'Maak van straat Grote Abeele gewoon een doodlopende weg' Stroosnijder sust Nolleboszorgen 1 i 6 Verkeersplan Vlissingen versluis willeboer MIJN DORP, MIJN STAD Voor dat nieuwe verkeersplan zijn cijfers over ongevallen verzameld. Er is geteld vanaf januari 2014 tot januari dit jaar. De Sloeweg staat ruim bovenaan met 146 ongeval len waarbij een dode en 25 zwaar gewonden vielen. De weg ver werkt per etmaal 20.000 motor voertuigen en 85 procent van de weggebruikers rijdt er 75 kilome- De Sloeweg in Vlissingen staat ruim bovenaan met 146 ongevallen ter per uur in plaats van 70. De ge meente laat in elk geval volgend jaar de kruising met de Weyevliet- weg aanpassen maar met mini male middelen omdat het deels een weg van de provincie Zeeland is. Op de Weyevlietweg gebeur den 18 ongevallen met een dode en negen zwaargewonden. De President Rooseveltlaan is met 85 aanrijdingen en 23 zwaar gewonden de linkste straat in de gemeente. De weg met de vele kruisingen wordt per etmaal door 7500 motorvoertuigen bereden en daarvan houdt 85 procent zich netjes aan de maximum snelheid. De iets drukkere Paul Kruger- straat is nummer drie met 50 on gevallen en 19 zwaargewonden. Door de Nieuwe Bonedijkelaan (maximumsnelheid 30 kilometer per uur) rijdt vrijwel iedereen tien kilometer te hard maar dat leidde bij zeven aanrijdingen vooral tot blikschade. De Badhuisstraat en de Koudekerkseweg zijn met bei den 27 ongevallen ook riskant ge bied. In de Badhuisstraat vielen daarbij wel meer dan eens zoveel slachtoffers: 17. Hoge score jongste weg Opvallend is dat een van de jong ste wegen in de stad hoog scoort: sinds de openstelling van de De Willem Ruysstraat in 2015 ge beurden er tot begin dit jaar 16 aanrijdingen waarbij 6 zwaarge wonden vielen. Daar rijdt ook 85 procent van de chauffeurs 17 kilo meter te hard. De gemeente pro beert dat tegen te gaan met snel heidsremmers waar afgelopen jaar ook paaltjes bij zijn geplaatst omdat de verhogingen in het weg dek te omzeilen waren. Aan de andere zijde van de rotonde, de Aagje Dekenstraat gaat het ook vaak mis en wordt te hard gere den. Daar waren 14 ongevallen met vijf zwaargewonden. In Oost-Souburg is de Lekstraat het gevaarlijkst: 14 ongevallen en zes zwaargewonden. De vernieuwing van het ver keersplan werd gisteravond be sproken in de raadscommissie. De vergadering is terug te luisteren op vlissingen.raadsinformatie.nl. Lilian Remijn kwam dik een jaar geleden met man en zoon (bijna 3) in Groot-Abeele wonen in de ver onderstelling dat ze niet alleen een mooi oud huis betrok, maar ook in een rustige buurtschap aan de rand van Oost-Souburg belandde. Dat bleek tegen te vallen. Want er racen tientallen automobilisten vlak langs haar woning op de krui sing Grote Abeele-Abeelseweg Oost. De snelheid van maximaal dertig kilometer per uur wordt door veel bestuurders aan de laars gelapt. Remijn schat dat negentig pro cent van de passerende automobi listen niet in de buurtschap hoeft te zijn, maar de Grote Abeele vanuit Oost-Souburg gebruikt als 'shortcut richting Middelburg'. Ze ging de Bewoners van de buurtschap willen van het sluipverkeer af deuren langs en bracht de ge meente Vlissingen een petitie met handtekeningen van het overgrote deel van de buurtschapbewoners. In de petitie vragen ze om de straat Grote Abeele af te sluiten. Remijn gooit het probleem van hard rijdend sluipverkeer niet over de schutting, maar draagt een mak kelijk te realiseren, goedkope oplos sing aan. ,,Maak van Grote Abeele een doodlopende weg, fietsers en bromfietsers