Aannemer blij met Belgische Inge Opnieuw bijzondere vondsten bij graafwerk Nieuwe Sluis 6 Bouw woontoren kan beginnen STUDIEDAG APENKOOIEN Wethouder Frank van Hulle is blij met de uitspraak. ,,Voor de binnen stad van Terneuzen is dit project heel belangrijk. Het is goed dat het kan doorgaan." Wel moet nog wor den gezocht naar een invulling van de onderste verdiepingen van het gebouw. Hotel l'Escaut dat sinds jaar en dag aan de Scheldekade zit, zou daarin komen, maar haakte in april af, onder meer vanwege de on zekere tijden door de coronacrisis. Erik De Bruyn, algemeen direc teur van Cordeel Nederland dat na het faillissement van partner Sprangers Vastgoedontwikkeling eerder dit jaar als enige ontwikke laar is overgebleven, laat weten dat in de komende maanden het plan verder wordt uitgewerkt. Voor de onderste verdiepingen is nog geen nieuwe bestemming, vertelt hij. Ook wordt goed bekeken welk type appartementen er komen. Er was sprake van 96 woningen, waarvan veertig studio's van vijftig vierkante meter en 56 appartemen ten van negentig vierkante meter. De studio's waren met name be doeld voor nieuwe, jonge mede werkers van chemiebedrijf Dow. De vraag is of daaraan nog behoefte is, omdat het op afstand werken na corona wellicht een blijvertje is. De Bruyn: ,,We gaan dat onderzoeken." De Bruyn verwacht in de loop van 2021 de bouwvergunning te kunnen aanvragen. ,,En dan hopen wij in 2022 te kunnen bouwen." Schaduw, wind en verkeer De bezwaren tegen het project kwamen van bewoners van het te genover de Beurtvaartkade gelegen appartementencomplex De Sluis wachter. Zij waren verrast dat er zo'n hoog gebouw aan de Beurt- vaartkade komt, hoger dan eerder voorgespiegeld. Zij vrezen scha duwwerking, windhinder en ver keersproblemen. Ook is er volgens hen geen vraag naar zo veel kleine appartementen, vooral niet naar de kleinere. Bewoner en woordvoerder Fran- ^ois Lauret is niet verbaasd dat de Raad van State alle bezwaren heeft afgewezen. ,,Je kunt als particulie ren in dit soort zaken meestal wei nig bereiken." Het voornaamste punt is en blijft het verlies aan zo- nuren, stelt hij. ,,We zullen dan ook zeker tegen de bouwvergunning weer bezwaar maken", aldus Lau- ret. Maar tevreden is hij allerminst, zei hij gisteren voor de Raad van State in Den Haag. Niet dat hij Flebus niet vertrouwt, maar het is vooral de gemeente Sluis waartegen van der Luijster argwaan koestert. ,,Ik heb zo veel problemen gehad met deze gemeente'', zei hij. ,,Ze heb ben ons door het slijk gehaald en achter onze rug om is een bestem mingsplan gewijzigd.'' Gelukkig is dat allemaal goed gekomen. Zijn wantrouwen jegens de ge meente zorgde ervoor dat hij naar Raad van State is gestapt tegen het bestemmingsplan Molenstraat 27. Hij zit daarnaast met zijn timmer werkplaats waar het nodige lawaai Er komt geen B&B aan de Molenstraat wordt gemaakt. Volgens dit be stemmingsplan kan aan de Molen straat een kleine bed and breakfast komen. Van der Luijster wijst erop dat er een schuur gebouwd mag worden met een goothoogte van zes meter. ,,Dat zie je nergens hier'', zei hij. Hij vermoedt dat er zes appartementen gaan komen want de B&B krijgt zes recreatie eenheden. Maar dat zijn zes poten tiële klagers over geluid, vreest Van der Luijster. Er is recent echter iets veran derd. De initiatiefnemer van de B&B heeft de Molenstraat 27 ver kocht aan de Belgische