Karelse en Dorst hadden besluit KNVB aan zien O O) CD O 14 ZEELAND ZAALVOETBAL IN INDONESIË De zaalvoetbalcoach uit Tholen werd in 2017 met Vamos FC Mataram kampioen van Indonesië. Met Bintang Timur Surabaya, de club waar hij sinds januari 2019 onder contract staat, wil hij dat kunstje graag herhalen. Benhammou staat in ieder geval te trappelen om weer in het vliegtuig richting Azië te stappen. Video Ranking Nederlaag Tholen Die ene keer op het vliegveld van Su rabaya, daar denkt Hicham Benham mou nog wel eens aan terug. De zaal voetbalcoach bestelde een koffie en kreeg vervolgens van de man achter de bar de vraag of hij misschien met Benhammou op de foto mocht. ,,Mijn kinderen snapten er niets van'', lacht de Tholenaar. „Waarom wilde hij met papa op de foto?'' Omdat papa inmid dels een bekend gezicht is, zeker voor mensen die het zaalvoetbal in Indo nesië volgen. Benhammou is nu weer even thuis, in Tholen, maar gaat er vanuit dat hij aan het eind van deze maand of an ders begin december terugkeert naar Indonesië. Door de coronacrisis is het ook voor de coach van Bintang Timur Surabaya een vreemd jaar geweest. ,,We moeten de competitie van dit jaar nog afmaken'', vertelt Benham- mou. ,,Toen die in maart werd stilge legd moesten we nog twee wedstrij den spelen en waren we bijna zeker van een plek in de Final Four.'' Regelmatig getest Zeven maanden later is er nog geen duidelijkheid over de herstart van het zaalvoetbal in Indonesië. In septem ber verbleef Benhammou wel een paar weken in Surabaya. ,,Ik kon de jongens weer eens zien en we hebben kunnen trainen", vertelt hij over die periode, waarin dus geen wedstrijden werden gespeeld. ,,Na- tuurlijk moesten we ons wel aan al lerlei protocollen houden en werden we regelmatig getest.'' Benhammou hoopt op korte termijn terug te keren naar zijn club. ,,Het zou mooi zijn als de afgelopen competitie in januari kan worden afgemaakt. Er moet een kampioen komen, die deel kan ne men aan het Aziatisch kampioen schap.'' In februari en maart zal de focus in Indonesië vooral op kwalificatieduels van het nationale team liggen. ,,Zij zijn nog in de race voor het WK, dat in september in Litouwen wordt ge speeld'', aldus Benhammou. ,,Zes van mijn spelers zitten bij de nationale ploeg. Ze spelen straks in Thailand en Koeweit, het plan is dat ik daar ga kij ken. Tussendoor kan ik ook nog even naar huis.'' Die mogelijkheden heeft hij, omdat Benhammou tijdens zijn contractonderhandelingen duidelijke afspraken heeft gemaakt met het ma- Ze spelen straks in Thailand en Koeweit, het plan is dat ik daar ga kijken nagement van Bintang Timur Sura baya. „Dit is zó'n fantastische club", zegt Benhammou vol enthousi asme. „Mijn vrouw en onze vier kinde ren mogen geregeld overkomen. Als ze in Indonesië zijn, komt een Nederlandse le rares bij ons thuis. De kin deren krijgen dan één op één les. Er zijn maar weinig clubs waar er zo goed voor je wordt gezorgd, denk ik." Zijn huidige contract loopt tot april 2021. ,,Ze willen dat ik verleng en dat gaat denk ik ook wel gebeuren. Ik wil graag blijven en zie het ook als een morele verplichting. Na alles wat deze club voor mij heeft gedaan, zou het op z'n zachtst gezegd niet netjes zijn om te vertrekken.'' Nederlands international De Tholenaar vertelt gepassioneerd over het avontuur in Azië, waar hij eerder coach was van Vamos FC Mata ram. In 2017 haalde die club hem naar Indonesië en nam Benhammou ook Vlissinger Khalid El Hattach mee. Het tweetal werd vervolgens landskampi oen met Vamos. In januari 2019 volgde avontuur nummer twee voor Benhammou, deze keer bij Bintang Timur Surabaya. Daar werkt hij met full profs, die dag in dag uit met zaal voetbal bezig zijn. In augustus 2019 haalde hij El Hattach ook naar de club, samen met Nederlands international Karim Mossaoui. Rotterdammer