uitgezonderd. Een paar paaltjes of een bloembak net voorbij de bebouwde kom is vol doende." Heel gevaarlijk Het duurde even voor ze een reactie uit het stadhuis ontving. Maar deze week liet een ambtenaar weten dat de gemeente begin volgend jaar tel lingen laat houden. Lilian Remijn: ,,Ik neem aan dat die tellingen dui delijkheid geven en hoop dat de ge meente snel daarna de straat afsluit. Het is nu heel gevaarlijk, vooral 's morgens en aan het eind van de middag als hordes scholieren door Groot-Abeele fietsen." VLISSINGEN Nee, de toeristische visie op Vlissingen is géén achter deur om meer recreatiebebouwing het Nollebos in te krijgen. Wet houder Sem Stroosnijder moest gisteren wantrouwen slechten bij diverse raadsfracties. Dat wantrouwen zit ook bij veel Vlissingers. Naast de kleine zeven tig reacties op de visie die neer kwamen op 'niks in het Nollebos', stuurden nog eens 43 mensen een inspraakboodschap met dezelfde strekking voor de vergadering van de gemeenteraadscommissie. Al die reacties worden meegenomen bij het voorstel over het streef beeld voor het Nollebos, dat ko mend voorjaar in de gemeenteraad komt, beloofde Stroosnijder. De angel in de visie die de nek- haren bij tegenstanders van re creatieverblijven in het Nollebos overeind kreeg is de zin dat de nieuwe toeristen gehuisvest moe ten worden in een strook van een kilometer breed langs de hele kust van Vlissingen. Daar ligt het Nol- lebos maar dat betekent niet dat de deur opengaat voor meer recrea- tiebouw naast de gebieden die zijn afgepaald voor wellnesscentrum Swaenenburgh en de Kanovijver, suste Stroosnijder de zorgen bij PvdA, SGP en VVD. Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Nu ook spouwmuurisolatie! De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl AAGTEKERKE vrijdag 20 november 2020 Onveilige straten aangepakt Welke van de 33 risicovolle wegen en straten in de ge meente Vlissingen moet de ko mende jaren het eerste worden verbeterd? Die vraag mag de gemeenteraad beantwoorden. Het achterstallige onderhoud aan de verkeersveiligheid in Vlissingen wordt nu ook aan gepakt. Claudia Sondervan Vlissingen De bewoners van Groot-Abeele willen van het sluipverkeer af. Vele tientallen automobilisten negeren het onderbordje 'uitge zonderd bestemmingsverkeer' en scheuren dagelijks door de buurtschap. René Hoonhorst Groot-Abeele Galerie Bank, 13.00 17.00 uur: Indrin gende expositie van Matthijs Apner ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes'; Historisch museum de Bevelanden, 11.00 17.00 uur: Diverse ex posities, o.a. over de Zuid-Bevelandse jon gerencultuur in de 19e eeuw; KAPELLE Hal Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Ex positie 'Kroniek van Zuid-Beveland'; Fruit teeltmuseum, 13.00 17.00 uur: Quilt expo sitie MIDDELBURG Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Cinema Middelburg, vanaf 15.00 uur: Vertoning 'De Grote Sinter klaasfilm'; 19.30 uur: Vertoning 'De Vogel wachter' OOST-SOUBURG Sporthal De Belt, 18.15-19.30 uur: Badminton voor kin deren van 8 t/m 16 jaar VLISSINGEN Spuistraat, 08.30 16.00 uur: Week markt; Vrijenhoven- zaal, 09.00-09.45 en 09.45-10.30 uur: Peu- tergym WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.00-17.00 uur: Gy- muur voor meiden van 6-8 jaar; 17.00 18.00 uur: Gymuur voor meiden van 8-10 jaar; 18.00-19.00 uur: Gymuur voor jongens van 6-11 jaar. Lilian en zoon Sven Remijn zien dagelijks vele tientallen automobilisten voorbij hun huis 'scheuren', FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34