Drommel: 'Weet nu wat wordt gevraagd op hoogste niveau' na drukke interlandperiode II 21 Europese competities staan bol van verrassingen f|g||i fit- en frisheid. Wat dat betreft heeft Vitesse een dik voordeel. Ik zie ze ook als outsider voor de landstitel." In Spanje zijn FC Barceloan en Real Madrid goed voor bijna zestig Spaanse titels. Trainer Ronald Koe man vindt zich echter op een acht ste plek terug. Het verval tekende zich af toen aartsrivaal Real Madrid met een bijna foutloze eindsprint de titel in juli veiligstelde. ,,Zo overtuigend was het toen al niet in Madrid", stelt La Liga-com mentator Sierd de Vos. ,,Die club won vrijwel altijd nipt. Het spel was pover en de VAR zat mee. Nu zie je de wisselvalligheid, met een vierde plek en nederlagen tegen het gepromoveerde Cadiz en Shakhtar B. Tegen Valencia zijn ze zelfs weg gespeeld. Die selectie is niet meer zo samenhangend. De club houdt vast aan oude kampioenen." In Italië moet Juventus, al negen jaar kampioen, ineens in de achter volging. De achterstand op AC Mi lan bedraagt vier plekken en even veel punten. Voormalig Serie A- speler Been. ,,En Sassuolo presteert ook verrassend goed. Milan heeft een heel aardig team en het is geen uitgemaakte zaak, maar ik ver wacht dat de kwaliteit en de breedte de doorslag geeft en Juven- tus toch bovenaan eindigt." In Spanje ziet El Sierd Real Socie- dad verrassen als koploper. ,,In de Baskische sportkranten worden supporters herinnerd aan begin ja ren tachtig, toen ze twee keer kam pioen werden. Ze stelen de zeges ook niet. En met David Silva heb ben ze een routinier aangetrokken die als een 25-jarige speelt." Atlético Madrid heeft drie ver- liespunten minder. De Vos: ,,Die hebben lang het balbezit verfoeid, maar zijn een nieuwe weg ingesla gen, ook omdat Luis SuSrez geen spits is die steeds vanaf de midden lijn naar het doel kan. Ik zet mijn geld op Atlético Madrid." ,,Topclubs hebben over het alge meen wel de grootste selecties om tegenslagen over een heel seizoen het best te kunnen opvangen", stelt Van Halst. Neem Liverpool, dat al evenveel verliespunten heeft als vorig sei zoen na dertig speelronden en lei der Virgil van Dijk zwaar gebles seerd zag raken. ,,Zo'n rijke club haalt in de winter ongetwijfeld een topper voor veel geld. Ik denk dat het uiteindelijk zal normaliseren en topclubs eindigen. We zijn ten slotte pas een kwart seizoen onder weg," De reis van Schiphol naar En schede heeft Bussum als tussen station. ,,Even een gebakje eten bij mijn ouders'', zegt de doelman, die immers wat te vieren heeft. Afgelopen maandag werd hij 24 jaar en natuurlijk is het prettig te verhalen over zijn eerste avontuur bij Oranje. ,,Ik ben van alle kanten heel goed opgevangen en had een prachtige week'', aldus Drommel. Hij is net terug uit Polen waar hij vanaf de bank zag dat Oranje won. Ook in de duels tegen Spanje en Bosnië en Herzogovina kwam hij niet in actie als vervanger op het laatste moment van Justin Bijlow. ,,Stap voor stap'', zegt hij zelf. ,,Deze ervaring heeft me gesterkt in de gedachte dat ik op den duur in het Nederlands elftal wil kee pen en naar de top wil. Ik weet nu wat er wordt gevraagd op het hoogste niveau." Denzel Dumfries dolde deze week al over Twente-PSV Opeens stond hij daar, te midden van Depay, Wijnaldum en Klaas- sen. Gelouterde en gelauwerde spelers. ,,Ik kreeg bij het afwerken heel wat meer ballen om de oren dan bij Twente", vertelt