II Vrees komt uit: veel blessures 20 Alleenheersers blijken in coronatijd kwetsbaar: Kort Haps weken uit de roulatie Feyenoord moet het weken stellen zonder Ridgeciano Haps (27, foto). De linksback trainde de afgelopen dagen om medische re denen niet mee met de groep, aldus de club. Feyenoord meldt niet wat Haps heeft. De absentie van Haps is een nieuwe tegenvaller voor Feyenoord, dat eerder al keeper Justin Bijlow met een voetblessure zag wegvallen. Bijlow is tot de winterstop uitgeschakeld. Canó loopt 20 miljoen mis Voor Robinson Canó (38, foto) lijkt het einde van zijn loopbaan bij New York Mets in zicht. De tweede honkman uit de Domi nicaanse Republiek is opnieuw betrapt op het gebruik van verboden middelen. Hij is voor 162 wedstrijden geschorst en krijgt tij dens zijn verbanning geen salaris. Canó mist daardoor ruim 20 miljoen euro aan in komsten. Als speler van Seattle Mariners ging hij in 2018 ook al in de fout. Djokovic vraagt om steun 'Het was een moeilijk jaar. Ik heb behoorlijk aan mezelf getwijfeld. Ik heb niks gepresteerd.' Guardiola verlengt bij City Zaak 'Magpies' versus PL Newcastle United onderneemt juridische stappen tegen de Premier League (EPL) na het mislopen van een overname van de club. Een consortium met daarin het Saudische investeringsfonds en nog andere investeer ders trok een overnamebod van 350 miljoen Britse pond (390 miljoen euro) eerder dit jaar terug, nadat het lang moest wachten op goedkeuring van de Premier League. Joburg: slecht begin Luiten Wil Besseling en Joost Luiten zijn slecht be gonnen aan het Joburg Open in Zuid-Afrika. De golfers die nog in de race zijn voor de deelname aan de seizoensfinale in Dubai, sloten hun eerste ronde in Johannesburg af in de achterhoede. Besseling en Luiten kwa men beiden tot 74 slagen, drie boven het baangemiddelde. Daan Huizing ging rond in 69, twee slagen onder het baangemid- delde. Hij staat daarmee gedeeld 35e. Darius van Driel en Lars van Meijel noteerden een ronde 70 en staan gedeeld 61e. Quote van de dag De grote voetbalcompetities staan bol van verrassingen. Vitesse, Real Sociedad, AC Milan, Leicester City: ze doen allemaal een poging de kwetsbare gevestigde orde voor te blijven. Hoeveel kans maken zij in dit knotsgekke coronaseizoen? Twee maanden competitievoetbal hebben niet alleen in San Sebastian, Milaan en Leicester de hoop op nieuwe glorie flink aangewakkerd. Wat te denken van Arnhem, waar Vitesse zich - tien jaar nadat een Georgische miljonair met investe ringen een gooi naar de titel be loofde - daadwerkelijk bovenaan de ranglijst, naast Ajax, terugvindt. ,,En dat verbaast me niks", zegt analist Mario Been. ,,Die hebben de zaken alleraardigst voor elkaar met Bazoer als extra voetballer in de verdediging, Openda, Broja en Tan- nane als gevaarlijke aanvallers en Wittek, een heerlijke back. En zij hebben het voordeel dat ze van wedstrijd tot wedstrijd kunnen le ven en daardoor minder snel met blessures te maken zullen krijgen." Tijdelijke surprises zijn van alle jaren. Wat dit seizoen echter anders maakt, is dat het coronavirus pu- bliek en (bepalende) spelers bij wedstrijden weghoudt. Ook het uitpuilende wedstrijdschema werkt blessures en knotsgekke uit slagen in de hand. Toeval of niet, de ongenaakbare alleenheersers van weleer tonen zich in veel landen plots uiterst kwetsbaar. ,,Opvallend is vooral dat de top clubs veel morsen", concludeert Jan van Halst, die als analist van de Pre mier League Leicester en Sou thampton titelfavoriet Manchester City onder