Inge Fle- bus. Voor haar hoeft er geen schuur te komen. Zij wil de oude bouwvallige woning slopen en herbouwen. Een tweede woning op het perceel met een mansarde- kap wil zij in oude luister herstel len. Daarmee krijgt Retranche- ment weer een mooie entree, meent de Belgische. Alles wordt bestemd voor de recreatieverhuur. Van haar mag het bestemmings plan dan ook van tafel. Op dat punt zijn Van der Luijster en de Belgi sche het eens. Uitspraak volgt. Dat is gebeurd bij het uitgraven van het binnenhoofd van de sluis, aan de kant van het Kanaal Gent-Ter neuzen, waarin later de sluisdeuren en de brugkelder komen. Al eerder zijn zulke vondsten gedaan bij graafwerkzaamheden voor het bui- tenhoofd van de sluis aan de Wes- terschelde-zijde. Het ging toen om resten van onder meer wolharige mammoeten (die enkele tiendui zenden jaren geleden uitstierven) en neushoorns. Uit het buitenhoofd kwamen zo'n tweehonderd botdelen boven. Het aantal uit het binnenhoofd is veel kleiner. Zeven a acht, zowel slag tanden als stukken bot. Ze moeten nog worden onderzocht. Een aantal Uit het buitenhoofd kwamen zo'n tweehonderd botdelen naar boven botten zal vanaf komend voorjaar te zien zijn in maritiem informatie centrum Portaal van Vlaanderen in Terneuzen. Gestaag gaat het werk aan de Nieuwe Sluis verder. De opbouw van betonconstructies voor de sluisdeuren en brugkelder is volop bezig in het buitenhoofd. Vanaf vrijdag wordt gedurende drie da gen continu onderwaterbeton ge stort in het binnenhoofd, waarna het water eruit kan. Het leegpom pen moet in januari gereed zijn. Nieuwe afmeervoorzieningen voor de binnenvaart zijn in aanleg, zo wel ten zuiden als ten noorden van de Westsluis, waarvan straks meer binnenschepen gebruikmaken. Zeeschepen Het beroemde Kopje van Kanada op de westpunt van de toegang van het sluizencomplex wordt in de loop van 2021 afgegraven om de op- en afvarende zeeschepen van en naar de Westerschelde meer ruimte te geven. donderdag 19 november 2020 Raad veegt bezwaren van tafel VL De vlag kan uit op het stadhuis van Terneuzen. Het voor de stad Terneuzen belangrijke bouwpro ject Beurtvaartkade, met een 77 meter hoge woontoren, kan doorgaan. De Raad van State in Den Haag heeft gisteren alle be zwaren verworpen. Harmen van der Werf Terneuzen Artist's impression van de woontoren. Aannemer Jan van der Luijster uit Retranchement kan tevre den zijn met de aankoop door de Belgische Inge Flebus van twee woningen aan de Molen straat 27. Adri Klinkenberg Den Haag/Retranchement Bij graafwerkzaamheden voor de Nieuwe Sluis bij Terneuzen zijn opnieuw bijzondere prehis torische vondsten tevoorschijn gekomen. Harmen van der Werf Terneuzen Botresten en stukken slagtand gevonden bij uitgraven binnen- hoofd Nieuwe Sluis. FOTO PROJECT NIEUWE SLUIS TERNEUZEN HULST ,,Wie weet wat apenkooien is?", vra gen Maartje en Bert van stichting Hulst voor Elkaar. Alle dertig vingers gaan de lucht in en even later hangen de kinderen al in de touwen Geen rekenen of taal vandaag. In plaats daar van speelt een aantal leerlingen van basis- scholen de Moerschans en Willibrordus uit Hulst de hele ochtend apenkooi en een balspel in Den Dullaert. De leerkrachten hebben een studiedag en dat vinden de kinderen helemaal niet erg: bloedfanatiek rennen ze over het par koers. „Apenkooi is altijd een hit." foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53