Nieuwbouw Gat van Scharendijke blijft project met hindernissen 'Bende' trekt in oude jeugdhonk 6 Opleverdatum kan niet worden gehaald, 'maar voor 1 mei is het klaar' Marcel Modde Scharendijke ,,Je kan het de ondernemers niet aandoen dat de straat straks hele maal open ligt, net in de belangrijk ste periode dat ze hun geld moeten verdienen", zegt voorzitter Tanny de Rooij van de dorpsraad. ,,De planning was direct aansluitend aan de oplevering van de nieuw bouw door te pakken. Dus een ver traging van enkele weken lijkt mis schien weinig, het heeft weer wel Je kan het de ondernemers niet aandoen dat straks de straat helemaal open ligt directe gevolgen voor de rest van de plannen." Corona Boogert kan weinig goeds meer doen in Scharendijke. Het beoogde bouwterrein lag braak sinds de ver huizing van de supermarkt in 2016 naar de dorpsrand. Verschillende bouwplannen strandden op prakti sche uitvoerbaarheid en de onvrede over het kale gat in het hart van het dorp nam met het jaar toe. In sep tember 2019 werd het terrein door een aantal dorpelingen zelfs drie dagen lang 'gekraakt' met caravans en tenten. Afgelopen februari be gon de lang verwachte bouw, maar de uitbraak van de corona-pande- mie heeft nu toch ook weer zand in die machinerie gegooid, heeft de aannemer de gemeente laten we ten. ,,De levering van bouwmateria len liep op een gegeven moment spaak, afspraken met het nutsbe drijf voor aansluitingen gingen niet door. Alles bij elkaar maakt dat we nét iets langer nodig hebben om de boel netjes af te bouwen", zegt Hans Boogert in een toelichting. Het complex is inmiddels wind- en waterdicht. ,,We zijn nu vooral bin nen met de afwerking bezig." Nieuwe opleverdatum De afgesproken uiterste opleverda- tum stond op 23 februari 2021, aldus burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. Aanvankelijk was 12 januari ge noemd als dat moment. Formeel kost Boogert dat 50.000 euro boete, maar het college is niet van plan op zijn strepen te gaan staan. De dwangsom is in de exploitatie overeenkomst opgenomen om Boogert te 'dwingen' het bouwplan te realiseren. Hij is daar nu volop mee bezig. ,,Dan is het niet billijk en redelijk de dwangsom op te leg gen op het moment dat er een over schrijding van de bouwtermijn is van een aantal weken", aldus B en W. De nieuwe opleverdatum staat op 1 mei. ,,Dat gaat zeker lukken", verzekert Boogert. Wat de Dorpsstraat betreft, rest de dorpsraad vooralsnog weinig meer dan de boel een beetje opfleu ren met wat bloembakken, zegt De Rooij. De bedoeling is nu rond ok tober te beginnen met de herin richting en voor die tijd een ander deelplan uit de dorpsvisie aan te pakken. Marcel Modde Scharendijke Geen isolatie, dunne eensteens- muurtjes, nog niet eens een wc en zelfs geen riolering. ,,De jeugd mocht hier zitten en als ze moesten plassen, moesten ze maar naar bui ten. Geen wonder dat de buren klaagden over overlast", zegt Erik de Vries. Maar met zijn Bende van het Strand wordt dat heel anders. ,,Wij gaan hier een prachtig mooi ge bouwtje van maken, waar héél Scharendijke ook iets aan heeft." Stapje voor stapje vindt De Vries zijn pad naar een nieuwe toekomst. Vijfjaar geleden raakte hij door een arbeidsongeval aangewezen op een uitkering. In 2018 begon hij met een handvol andere vrijwilligers de Bende van het Strand, omdat ze de troep langs de vloedlijn niet langer konden aanzien. Vrijwel elke dag struinen ze de Schouwse kust af met prikstok en vuilniszakken. En nu heeft de bende ook een eigen honk in Scharendijke. De Vries werkt sinds kort samen met de reclassering. ,,Ik heb nu ze ven mensen lopen, die mij helpen. Ze hadden de keuze: of zitten of een taakstraf, variërend van 30 tot 200 uur." Over de achtergrond van die veroordelingen mag hij niks zeggen, maar het is in alle opzichten veilig, verzekert De Vries. Ze helpen hem met het opknappen van het voor malige jeugdhonk in Scharendijke. Ondertussen gaat een andere ploeg het strand langs om daar troep op te ruimen. Daarnaast is hij ook bezig met een re-integratietraject via uit keringsinstantie UWV. De bende kreeg 10.000 euro van de gemeente voor verbouwing van de eigen stek bij het sportterrein. ,,Zijn we daarmee klaar, dan zet ik hier een werkbank neer en knappen we ook oude meubeltjes en andere spulletjes op. Of eens een klusje doen bij iemand in de buurt. Van het geld dat we verdienen, kan er weer benzine in onze strandauto." donderdag 19 november 2020 De contouren van het Boutique Resort Schaardijk aan de Dorpsstraat in Scharendijke staan vast. De bouw aan het recreatiecomplex vergt wel 'enkele weken' extra. foto marieke mandemaker De nieuwbouw van negentien recreatiewoningen aan de Dorpsstraat in Scharendijke heeft vertraging opgelopen. Aannemer Hans Boogert slaagt er niet in het Boutique Resort Schaardijk voor de afgesproken einddatum op te leveren. Tot verdriet van de dorpsraad, want dat betekent dat de herinrich ting van de straat zelf nu nood gedwongen over de zomer heen wordt getild. -Tanny de Rooij, voorzitter dorpsraad Erik de Vries (r) en Marcel de Bruijn in de weer met gipsplaten voor het nieuwe, geïsoleerde plafond in het voormalige jeugdhonk van Scharendijke. Hond Marley houdt een oogje in het zeil. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49