'4000bezoekers is voor 'n museum wel erg magertjes' €200 krantenbezorgen.nl Met spoed bezorgers gezocht in Hoek, Hulst, Philippine en Terneuzen 7 Aardappelboeren blijven zitten met hun oogst, eten moeten we elke dag en kok Michiel van Laere van restaurant State wil van elk bord een feest maken. Combineer die drie en je krijgt de 'petetterbox'. Power to the Pieperrrr! r start premie Interesse of aanmelden? Een doos vol bijna kant en-klare culinaire aardappelbijgerechten. Voor elke dag van de week een gastronomi sche bereiding voor twee perso nen. De boer krijgt een eerlijke prijs en de ontvanger steelt met weinig moeite de show tijdens het diner. Lisa Huige, van de brigade van State, bracht kok Michiel en gast vrouw Joyce op het idee. Lisa's va der is aardappelboer in Ossenisse. Door corona is er minder afzet van aardappelen en bleef hij er mee zitten. Michiel: ,,We blijven met zijn allen toch een aardappelminnend volkje en iedereen die elke avond moet koken weet: graag lekker, makkelijk, gevarieerd én betaal- We blijven met zijn allen toch een aardappelminnend volkje baar." Het mes snijdt door deze box aan heel veel kanten, de boer krijgt betaald, het restaurant blijft draaien en de thuiskok oogst lof. Wat overigens ook een heerlijke groente is bij een van de aardap pelgerechten Enkel opwarmen De petetterbox is van State, dus verwacht geen (voor)gekookte aardappelen, gebakken patatten of puree. Hij zit vol aardappelgar nituren die je zelf thuis niet gauw op tafel zou toveren omdat ze be werkelijk zijn en er bijzondere smaken worden gecombineerd. Michiel: ,,Maar het meeste werk hebben wij al gedaan, je moet het enkel opwarmen. Hoe en hoe lang, dat staat er allemaal bij." Wat niet ontbreekt in de box is friet. Maar natuurlijk geen ge wone. Deze friet is voorgegaard in gefilterd zeewater en komt met zeewierzout en citroenmayo. Al leen zelf af te bakken. Dan is er tarte tatin met birds eye chili en roodhoorntjeswier, hasselback- aardappelen met zeekraalzout, rösti met mascarpone en garam masala, gnocchi met tijm en ge pofte lookolie, een plaatje van een en croüte en een volle gratin. Al les in een geinige doos (met dank aan de ouders van Michiel van ABC Promotion) en een uitge breide omschrijving. Het huidige museum verhuist naar de Marktstraat en zal in het nieuwe onderkomen in het teken van de Romeinse geschiedenis van Aar denburg staan. Augustus volgend jaar moeten de deuren openen. Politiek Sluis is kritisch over eerste schattingen Al vertelde projectleider Joost Berger deze week tijdens een com missievergadering van de gemeen teraad dat het ook een paar maan den later kan worden. De opening moet in ieder geval in de tweede helft van 2021 plaatsvinden, anders kan het museum fluiten naar 150.000 euro Europese subsidie. Berger verwacht dat het goedkomt. Wel is er gedoe over het aantal bezoekers dat het museum volgens schattingen zal trekken. Vierdui zend bezoekers is volgens PvdA'er Robert Evers wel erg mager in ver gelijking met de vier miljoen over nachtende toeristen die ieder jaar naar West-Zeeuws-Vlaanderen ko men. Ook Lia Flikweert (Onafhan kelijk West), Jaap Butter (Groen Links) en Conny Tanghe van Nieuw Gemeentebelang vinden het minimaal, ondanks dat het mu seum nu 'slechts' 1500 bezoekers trekt. Geen nattevingerwerk Volgens projectleider Berger zijn de schattingen geen nattevingerwerk, maar heeft een deskundige het on derzocht. Hij steekt zijn hand in het vuur voor vierduizend bezoe kers, maar het kunnen er ook meer worden." Het museum kost ruim een miljoen euro. Bijna 3,5 ton komt van subsidies. De gemeente zou 650.000 euro betalen, maar dat wordt 94.000 euro meer. De ge meenteraad mort daarover, maar zal het museum er niet op afschie ten. Goed te bewaren ,,Je hoeft echt niet zeven dagen achter elkaar aardappel te eten", zegt Joyce, partner van Michiel ,,Je kunt de bereidingen nog een poosje goed bewaren." Wie tips wil wat te serveren bij de aardap pelgarnituren, kan kijken op de Facebookpagina van State De petetterbox kost 29,50 euro en er zitten zeven garnituren in voor twee personen. De box kan besteld worden via de website van State en wordt op donderda gen aan huis bezorgd. 's Ochtends voor 07.00 uur kranten bezorgen, op zaterdag voor 08.00 uur •Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- Gratis de krant lezen Elke week leuke winacties Na de inwerkperiode ontvang je een welkomstgeschenk II! alle leeftijden maar tenminste 15 jaar vrijdag 20 november 2020 Kok Michiel van Laere en zijn (gast)vrouw Joyce ontwikkelden de petetterbox; zeven culinaire aardappelbijgerechten voor thuis. foto anne hana Aardappels bouwen feestje op je bord en dat helpt de boeren Sheila van Doorsselaer Lamswaarde -Michiel van Laere Politiek Sluis is in zijn nopjes dat Aardenburg een nieuw archeo logisch museum krijgt. Dat het naar verwachting jaarlijks 'slechts' vierduizend bezoekers trekt, daar zijn raadsleden een stuk minder enthousiast over. Bob Maes Aardenburg na drie maanden goed bezorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55