hij. ,,Dit is een ander niveau dan ik gewend ben. Maar dat is logisch, toch? We hebben het over de top van Ne- derland en in sommige gevallen over de top van Europa." Naast de uren op het veld genoot Drommel enorm van de gesprek ken met collega Tim Krul. ,,Die gesprekken met Tim waren echt mooi. Hij vertelde dat hij veel van zichzelf in mij herkende als jonge keeper: springen, duiken, vallen, opstaan en weer doorgaan. Dat jeugdige enthousiasme zeg maar." Maar bij Oranje gaat het natuur lijk niet om het grote genieten. In de top word je afgerekend op pres taties. ,,In mijn ogen ging het goed en waren ze tevreden", zegt Drommel. „Patrick Lodewijks (de keeperstrainer, red.) gaat met San der Boschker (de keeperstrainer bij FC Twente, red.) evalueren." Na de kennismaking met de fine- fleur van het Nederlands voetbal wacht hem vanmiddag de realiteit van alledag: het trainingsveld van FC Twente. ,,Daar heb ik enorm veel zin in, niemand hoeft te den ken dat ik zwevend binnenkom", zegt Drommel. ,,Zondag PSV- thuis, hoe mooi wil je het hebben? Denzel (Dumfries, red.) dolde er deze week al over. Hij is ervan overtuigd dat ze winnen. Ik spreek hem zondag wel, haha." woensdag aan een resultaat helpen tegen Griekenland om te promove ren naar League B. Ook bij stadsgenoot Real Madrid zijn de zorgen na deze week geëx plodeerd. Nadat Sergio Ramos een hamstringblessure opliep tegen Duitsland, belandde Raphaël Va- rane, zijn partner in het hart van de Natuurlijk willen we winnen, maar we moeten ook denken aan de spelers defensie, in de Franse lappenmand. Het zijn vooral de topclubs die wor den getroffen. Zo overstroomt de ziekenboeg van Liverpool inmid dels, nu daar deze week ook nog eens Joe Gomez, Jordan Henderson, Andrew Robertson en coronageval Mohamed Salah bijkwamen. Dat kon de Egyptenaar zelf worden aangerekend, aangezien hij de brui loft van zijn broer bezocht zonder zich aan de coronaregels te houden. Fit Oranje-bondscoach Frank de Boer gaf voor het duel met Polen aan re kening te houden met de werkge vers van zijn spelers. ,,Natuurlijk willen we winnen, maar we moe ten ook denken aan de spelers. We moeten ervoor zorgen dat ze fit te rugkeren naar hun club." Oranje kwam woensdag onge schonden uit de strijd, maar zag eerder al Nathan Aké (hamstring), Teun Koopmeiners (overbelasting) en Ryan Babel (corona) huiswaarts keren. Het lijkt dweilen met de kraan open voor de medici bij clubs en landen, wachtend op het vol gende blessuregeval. Of er nu een lampje gaat branden bij de FIFA, nadat de interlandbreak talloze slachtoffers heeft geëist? Waar schijnlijk niet. Daarvoor zijn de fi nanciële belangen te groot. Het lijkt er dus op dat het overleven gebla zen is tot een moment van rust. Tot die tijd zullen de revalidatiecentra voller en voller raken. vrijdag 20 november 2020 GO Doelman Joël Drommel (24) meldt zich vanmiddag na een versnelde cursus aan de Hoge school van Oranje weer op het trainingsveld bij FC Twente. „Ik heb nu gezien wat de echte top inhoudt." Leon ten Voorde Enschede Eerste keeper Oranje - Joël Drommel (24) Andere wereld Joël Drommel. foto bsr In gesprek met Tim Krul Evaluatie met Sander Boschker Terug bij FC Twente - Frank de Boer (bondscoach) "-V,- ,'i'. '"'ïs. Sergio Ramos voelt aan zijn been. De Spaanse verdediger en cap tain van Real Madrid viel tegen Duitsland geblesseerd uit. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21