Prikbewi s Parkings in Middelburg zijn te krap en klein Werkloosheid Zeeland loopt na daling licht op 2 OSCAR GARSCHAGEN Column De VVD gaat 'diep naden ken' over een 'indirecte inentingsplicht', beloofde premier en partijleider Rutte zon der in de lach te schieten. Ik wel, want het is niet iedere dag dat de liberaal zich van zijn filosofische zijde laat zien. Heel lang hoeft hij zich niet te beraden, want eigen lijk gaat het om een eenvoudige kwestie. Vaccins, de enige midde len om alle coronaproblemen weg te spuiten, zijn in aantocht. Als ie dereen wordt gevaccineerd, her rijst Nederland. Maar Nederland zou Nederland niet zijn als daar geen onnavolgbare, oeverloze me- disch-ethische discussie over zou losbarsten. vaxxers binnen en buiten de poli tiek zijn tegen een inentingsplicht. Rutte wil geen tijd verliezen en beschouwt een indirecte prik- plicht als second best. Het komt er _^i op neer dat iedereen die zich laat vaccineren zijn of haar gewone pre-coronaleven kan hervatten. Het bedrijfsleven kan dan van het staatsinfuus, de kroegen en kerken mogen open voor volk met een prikbewijs. Wie zich echter niet laat prikken moet het knellende coronakeurslijf aanhouden, is het VVD-idee waarover in het parle ment ophef is ontstaan. De libera len zouden hun principes hebben verloochend. Niet waar. Je bent vrij voor zover je anderen geen schade toebrengt, is de kern van het liberale denken. grondrechten zijn niet absoluut. Vertaald naar nu komt dat hier op neer: laat je vaccineren met een goedgekeurd stofje, want het gaat niet alleen om jouw lichaam, maar ook om dat van anderen. Die ande ren zijn verpleegkundigen, artsen, hoogbejaarden, ernstig zieken en kinderen. Dat onbegrijpelijke ver zet tegen twee coronaprikjes zal snel verdampen, leert de ervaring van mazelen- en polio-campagnes. Wel ironisch dat antivaxxers en strenge refo's dan kunnen blijven volharden in hun verzet dankzij de groepsimmuniteit die dan ont staat. Ik kan intussen niet wachten op mijn prikbewijs, ik wil mijn vrijheid terug. Ik wil mijn vrijheid terug DE STELLING Vandaag: Ook geen zachte dwang bij vaccinatie tegen corona Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ELFSTEDENTOCHT <3AAT NIET DOOR Man (71) opgelicht via WhatsApp Achtduizend vogels geringd VLISSINGEN Opknapbeurt voor borden Uncle Beach De ANWB test jaarlijks in het hele land parkeergarages op bereikbaar heid en toegankelijkheid. Op dat punt gaat het bij Achter De Hout tuinen al meteen mis. Je kunt de garage alleen binnenrijden over het voetpad en door een veel te smalle ingang. 'Zo moet het dus niet', aldus de ANWB. Pilaar Eenmaal binnen zijn er te weinig plekken (slechts tachtig). Bij het inparkeren moet je opletten dat je niet tegen een pilaar knalt. De slechte verlichting helpt daarbij ook niet mee. Er is slechts één par keerplek voor mindervaliden en geen enkele laadpaal. Als de win kels boven de garage dicht zijn, werkt de roltrap naar boven ook niet meer. Zelfs de vrolijke muur schilderingen kunnen die erger nissen niet compenseren. Bij het uitrijden krijg je nog een klein schopje na: de uitrit is te lang en steil. En kom je eindelijk buiten, dan rij je prompt weer over het voetpad. Het voornaamste plus punt van de garage is dan ook dat die volgend jaar gerenoveerd wordt. Parkeergarage De Geere aan de Middelburgse Kalverstraat scoort hoger op de lijst (20), maar krijgt ook niet meer dan een matige vol doende (6,4). Ook daar is er een zeer smalle doorgang. Binnen lekt het op meerdere plekken. De pila ren staan onhandig, met meer kans op schade aan je auto. En de vak ken zijn ook nog eens veel te smal. Waar de garage wel goed op scoort zijn de duidelijke routing en de mooie voetgangersentree aan het water. Prijzen De prijzen van beide parkeergara ges zijn nog het meest positieve. Met een dagtarief van slechts 10,60 euro is het goedkoop staan in Mid delburg (zeker vergeleken met