Mossaoui staat nog steeds onder contract bij de club uit Surabaya en verbleef in september sa men met Benhammou enkele weken in Indonesië. El Hattach was in maart, nadat de competitie was stilgelegd, samen met Benhammou en Mossaoui teruggekeerd naar Nederland. De Vlissinger wil zijn studie afmaken en daarna eventueel weer in Indonesië aan de slag gaan. ,,Maar Khalid zal dan niet bij ons spelen'', zegt Benham- mou. ,,Ik vond het heel goed van hem dat hij zijn studie af wil maken, maar als club moesten wij verder. Khalid zal echt wel een andere club vinden. Hij krijgt veel aanbiedingen, want hij is een icoon daar.'' Zelf heeft Benhammou de afgelo pen maanden echt niet stilgezeten. Via Zoom volgde hij individuele trai- Voor Karelse was er geen vuiltje aan de lucht, tot de competities in het ama teurvoetbal werden stilgelegd als ge volg van het stijgende aantal coronabe smettingen. De uit Wemeldinge af komstige oefenmeester kende een sterke seizoensstart met zijn Achilles Veen. In de hoofdklasse A van het za terdagvoetballer bleef de Brabantse ploeg in de eerste zes wedstrijden on geslagen en staat het bovenaan. En via zeges op zondag-tweedeklasser WNC en zondag-derdedivisionist Gemert werd ook het hoofdtoernooi van de KNVB Beker bereikt. ,,Heel teleurstellend dat we in dat toernooi nu niet meer in actie kunnen komen'', zegt Karelse over het besluit om de amateurploegen uit te sluiten. ,,We waren goed op dreef en ik denk dat we tegen deze tegenstander, Baren- drecht, niet kansloos waren geweest. Dus sportief gezien is het zeker balen. Maar ik zag het wel aankomen.'' Compensatie ,,Ik moet wel zeggen dat ik vind dat de KNVB de amateurploegen die nog in het toernooi zaten goed compenseert'', vervolgt de trainer van Achilles Veen. ,,De wedstrijdpremies van de eerste ronde, 10.000 euro, wordt hoewel we niet zullen spelen toch uitbetaald. En omdat achttien amateurclubs tegen el kaar zouden spelen en er daar dus ne gen van sowieso door zouden gaan, worden die winstpremies ook verdeeld over de amateurploegen. Dat is negen maal 15.000 euro, dus 135.000 euro. Daarbij krijgen de amateurclubs ook zeker van een startbewijs voor het toernooi van volgend seizoen.'' Nu hoopt Karelse wel op een vol gende stap: zo snel mogelijk weer een beetje normaal kunnen trainen. „Want het is wel echt te hopen dat we vanaf half januari de competitie kunnen her vatten'', vindt de trainer. ,,Het zal heel raar zijn. Dan beginnen we weer met trainen in een periode waarin we nor maal winterstop hebben. Maar het voordeel vind ik dat we dan tot in juni door kunnen voetballen. Dat vind ik qua omstandigheden toch de mooiste maand om te spelen.'' vrijdag 20 november 2020 GO 25 Voetballer Jo nathan Con- stansia is deze week te gast in onze online ru briek '25 vra gen aan...' De video met de ervaren mid denvelder van Hoek is te be kijken op pzc.nl/sport. I De veldrijdende zussen Shirin en Lindy van Anrooij begin nen in het sei zoen 2021/22 weer op nul. De UCI heeft be paald dat alle rankingpunten - behalve die verdiend wor den op het WK - vervallen, om zo een eerlijk speelveld te creëren. 2-I Voetballer Ju lius Bliek is gis teravond on deruit gegaan met FC Dor drecht in de Keuken Kampi oen Divisie. Op bezoek bij Tel star werd het 2-0. Bliek speelde de hele wedstrijd bij Dordrecht. Benhammou gaat verder, Barry van der Hooft -Hicham Benhammou Dinsdagavond laat ging er een streep door de wedstrijden van amateurploegen in de KNVB Beker. Een domper, maar geen grote ver rassing, aldus John Karelse en Ya- rick Dorst. De Zeeuwse trainer en middenvelder zouden elkaar eigen lijk op 1 december treffen in het be kertoernooi, maar zo ver kwam het dus niet. Daniel Vervelde Vlissingen Achilles Veen-trainer John Ka relse. FOTO JAN VERHOEVEN a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42