zich ziet houden. ,,Dat zal ongetwijfeld te maken hebben met de gebrekkige voorbereidin gen, corona-uitvallen en de over load aan duels voor de topclubs." Oranje Been ziet dat laatste bijvoorbeeld in Alkmaar en Arnhem goed terug. ,,AZ is al het hele seizoen Europees actief en levert daarnaast veel inter nationals aan het grote en kleine Oranje af. Dat gaat tijdens dit prop volle seizoen toch ten koste van de Vitesse heeft een dik voordeel. Ik zie ze als outsider voor de landstitel 'Het is een geweldige voetbalweek', opende José Mourinho deze week zijn uiterst cynische Instagram- post, doelend op de volgens hem onverantwoorde interlandbreak. 'Er zijn geweldige vriendschappe lijke interlands gespeeld en het was erg veilig. Coronaresultaten na ge speelde wedstrijden, vreemdelin gen die op het veld rennen tijdens de trainingen en nog veel meer.' Mourinho stak zijn onbegrip via social media niet onder stoelen of banken, net als veel van zijn col lega's dat deze week deden. Van Pep Guardiola en Jürgen Klopp tot Ro ger Schmidt: bij clubcoaches was er ontsteltenis dat hun overver moeide spelers wéér een stapje dichterbij een blessure zitten. Dat bleek de laatste dagen uiteindelijk ook te gebeuren. Wie de dupe zijn? De clubs, waar de ziekenboeg de laatste weken toch al overuren draait. Als ervaren sluipschutters lagen blessures deze bomvolle voetbal- week tussen de grassprieten ver stopt, steeds weer hun vizier rich tend op een nieuw slachtoffer. Er is zelfs een compleet topelftal met ge sneuvelden samen te stellen. 'In middels trainen we maar met zes spelers', aldus de verbolgen Mou- rinho. Neem Atlético Madrid. De Ma- drileense topclub speelt komend weekend de topper tegen FC Barce lona, maar zal mogelijk zwaar geha vend aan de aftrap verschijnen. Coach Diego Simeone kan hoe dan ook niet beschikken over zijn met corona besmette topscorer Luis Suarez, die daardoor het weerzien met zijn oude werkgever mist. Maar daar blijft het niet bij. Mogelijk moet Atlético het stellen zonder nóg een sterkhouder. Jan Oblak kampte deze week met dijbeen klachten, maar moest Slovenië vrijdag 20 november 2020 VOETBAL HONKBAL GO TENNIS Novak Djoko vic (33, foto) hoopt dat de Australische regering meedenkt over de start van het sei zoen. Van wege corona zouden veel tennissers half decem ber in Austra lië moeten zijn om twee weken in qua rantaine te verblijven. Djokovic twij felt over deel name aan de ATP Cup 1 ja nuari. Het Australian Open is medio januari. 1* VOETBAL #essereFerrari Formule 1-coureur Sebastian Vettel van renstal Ferrari over zijn seizoen. Trainer Pep Guardiola (49, foto) blijft lan ger bij Man chester City. De Spanjaard heeft zijn contract ver lengd tot 2023. De oud-coach van FC Bar celona en Bayern Mün- chen is al sinds 2016 actief bij City en won acht prijzen. VOETBAL GOLFEN Kleintjes laten de topclubs nu jagen Johan Inan Rotterdam ▲O Liverpool verloor dit seizoen al eens met 7-2, van Aston Villa. 6 Juventus bleef tegen het be scheiden Crotone op 1-1 steken en staat 'maar' vijfde in Italië. Bayern lijkt in dit rare seizoen een uitzondering: 'gewoon' aan kop in Duitsland. O De deceptie is zichtbaar bij Real-keeper Courtois: zijn club verloor in de Champions League van Sjachtar. fotos bsr, epa, reuters - Mario Been (analist) Waar voorafgaand aan de inter landbreak voor werd gevreesd, werd werkelijkheid. Opnieuw maakte de overvolle voetbalka lender ongenadig veel slachtof fers. Jeffrey van der Maten Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20