werkschip net zo goed nog aanko men. En als hij dan zijn lading los laat uit die grote grijper; daar wil je niet onder liggen." Van Santen heeft nog niet ge hoord dat duikers op die locaties daadwerkelijk al in gevaar zijn ge komen. ,,De aannemer meldt ons wel dat hij vaker op zo'n honderd meter links en rechts van het schip mensen onder water ziet gaan. Ik begrijp dat écht niet! Levensge vaarlijk!" Het tijdelijke duikverbod staat op de zes locaties met borden duidelijk aangegeven. Zaterdag Zondag zaterdag 21 november 2020 Geen files meer op de Grindweg De files op de Grindweg in Tho len zijn straks verleden tijd. Tho- len-stad en bedrijventerrein Welgelegen krijgen een nieuwe ontsluiting. Het viaduct over de Nieuwe Postweg verdwijnt en maakt plaats voor een kruispunt met stoplichten, plus een fiets- tunnel. Medio volgend jaar star ten de werkzaamheden. Timo van de Kasteele Tholen -Corniel van Leeuwen, wethouder Rob Paardekam Goes „Levensgevaarlijk!" Een andere omschrijving heeft Desmond van Santen van de landelijke duikbond NOB niet voor het ge drag van sportduikers, die het tijdelijk duikverbod op zes plek ken langs de Oosterschelde aan hun laars lappen. Op die lo caties wordt de dijk onder water versterkt door stenen te storten. COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Ex posities Rein de Vries, Ludo van Well en nooit eerder ge publiceerde werken van Robbert Das DRIEWEGEN Korteweg 17, 10.00 16.00 uur: Open dag in Kerstsferen bij Brocante en Antiek 't Bagatelletje GOES Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt KRABBENDIJKE Gymzaal Nieulande- straat, vanaf 09.30 uur: Ouder-kind gym voor kinderen van 2 tot 4 jaar KRUININGEN Boerderij aan Hogen- akkerweg 25, 08.30 11.00 uur: Biologische groentemarkt WEMELDINGE Centrum, 08.00 12.00 uur: Week markt COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Ex posities Rein de Vries, Ludo van Well en nooit eerder ge publiceerde werken van Robbert Das ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.00 en 15.30 uur: Muzikanten Adrie Huissoon en Geert Vlietstra brengen eerbetoon aan Simon Garfunkel KAPELLE FitXperience, Vroon- landsweg 47, 09.45 uur: Fun Cycling Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen. GOES Slopers hebben de afgelopen weken een groot gat geslagen in de verzetshelden- buurt in Goes-Oost. In het noordelijke deel van de P.C. Quantstraat zijn alle huizen gesloopt, met een grote leegte als gevolg. Die zal snel weer worden opgevuld, want wo ningcorporatie Beveland Wonen gaat vrijwel meteen weer bouwen. Straat voor straat wordt een deel van de verzetsheldenbuurt gemoder- niseerd. Er worden in totaal 138 oude wonin gen gesloopt. Daar komen 126 energiezuinige huizen voor terug. Het gaat om levensloopwo ningen en middelgrote en kleine eengezinswo ningen. Om overlast door bouwverkeer te voorkomen, is onlangs een tijdelijke recht streekse aansluiting aangelegd van de Kam perfoeliestraat op de Oranjeweg. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 131