Geen succes TeamNL op eerste dag EK judo JtWB0 Geen Elfstedentocht, ook niet als er genoeg ijs ligt Koolhof verliest laatste groepsduel ATP Finals 23 Grieperige Kramer beslist vandaag van Roest zonder rem in het eerste deel van zijn race. Een paar weken geleden op de NK afstanden mondde de tien kilo meter uit in een lijdensweg, al schaatste hij uiteindelijk wel naar het zilver. ,,Die heeft hij wel verteerd, hoor, ja joh. Hij heeft dat hele stuk niet zo hard doorgereden", zegt Orie, weer met spot. Dan: ,,Dat gebeurt weleens op de lange afstand, we zijn allemaal mensen, dat je even met de verkeerde dingen bezig bent per ongeluk en ineens is de efficiëntie uit je slag weg en wordt-ie een heel stuk zwaarder.'' Altijd verbetering Maar Orie prijst de instelling van Roest. ,,We hebben nu ie mand die er altijd invliegt. Die zichzelf altijd weet te verbete ren en binnen zeer korte tijd zo door de wereldtop heen ritst. Ik denk dat we dat aan moeten moedigen. Dan zijn er soms ook dramatische wedstrijden, zoals bij de WK afstanden.'' Vorig jaar was Roest daar de grote fa voriet, maar liepen de vijf en de tien kilometer uit op een grote deceptie met een achtste plaats en een dis kwalificatie. Orie: ,,Maar als je jezelf wilt verbeteren, moet je risico's nemen.'' NK ALLROUND Programma Bij de mannen verloren Tornike Tsjakadoea (-60 kg) en Ivo Ver- horstert (-66) in respectievelijk de tweede en eerste ronde. Voor Sanne Verhagen (-57) en Naomi van Krevel (-52) was bij de vrou wen in Praag de tweede ronde het eindstation. Tsjakadoea kwam slechts één keer in actie, aangezien hij in de eerste ronde een 'bye' had. Het Nederlandse lichtgewicht, in Praag als vijfde geplaatst, verloor van Artem Lesioek uit Oekraïne. De 24-jarige Tsjakadoea moet daardoor nog tenminste een jaar wachten op zijn eerste medaille op een EK. In de eerste ronde in de klasse tot 66 kilogram verloor Verhor- stert van de Roemeen Lucian Bors Dumitrescu. Voor de 20-jarige Verhorstert was het zijn debuut op een internationaal kampioen schap. Van Krevel verloor in de tweede ronde van Natalia Koezioetina. De Russische is als tweede geplaatst. De 20-jarige Van Krevel, Neder- lands kampioen, had bij haar de buut op de titelstrijd in eerste in stantie nog wel gewonnen van Wit-Russische Kseniya Danilo- vits. Van Krevel won onlangs nog zilver bij de EK voor junioren. Verhagen ging onderuit tegen Telma Monteiro uit Portugal. In de eerste ronde had Verhagen ge wonnen van Alexandra Florian uit Azerbeidzjan. Voor Verhagen was het de zesde deelname aan een EK. Ze won nog geen medaille. Dat deed ze wel op het WK van 2014, waar ze derde werd. Het EK gaat vrijdag verder. Bij Ne derland ontbreken om uiteenlo pen redenen topatleten als Henk Grol, Kim Polling, Guusje Steen huis en Michael Korrel. Koolhof en Mektic verloren in de Londense O2 Arena met 6-4, 6-7 (2), 10-8 van de Pool Lukasz Kubot en Marcelo Melo uit Brazilië. De nederlaag van Koolhof (31) en Mektic, als vijfde geplaatst, blijft zonder grote gevolgen. Ze waren al verzekerd van een plek in de halve finales. Tennisser Andrej Roeblev heeft zijn derde en laatste partij op de ATP Finals in Londen gewonnen. De Rus, die debuteert op het toer nooi voor de beste acht tennissers van het seizoen, versloeg in twee sets de Oostenrijker Dominic Thiem: 6-2, 7-5. Voor Thiem is de nederlaag zon der consequenties. De Oostenrij ker was na de overwinningen op Stefanos Tsitsipas en Rafael Nadal al zeker van de halve finales in Londen. Voor Roeblev was het zijn eerste zege. De Rus was al uit geschakeld voor de laatste vier. Thialf. FOTO ANP vrijdag 20 november 2020 SSEL ne^Htü WOLVEGA Met een grieperig gevoel sloeg Sven Kramer de digitale pers bijeenkomst van zijn team Jumbo- Visma over. De 34-jarige schaatser heeft sinds een paar dagen klachten, werd sindsdien ge test op co rona, maar de uitslag was nega tief. „Hij is vanmorgen weer getest, die uitslag komt nog'', zo liet een woordvoerder. Gevraagd naar de kans op deelname van Kramer bij het NK allround, zegt coach Jac Orie: ,,80 procent, 81,5 pro cent.'' Kramer had laten weten zich gis teren beter te voe len dan de dag er voor, maar zal pas vandaag besluiten of hij in actie komt. Orie: ,,Je wilt ge woon dat iedereen zo fit mogelijk aan de start staat. Het is even afwachten.'' THIALF, HEERENVEEN Morgen Vanaf 13.30 uur: 500 meter (vrouwen, daarna man nen) 3000 m vrouwen 5000 m mannen Zondag Vanaf 13.45 uur: 1500 m (vrouwen, daarna mannen) 5000 m vrouwen 10.000 m mannen PRAAG Op de eerste dag van de Europese titelstrijd judo in Praag zijn de Nederlandse deelnemers niet in de buurt van medailles gekomen. Verhagen (r) versloeg nog wel Florian uit Azerbeidzjan. foto epa grote druk op ziekenhuizen en medische ondersteuning. Het bestuur vindt ook dat op dit moment niet verantwoord, ge zien de grote druk die deze sector momenteel meemaakt. Het bestuur sluit niet helemaal uit dat er nog een Elfsteden tocht komt dit seizoen, bijvoor beeld in januari of februari. Dat zou, afgezien van voldoende ijs, alleen kunnen als de maatrege len tegen het virus verdwijnen of worden aangepast. Er zijn aangepaste Elfsteden tochten overwogen, bijvoor beeld alleen wedstrijdschaat sers, geen publiek of minder deelnemers, maar het bestuur zegt in deze alternatieven geen optie te zien. SCHAATSEN Er komt voorlo pig geen Elfstedentocht, zelfs niet als er genoeg ijs zou lig gen. Dat heeft de Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Ste den laten weten. Het kan niet op een veilige manier, gezien de situatie die nu geldt van wege het coronavirus. Vooral de anderhalvemeterregel is een groot probleem, zowel voor de deelnemers en andere betrokkenen als voor de toe schouwers. Het bestuur vindt het niet ver antwoord om een evenement te organiseren dat honderddui zenden mensen op de been brengt, met alle mogelijk gevol gen van besmetting. De Elfste dentocht legt bovendien een LONDEN Tennisser Wesley Koolhof is er met zijn Kroati sche dubbelpartner Nikola Mektic gisteren niet in ge slaagd ook zijn derde en laat ste groepswedstrijd te winnen op de ATP Finals. M Patrick Roest begin deze maand op de 10.000 meter bij de NK afstanden, ook in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23