Bij gloednieuwe beautyshop De Smokkelaar gebeurt niks illegaals .=V' 't Is vast even wennen: Bingo! roepen tegen je beeldscherm 7 k JONGEREN VOORRANG TERUGKEERDERS Na een dag bik kelen op de covid- afdeling komt Bregje Neefs hele maal tot rust in Retranchement. Daar woont ze sinds een paar maanden. Een terugkeerrege- ling van Woongoed voor studenten maakte dat mogelijk. ^woningcorporatie AA Woongoed ■■■V Zeeuws-Vlaande- H ren riep de stu- dententerugkeer- regeling vorig jaar in het leven, in de hoop dat uitgewaaierde jonge ren na hun studententijd weer in Zeeuws-Vlaanderen kwamen wo nen. Ze krijgen net als leraren en huisartsen in opleiding voorrang op andere huizenzoekers. Dat is volgens Woongoed belangrijk om scholen, verenigingen en werkge legenheid in stand te houden. Jaar lijks reserveert de woningcorpora tie maximaal twintig adressen voor studenten. Woongoed streeft ernaar hen binnen vier maanden van een huis te voorzien. Zo lang moesten Bregje Neefs en haar vriend Stijn Olde Klieverik (beiden 23) niet wachten. Ze zijn een van de eersten die van de rege ling gebruikmaakten. ,,We hebben maar twee maanden op de wacht lijst gestaan", vertelt Stijn. ,,Dat is snel gegaan. En we konden nog eerder een huis krijgen, maar wil den niet in Breskens wonen." Het koppel had zijn zinnen gezet op Sluis en omgeving. Het werd Re- tranchement. Voor Stijn wel zo makkelijk, want hij werkt in res taurant Grenzeloos. ,,Het is een schattig, klein dorpje", vindt Bregje. ,,Er staan maar een paar huurhuizen, er wonen vooral rijke Belgen." Bregje en Stijn wilden na hun studententijd in Nijmegen hoe dan ook terug naar Zeeuws-Vlaan- deren. Stijn wilde blijven voetbal len met zijn maten van sv Sluis en Bregje houdt van rust en ruimte. ,,De tijd in Nijmegen was heel fijn, met de feestjes, maar in een grote stad is het altijd druk. Hier niet. De tijd in Nijmegen met de feestjes was fijn, maar de rust hier is ook heerlijk -Bregje Neefs Hier is het rustig en kun je de drukte opzoeken als je wilt", zegt Bregje. ,,Je moet wel altijd de auto pakken, maar dat kan hier niet an ders." Stijn vult aan: ,,Als je in Utrecht woont, sta je elke dag een uur in de file. Dat wil je ook niet." Verhalen over krimp, minder werkgelegenheid en wegtrek kende jeugd, schrikken hen niet af. ,,Er is voor mij een overvloed aan werk", vertelt Bregje. Ze is ver pleegkundige in het ziekenhuis van Goes, momenteel op de co rona-afdeling. En Stijn kan na zijn studie bedrijfseconomie in Vlis- singen ook zijn eigen boontjes wel doppen. ,,Ik wil later als boekhou der mijn eigen bedrijf starten. Hier zijn genoeg ondernemers voor wie ik zou kunnen werken." Het stel hoopt dat meer jonge- ren terugkeren naar Zeeuws- Vlaanderen. De regeling van Woongoed kan daarbij helpen, weet Stijn zeker. ,,Ik vind het een aanrader, want als je een studie schuld hebt, kun je niet zomaar een huis kopen." Wil de streek echt aantrekkelijk worden, moe ten er volgens Bregje wel uitgaans gelegenheden komen. ,,Net als openbaar vervoer, dat is hier bijna niet. Maar als meer studenten na hun studie in Zeeuws-Vlaanderen komen wonen, keert dat vanzelf terug. Het is hier toch hartstikke fijn wonen?" In De Smokkelaar staan Veronique en Sylvia Biesbroeck. En 'douane hond' Famous. De dames geven een nieuwe invulling aan het al lang leegstaande kantoorpand dat een hele metamorfose onderging. In De Smokkelaar worden onder meer bekende verzorgingsmerken verkocht tegen gereduceerde prij zen. De winkel zit op de hoek van de Absdaalseweg met gratis parkeren op De Statie voor de deur. De buur man is de Action, dus aanloop is ge garandeerd. Het was eigenlijk de bedoeling de winkel al in maart te openen, maar corona gooide roet in het eten. De ellende is nog niet voorbij, maar de dames wilden niet langer wachten. Aanbod graag uitbreiden In de schappen staan haarverzor- gingsproducten van (salon)merken als l'Oréal, Keune, Redken, Olaplex en Sebastian. Huidverzorging is er van Nivea, Dove en ook de bij Bel gen favoriete merken als Eucerin en Mustela. Baardverzorgingsproduc- ten en vitamines staan ook in de rekken. Sylvia: ,,We willen ons aan bod graag uitbreiden aan de hand van de vraag. Dus als klanten een bepaald product zoeken wat we nog niet verkopen, dan schrijven we dat in een schriftje. Is er genoeg vraag, dan nemen we dat product op in de collectie." Voorlopig is De Smokkelaar elke dag geopend. Veronique: ,,De am bitie is het 'concept' De Smokkelaar uit te breiden naar andere al langer leegstaande panden, met verkoop waren als sieraden of andere pro ducten." HULST Met een groep gezellig een spelletje spelen en hard 'bingo!' roepen bij een volle kaart, kan weer. Maar wel on line, Hulst voor Elkaar gaat maandelijks een onlinebingo- middag houden. Op maandag 30 november houdt stichting Hulst voor El kaar de eerste onlinebingo. Veel activiteiten kunnen nu niet doorgaan door de corona maatregelen en mensen heb ben behoefte aan gezelligheid, signaleert de stichting. Het onlinespel verschilt niet veel van een gewone bingo. De deelnemers kunnen de organi- satoren zien en ook praten met alle deelnemers. Ze moeten daarvoor wel beschikken over een computer met een camera. De bingokaarten worden op gestuurd na aanmelding via e mail: info@hulstvoorelkaar.nl. Er zijn prijzen te winnen, die worden verzonden per post. Als deelnemers het fijn vinden om op voorhand uit te probe ren hoe zo'n onlinebingomid- dag gaat, kan dat getest wor den. De bingomiddag wordt op maandagen gehouden en duurt van 14.30 tot 16.00 uur. Meedoen is gratis. Er komen ook online beweeglessen. donderdag 19 november 2020 VL Woongoed lokt studenten met huis Bob Maes Retranchement ~jk AL— t - - - S" j - w --E. kww - jr - tT. ar'i -y shIH Bregje en Stijn zijn blij met hun woning in Retranchement. ,,In Zeeuws-Vlaanderen heb je rust en ruimte. Onze vrienden wonen hier. En natuurlijk heb je hier het strand! Genoeg redenen om terug te komen." foto anne hana Bij smokkelen wordt terecht ge dacht aan illegale activiteiten. Het is bij de gloednieuwe winkel De Smokkelaar in Hulst niet de bedoeling dat de beautyproduc ten zonder te betalen de winkel uit gaan, maar in ieder geval zijn ze een stuk goedkoper. Sheila van Doorsselaer Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54