WIM HOFMAN Even niet trouwen 9 Delta weerlegt bericht op Muurkrant Goes Drugsduo: werkstraf en pluk-ze-boete van 8 ton Laatst was er groot nieuws op de televisie: twee jonge men sen gingen niet trouwen. Nu kun je zeggen: dat komt wel vaker voor dat mensen niet trouwen, maar het ging om de reden die werd aangevoerd: het coronavirus en het besmettingsgevaar. Nu heb je om te kunnen trouwen niet heel veel mensen nodig: twee die willen trouwen, twee getuigen en 1 ambte naar. Het gaat om een belofte, een papier met daarop vijf handteke ningen. Kosten 300 tot 1000 euro. Volgens mij kun je zelfs trouwen via internet. Als je de wet erop naslaat lijkt die wel lang en uitgebreid maar de kern is artikel 83: 'Echtgenoten zijn el kaar getrouwheid, hulp en bijstand verschuldigd. Zij zijn verplicht el kaar het nodige te verschaffen. Ver der zijn ze verplicht de tot het gezin behorende minderjarige kinderen te verzorgen en op te voeden en de kosten van de verzorging en opvoe ding te dragen.' Dat is het wel zo'n beetje. Ver derop staat nog wel iets over men sen van hetzelfde geslacht, hetgeen wel een beetje eigenaardig is, want er staat niets in over mensen van verschillend geslacht. In de wet staat ook niets over liefde of voort planting en rozengeur en mane schijn, het versmelten van twee zie len of over God die liefde is of de grote gebieder. Er zijn mensen die zich erg druk maken over die din gen, maar die staan niet voor niets niet in de wet. Wat bleek nu? Die twee mensen van hierboven hadden het niet over het sluiten van een huwelijk, maar over een trouwpartij, en tja, dat is dikwijls andere koek. Daar komt meer bij kijken. Dat gaat in Neder land meestal om een feestje dat toch al gauw zo'n 12.000 tot 18.000 euro kost Een beetje trouwjurk kost al gauw 500 tot 2500 euro, een pak 500 tot 1000 euro en je hebt rin gen nodig en een diner of buffet en nog tal van andere dingen. En vooral: je hebt gasten nodig, feest vierders. Tja, als je dat nu wilt, is het moeilijk, zelfs als iedereen een fees telijk bruiloftsmaskertje draagt, kan het niet doorgaan. Even wachten dus en maar even niet trouwen. Delta begon dit jaar in Goes met de aanleg van glasvezelkabels naar wo ningen. Daarmee kunnen de bewo ners, als ze dat willen, sneller inter net krijgen. De wijken Noordhoek en Mannee waren als eerste aan de beurt. Daar koos Delta voor een aanpak waarbij alle huizen in één keer gra tis van glasvezelkabel werden voor zien, tenzij inwoners daar bezwaar tegen hadden. Ook huizen waarvan de bewoners bij Delta geen abon nement voor glasvezelinternet af sloten, kregen een glasvezelaan sluiting in de meterkast. Binnenkort begint de aanleg in de wijk Goese Polder. Daar wordt in de straten een basisnetwerk aange legd en krijgen alleen huizen waar van de bewoners een abonnement afsluiten een aansluiting tot in de meterkast. In het bericht in de Muurkrant Goes wordt gezegd dat Delta daarmee stilzwijgend de re gels heeft veranderd. 'Ze sturen nu verkopers langs de deur om abon nementen voor glasvezelkabel te verkopen', aldus de schrijver. Dat zou Delta doen, omdat het aantal verkochte abonnementen in Man nee en de Noordhoek tegenviel. Woordvoerder Levi Bosselaar van Delta ontkent dat. Volgens hem is er simpelweg sprake van twee ver schillende manieren waarop het glasvezelnetwerk wordt uitgerold. In sommige wijken (zoals Mannee en de Noordhoek) worden in één keer alle huizen aangesloten, tenzij iemand dat niet wil. In andere wij ken - de Goese Polder dus - worden in eerste instantie alleen de huizen aangesloten waarvan de bewoners een abonnement nemen. ,,We kie- We kiezen voor twee manieren van aanleggen om te zien welke de beste is zen voor twee verschillende manie ren om te kijken welke het meest efficiënt werkt'', legt Bosselaar uit. ,,Zie het als een pilot. De verschil lende aanlegmethoden hebben niets te maken met hoeveel men sen direct voor een glasvezelabon nement kiezen." Gratis aansluiting Hij benadrukt dat mensen in de Goese Polder die later alsnog een abonnement nemen op dat mo ment gratis zullen worden aange sloten. ,,Op die manier krijgt ieder een dus een keer de kans op een gratis glasvezelaansluiting.'' Van betalen voor een aansluiting (dat kost honderden euro's) kan alleen sprake zijn in een wijk waar Delta in één keer alle huizen gratis wilde aansluiten, maar bepaalde mensen dat hebben geweigerd. ,,Zij hebben dan tenslotte eerder de kans op een gratis aansluiting laten lopen'', zegt Bosselaar. MIDDELBURG De 64-jarige Tholenaar C. van den B. en zijn 50-jarige vriendin B.B. moeten taakstraffen van 135 en 160 uur doen voor hennepkweek. Ze kregen ook een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. Dat bepaalde de rechtbank in Mid delburg gisteren. Begin maart 2018 ontdekte de politie een hennepkwekerij in een loods op het terrein van Van den B., oud-directeur van een beveiligingsbedrijf. Verborgen in een loods aan de Molenvliet- sedijk in Tholen werden 641 hennepplanten aangetroffen. In een dressoir in zijn woning, van waaruit de stroom werd afge tapt, lagen de verbroken zegels van de elektriciteitsmeter. Van den B. wist van niets, zo beweerde hij. De rechtbank dacht daar echter anders over en nam het hem met name kwalijk dat hij juist als beveiliger betrok ken was bij de hennepteelt. Dat hij nooit iets zou hebben gero ken, gezien of gehoord, kwalifi ceerde de rechtbank als onge loofwaardig. Zijn vriendin, eve neens werkzaam in de beveili ging, was bijna dagelijks in de loods en verzorgde de planten. De straf was lager dan geëist: de eis bedroeg 240 uur taakstraf voor de man en 180 uur voor de vrouw, plus voor beiden drie maanden voorwaardelijke cel straf. Het duo wordt ook nog 'ge plukt' voor een dikke acht ton. vrijdag 20 november 2020 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator 'Iedereen krijgt één keer kans op gratis aansluiting' Speelt Delta oneerlijk spel bij de aanleg van een glasvezelnet werk in Goes? Die suggestie wordt gewekt in een bericht in de populaire Facebookgroep Muurkrant Goes. Een woordvoe der van Delta laat weten dat daar geen sprake van is. ,,Elk huishouden krijgt een keer de kans op een gratis aansluiting'', zegt hij. Rob Paardekam Goes In juni gaf wethouder Cees Pille het symbolische startschot voor de aanleg van glasvezel in de wijk Noordhoek. foto johan van der heijden -Levi Bosselaar, Delta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37