s? Geef eerst uitleg over de vaccins Uitwerken van plan voor sterkere dijk Hansweert kost ruim 7 miljoen euro Gordijn Enduris legt zonnepanelen op hoogspanningsstations 2 skv>fw-: TÉMm ZEDENZAAK UITSTEL De jongste dochter (15) van de verdachte vrouw in de Zeeuws-Vlaamse zedenzaak is teleurgesteld dat de rechtszaak tegen haar moeder is uitgesteld. 'Ons leven kan nu nog niet verder.' Commentaar Iederland denkt na over een vaccinatiecampagne die het coronavirus eronder moet krijgen. Viruscomplotdenkers kunnen even zwijgen. Antivaxxers nemen het graag van hen over. Of zijn het dezelfde mensen? Het maakt eigenlijk niet uit. Behalve dan dat de bedenkingen tegen inenten misschien iets minder onredelijk zijn dan de 'viruswaarheid'. De vaccins tegen corona komen op ons af stormen. Hoe kan dat zo snel? En zijn ze wel veilig? Het is niet vreemd dat men sen hier vragen over stellen. Het is juist goed. Een vaccin moet niet alleen medisch in orde zijn, er moet ook maatschappelijk draagvlak voor het inenten komen. Anders werkt het niet. Daarom is het onverstandig nu al te filosoferen over zachte dwang achter de vaccinatie. Het lijkt alert als VVD-kamerlid Hayke Veldman daarover begint, maar het is zeer voorbarig. Hij ondergraaft het vaccinatiebeleid nog voor het is vastgesteld. Dat merk je aan de verschillende antwoorden van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge. Het is eenvoudig uit te leggen dat de coronavaccins er zo snel zijn gekomen omdat er ongekend veel geld en mankracht in is gestoken. Dankzij tienduizenden proefpersonen weten we al heel veel over de werking op korte termijn. Over de lange termijn kunnen we alleen aannames doen. Zo is er nog veel meer uit te leggen. Dat moet eerst gebeuren. Daarna is er een goede kans dat Nederland met massaal vaccineren eindelijk greep krijgt op het virus. Discussie over zachte dwang ondergraaft vaccinatiebeleid nog voor het is vastgesteld Hoe de nieuwe dijk er in grote lij nen uit gaat zien, is al bepaald. Nu moeten de plannen worden uitge werkt. Dat betekent ook dat er di verse technische onderzoeken no dig zijn, onder meer naar de stabi liteit van de dijk, de samenstelling van de grond, de mogelijkheid om materialen opnieuw te gebruiken en de gevolgen voor de waterbe heersing. Verder moeten gronden worden aangekocht, vergunning worden aangevraagd en planologi sche procedures worden doorlopen. Het uitwerken van de plannen ALMANAK Eén onzer collega's staat niet be kend als iemand met veel techni sche aanleg. Op pijnlijke wijze werd hij daar afgelopen week thuis mee geconfronteerd. Hij had 's ochtends een paar keer met moeite de buitendeur van de keuken dichtgedaan. De laat ste tijd heeft het nog al geregend, kost in totaal 7,25 miljoen euro. Daarvan komt 10 procent voor ei gen rekening van het waterschap. De rest wordt betaald met lande lijke subsidie. De dijk wordt over een lengte van ruim 5 kilometer versterkt Eind volgend jaar is de voorberei ding naar verwachting klaar. Dat betekent dat de dijkversterking in 2022 kan beginnen. De megaklus neemt waarschijnlijk twee tot drie jaar in beslag. De dijk wordt over een lengte van ruim 5 kilometer versterkt. De to tale kosten worden geraamd op 95 miljoen euro. dacht hij, misschien is de deur door vocht wel kromgetrokken. Hij vertelde het de vrouw des huizes met zorgelijke stem. Ze ging eens naar het euvel kijken en trok het gordijn los dat tussen de deur en het deurkozijn zat, waarna ze triomfantelijk zei: ,,Zo, ook weer opgelost." Drie bewoners verpleeghuizen overleden Wietkwekerij in woning, man aangehouden OOSTKAPELLE Fietser gewond bij aanrijding De jongste dochter van de ver dachte vrouw in de Zeeuws- Vlaamse zedenzaak heeft een wrang gevoel overgehouden aan de zitting van woensdag. Ze is teleur gesteld dat de rechtszaak tegen haar moeder, die van tien zedendelicten wordt verdacht, is uitgesteld. Ze had gehoopt het boek dit jaar te kunnen sluiten, maar de advocate van de 44-jarige Terneuzense T.D. stak daar