Amsterdam: 68 euro). Voor die prijs krijg je alle irritaties er gratis bij. In juli zette zich een lichte daling van het aantal WW'ers in. De curve dook in de twee volgende maanden verder naar beneden, tot 4500 eind september. Dat hangt vrijwel zeker samen met het toeris tenseizoen. Zeeland zat afgelopen zomer vol met toeristen. De horeca en recreatiebedrijven hadden het enorm druk, wat ook goed nieuws was voor toeleveranciers. Maar de trend zet zich niet door, signaleert de UWV. De laatste maand is een stijgende lijn zichtbaar. Digitaliseren Ten opzichte van vorig jaar is de si tuatie behoorlijk verslechterd. Er zit nu bijna een kwart meer men- sen in de WW dan een jaar gele den. Volgens de UWV komt een belangrijk deel uit bedrijfsecono mische en administratieve beroe pen. Daar was al een tijd minder vraag naar, omdat bedrijven auto matiseren en digitaliseren. Met name in beroepen op middelbaar niveau zoals receptionisten en se cretarieel medewerkers zijn men sen daardoor hun baan verloren. De coronacrisis heeft dat proces versneld. Accountants De terugval is te zien in het aantal vacatures. In Zeeland stonden in het tweede kwartaal van dit jaar 850 vacatures voor bedrijfsecono mische en administratieve beroe pen open. Dat bijna een vijfde min der dan in het eerste kwartaal. Een vergelijking met dezelfde periode in 2019 laat de daling pas echt goed zien. Toen stonden er bijna twee keer zoveel vacatures voor deze be roepsgroepen open. Overigens geldt dat niet voor elk beroep in deze categorie. Voor accountants bijvoorbeeld is nog volop werk te vinden. vrijdag 20 november 2020 De dominees, imams en anti- Jr Niemand leeft in een vacuüm en Reageer op pzc.nl Gisteren: Tol heffen is een prima manier om dure wegen te betalen 1674 reacties GOES Een 71-jarige man uit Goes is dinsdagmiddag via WhatsApp voor bijna 1800 euro opgelicht. Hij kreeg via WhatsApp een bericht van een 'be kende', die meldde in nood te zijn. De cybercri mineel vroeg aan het slachtoffer of deze geld wilde voorschieten en zou het de volgende dag terugbetalen. De man maakte het geld over. Later bleek dat hij was opgelicht. Hij heeft aan gifte gedaan. De politie onderzoekt de fraude en waarschuwt het publiek, nooit zomaar geld over te maken na een betaalver- zoek van een bekende. KNOKKE-HEIST Ruim achtduizend vogels zijn dit najaar geringd in het Zwin Natuurpark. Dat zijn er fors meer dan vorig jaar. De vogels krijgen een rin getje zodat wetenschap pers meer te weten komen over onder meer de vogeltrek. Van 1 au gustus tot en met 8 no vember zijn 8053 vogels geringd. Vorig jaar waren dat er 5746. De zwartkop, goudhaan en roodborst zijn het vaakst voorzien van een ring. De zeldzaamste die ren waren de roodkeel- nachtegaal en witkeel- gors, vogels die zelden worden gezien in België. Enkele informatiebor den op 'Uncle Beach' in Vlissingen worden op geknapt, zodat ze weer goed leesbaar zijn. Bij Uncle Beach wordt jaarlijks de bevrijding van Vlissingen in de Tweede Wereldoorlog herdacht. Uncle Beach was destijds de code naam van de militaire operatie. Diverse informatiebor den zijn aangetast door het weer; ze worden de komende tijd wegge haald, schoongemaakt en opgeknapt. Alle in formatieborden worden volgende maand terug geplaatst. Krap en te weinig plek. De par keergarages in Middelburg sco ren erg matig in een test van de ANWB. Parking Achter De Hout tuinen staat zelfs een eind on deraan op de lijst van veertig geteste parkings in Nederland. Bas Bareman Middelburg Muurschildering in parkeerga rage Achter De Houttuinen. De daling van het aantal WW'ers in Zeeland zet niet door. Dat laten cijfers van uitkeringsin stantie UWV over oktober zien. In een maand tijd kwamen er 100 werklozen bij. Er zijn nu 4600 Zeeuwen met een WW- uitkering. Frank Balkenende Goes VERSTANblö BESLUIT. VEEL TE OMVEILI© STRAKS ZONt>ER IJS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2