Voor het eerst buitenspelen JOL De vele gedaantes van Ali B Pfizer onder druk gezet om vaccin vrij te geven Australische leger moordde in Afghanistan Slachtoffers hebben vooral psychische schade opgelopen Wordt de ID3 net zo illuster als zijn voorgangers Kever en Golf? Walcheren Televisiemaker, cabaretier, ondernemer, muzikant. Hij is het allemaal Media cultuur Deel Tweede Kamer wil actie P3 Nederlandse veteraan: Nooit iets van gemerkt P8 Fan Xing, de jonge panda die dit voorjaar is geboren in Ouwehands Dierenpark in Rhenen, geniet van de buitenlucht. Hij verbleef sinds zijn geboorte in het kraamhol met zijn moeder Wu Wen. Het schattige dier mocht gisteren voor het eerst naar het binnen- buitenhok. Bij de schietpartij in winkelcen trum de Ridderhof kwamen op 9 april 2011 zeven mensen om het le ven, onder wie dader Tristan van der Vlis, die zichzelf doodschoot. Ook raakten zeventien mensen gewond, nadat de 24-jarige Alphe- naar in drie minuten tijd meer dan honderd kogels afvuurde in en rond winkels. Slachtoffers hebben hun claims ingediend bij de verzekeraar van de politie: Centraal Beheer Ach- mea. Dat deden zij nadat de Hoge Raad eind vorig jaar bepaalde dat de politie aansprakelijk is voor de schietpartij in Alphen. De politie verstrekte in 2008 een wapenver gunning aan Van der Vlis, terwijl toen al bekend was dat hij psychi sche problemen had. Psychisch letsel Verreweg de meeste claims betref fen shockschade: mensen die psy chisch letsel hebben opgelopen door wat zij hebben gezien rond de schietpartij. ,,Ik schat dat dit 80 procent van de claims betreft", zegt Philip Cilon van Andriessen Expertise, waar ook claims bin nenkomen. De claims worden be oordeeld en afgehandeld door een dit jaar door politie en verzekeraar opgerichte stichting: de VSSA, vergoeding schade slachtoffers schietincident Alphen aan den Rijn. De stichting verwacht dat het aantal schadeclaims nog flink oploopt. ,,We hadden in dit sta dium al veel meer volledige dos siers verwacht'', zegt secretaris Derk-Jan van der Kolk. ,,Het gaat uiteindelijk om in potentie 140 dossiers.'' Van der Kolk roept slachtoffers We hadden in dit stadium al veel meer volledige dossiers verwacht op haast te maken met claims. In middels zijn de eerste voorschot ten uitbetaald en zijn enkele claims nagenoeg afgerond. Cilon en Van der Kolk stellen 'enkele zeer hoge claims' onder ogen te hebben gehad, maar ze noemen geen bedragen. Miljoenen Het gaat in totaal mogelijk om claims van miljoenen euro's die allemaal individueel worden be keken en beoordeeld. Een per soonlijke machtiging en onder bouwing van de schade van het slachtoffer is nodig voor juiste af handeling. Cilon: ,,Als geen toe stemming wordt verleend om het dossier voor te mogen leggen aan de stichting valt immers weinig te beoordelen.'' Potentiële kopers keken waartoe de nieuwe elektrische auto in staat is vrijdag 20 november 2020 Nieuwsmedia FOTO EPA Tientallen claims na schietdrama Alphen Zo'n veertig slachtoffers heb ben een schadeclaim ingediend vanwege het schietdrama in Al phen aan den Rijn in 2011. De overlevenden eisen financiële compensatie omdat zij gewond raakten, geestelijk letsel oplie pen of bedrijfsschade leden. Marco Gerling Alphen aan den Rijn Derk-Jan van der Kolk, secretaris VSSA P6 Zo Auto 9°C Lagere temperaturen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1