O O erashon Futb orsou l O O) CD Middenvelder geniet tijdens trainingskamp op Caribisch eiland ZEELAND 15 Bijna een jaar na de laatste interland van Curagao meldde Jeremy de Nooijer zich vorige week weer bij het nationale team. Tijdens het trainingskamp werd duidelijk dat het er nóg serieuzer aan toegaat dan voorheen. „Guus Hiddink ziet alles.'' donderdag 19 november 2020 Covid Bliek Online Het begint een gewoonte te worden, maar de schakers van HWP uit Sas van Gent zijn wéér tweede gewor den in de lan delijke online schaakcompe titie. Leidsch Schaakgenoot schap was de sterkste. Het overgrote deel van de 'Europese' spelers van Curagao reisde vorige week maandag af naar het Caribisch eiland. Jeremy de Nooijer vloog een dag later, samen met Gino van Kessel en Kenji Gorré. Remko Bicentini, de vorige bondscoach die eerder dit jaar zonder pardon aan de kant werd ge schoven door de voetbalbond, zat ook in dat vliegtuig. ,,Twee dagen later stond een kort geding tussen Remko en de bond gepland'', weet De Nooi jer. ,,Ze hebben uiteindelijk een rege ling getroffen.'' Het (succesvolle) hoofdstuk Remko Bicentini is daarmee afgesloten, het Het toernooi om de Gold Cup wil ik héél graag spelen hoofdstuk Guus Hiddink is begonnen. De ervaren, inmiddels 74-jarige coach moet Curagao weer een paar stappen verder helpen, waarbij deelname aan het WK van 2022 in Qatar het hoogst op het verlanglijstje staat. De eerste trainingen onder leiding van Hiddink waren prima, zegt de nuchtere De Nooijer. ,,Ik kijk niet zo snel tegen ie mand op. Maar deze trainer heeft na tuurlijk wel ontzettend veel ervaring. Je merkte het aan de spelers; er werd wat scherper getraind en harder ge werkt.'' Bestuderen Terugkeren op Curagao, om bijna een week samen te zijn met de nationale selectie, voelde goed. ,,Ik had het wel gemist hoor'', bekent de Vlissingse middenvelder. ,,Wij hebben echt een v- heel leuke ploeg, het is altijd gezellig, Buiten de trainingen om konden we door het coronavirus nu wei nig doen, maar ik heb wel weer genoten." Wat De Nooijer met een opviel aan Guus Hiddink, is dat de coach alles ziet. „Niet al leen op het veld, ook daarbui ten. Zelfs tijdens het eten was hij ons aan het bestuderen. Hij mag dan niet meer de jongste zijn, hij is nog wel heel scherp." Jeremy de Nooijer in actie namens Cura Hiddink liet merken tevreden te zijn over wat Jeremy de Nooijer had laten zien. De 28-jarige middenvelder van Al-Shamal in Qatar weet dat de concurrentie zal blijven toenemen bij het nationale team van Curagao. „Hid dink en de mensen van de bond kij ken natuurlijk ook rond of er nog meer spelers interessant zijn voor Cu rasao. De naam van Jürgen Locadia is bijvoorbeeld al een paar keer gevallen, net als die van Lutsharel Geertruida. Maar die jongen is 20 en speelt veel bij Feyenoord. Ik weet niet of hij nu al voor Curagao zal kiezen.'' De Nooijer keerde dinsdagochtend terug op Schiphol en vloog een paar uur later meteen door naar Qatar. In maart staat de volgende activiteit met het nationale team gepland. ,,Dan spe len we volgens mij voor de Nations League'', zegt De Nooijer. ,,In juni zijn er weer interlands, in juli doen we mee aan de Gold Cup. Dat toernooi heb ik in 2017 en 2019 gemist, omdat ik toen net naar een nieuwe club was ge transfereerd.'' Drie keer moet scheepsrecht zijn voor De Nooijer. ,,Ik wil dat toernooi héél graag spelen. Net als het WK in Qatar.'' TEGEN ORANJE? ?ao, behoort een oefenin terland tegen het Neder lands elftal wellicht tot de mogelijkheden. ,,Dat zou echt mooi zijn'', zegt Je remy de Nooijer. ,,Het zou een boost geven aan het eiland, maar ook aan de spelers van Curagao. Mis schien kan het in de ko mende jaren een keer ge regeld worden.'' Oranje speelde in 1958 in De Kuip tegen Curagao en won met 1-0. In 1960 (0-0 op Curagao) en 1962 (8-0 in Amsterdam) oe fende Oranje tegen de Nederlandse Antillen. GO Voetballer Godfried Roe- meratoe zit in quarantaine. De Oost-Sou berger heeft bij FC Twente di rect contact gehad met Queensy Menig, die po sitief testte op Covid-19. 1 Julius Bliek speelt van avond (18.45 uur) met FC Dordrecht in de Keuken Kampi oen Divisie een uitduel bij Tel star. Bliek, af komstig uit Burgh-Haam- stede, en Dor drecht pakten op 18 oktober voor het laatst een punt. 2 Met Hiddink aan het roer wil De Nooijer oogsten met Curasao Barry van der Hooft Vlissingen -Jeremy de Nooijer (28) ?ao. FOTO AFP Guus Hiddink, de nieuwe bonds- coach van Curagao, tijdens een persconferentie, fotoanp Nu Guus Hiddink de scepter zwaait bij het na tionale team van Cura- O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43