een stokje voor door de rechtbank woensdagochtend te wraken. Ook de vader van het meisje, die met D. getrouwd is ge weest, heeft er geen goed woord voor over. ,,Ons leven kan nu nog niet verder", zegt Christian. De dochter (vanwege privacyre- denen noemen we haar naam niet, red.) van T.D. wil graag haar verhaal doen. Hoewel ze nog maar 15 jaar oud is, klinkt ze heel volwassen en kiest ze haar woorden weloverwo gen. Tot anderhalve maand geleden had ze nog regelmatig contact met haar moeder, maar nu heeft ze alle banden verbroken. ,,Ik had gehoopt dat ik het dit jaar allemaal achter me zou kunnen laten en door kon gaan met mijn leven. Maar nu is de rechtszaak uitgesteld tot volgend jaar en kan ik het nog steeds niet af sluiten." De dochter was woensdagoch tend samen met haar vader naar de rechtbank in Middelburg gekomen om de rechtszaak tegen haar moe der bij te wonen. ,,Ik wilde er heel graag bij zijn. Maar eerlijk gezegd Ik had tegen haar willen zeggen dat ze moet stoppen met liegen Regionaal netbeheerder Enduris laat tweeduizend zonnepanelen op haar hoogspanningsstations in Zeeland leggen. Enduris heeft elf hoogspannings stations, onder meer in Goes, West- dorpe, Middelburg, Terneuzen- Zuid en Hulst. De zonnepanelen zijn naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar geïnstal leerd. Ze wekken samen 550 mega wattuur aan duurzame stroom op. De netbeheer vermindert zijn ei gen koolstofdioxide-uitstoot zo met 80.000 kilogram per jaar. De panelen worden alleen gelegd op stations waarop voorlopig nog voldoende capaciteit beschikbaar is, zodat Enduris andere lokale ini tiatieven voor duurzame opwek niet in de weg zit. Dat zou kunnen gebeuren op Schouwen-Duiveland en Tholen waar het regionale elek triciteitsnet bijna vol zit. De pane len verschijnen onder meer op sta tions in Westdorpe, Goes en Mid delburg. Groene stappen Enduris zet verschillende groene stappen. Het regiokantoor in Goes wordt in 2021 volledig gerenoveerd met duurzame verlichting, zonne panelen en voorzieningen voor een (groen) wagenpark. Ook rijden in middels alle bussen van Enduris op biodiesel. vrijdag 20 november 2020 Waterschap Scheldestromen trekt ruim 7 miljoen euro uit om de versterking van de dijk bij Hansweert voor te bereiden. Rolf Bosboom Hansweert Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG In de Zeeuwse verpleeg- en verzorgingshuizen zijn de afgelopen week drie bewoners overleden aan het coronavirus: twee in de gemeente Middelburg en een in de gemeente Hulst. Daarmee komt het totaalaantal tijdens de tweede golf op elf. Ook kwamen er negen besmettingen bij. Dat is opnieuw een daling. Een week geleden werden nog 15 besmettingen ge meld. Twee weken gele den ging het om 22 ge vallen. In totaal zijn er tij dens de tweede golf 88 besmettingen geregis treerd. De helft van de patiënten is hersteld. VLISSINGEN De politie heeft woens dag rond 21.45 uur een man uit Vlissingen aange houden wegens het bezit van twee vuurwapens en omdat er een wietkweke rij in zijn woning was ge vonden. De man werd aangehouden in zijn wo ning in de Glacisstraat, nadat de politie informa tie had gekregen dat hij mogelijk wapens in huis had. Die wapens leken echt, dus werd hij aange houden. Toen het huis werd doorzocht, werd ook een kwekerij met 62 wietplanten gevonden: die zijn vernietigd. Een fietser is gisteroch tend in Oostkapelle ge wond geraakt na een aanrijding met een busje. Het slachtoffer viel door de botsing tegen een paal aan. Het ongeluk gebeurde rond 08.30 uur op de kruising van de Johan de Pourckstraat met de Lantsheerstraat. Twee politiewagens en een ambulance rukten uit. De fietser werd meteen behandeld en een half uur later naar het zie kenhuis gebracht. De automobilist kon na het afleggen van een verklaring zijn weg ver volgen. Dochter: Maurice Steketee Terneuzen r De rechtszaal blijft nog even leeg. archieffoto roos koole/anp - jongste dochter van T.D. Frank Balkenende Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30