EENS EEN ZEEUW... 9 De uit Goes-afkomstige Simon Geleijnse (46) was niet van plan om Zeeland te verlaten, maar de politiek dreef hem in 2006 naar Den Haag. De Zeeuwse rust zoekt hij nog altijd graag op. ,,Als ik bezig ben in mijn tuin, voel ik mij weer even terug in Zeeland. ,,Goes was prima, je wist niet beter. Ik vond het een goede plek om te wonen en te werken. Goes is ook een stad waar je eigenlijk alles wel hebt. Als je daar woont, voel je je verbonden met de stad. Tot ik trouwde heb ik daar gewoond en heb het er altijd heel fijn gehad." ,,Waar mijn vrienden gingen stude ren, ging ik gelijk werken. Ik begon bij Agriland en dacht, 'dat kan ik ook'. Op mijn 18e werd ik de jongste ondernemer van de stad toen ik mijn eigen bloemenzaak aan de Oostsingel opende. Het zelfstandig ondernemerschap was mijn stu die.'' ,,Mijn buurman was bloemist op de markt. Met hem mocht ik 's nachts in de vrachtwagen mee naar de vei ling, dat was enorm spannend. Zo ben ik een beetje met die wereld in aanraking gekomen. Na 7 jaar heb ik de zaak verkocht. Altijd als ik terug ben in Goes, is het toch speciaal om daar even langs te rijden. Ik heb daar zo veel uren gestaan. Al ben ik er nu trotser op dan toen. Toen was het niet meer dan normaal, gewoon hard werken en niet zeuren. Maar nu ik erop terugkijk, is het toch wel bijzonder." ,,Nee, totaal niet. Goes was genoeg. Ik had daar mijn vrienden, werk en familie, en was blij dat ik er na mijn tijd als ondernemer bij een organi satie als de CZ kon gaan werken. Maar uiteindelijk belandde ik in de politiek, wat het onmogelijk maakte om in Zeeland te blijven wonen." „Eerlijk gezegd maakte mijn vrouw mij lid van het CDA. Toen we trouwden zei ze dat ik er echt iets mee moest doen en stuurde ze een ingevuld lidmaatschapsbriefje naar het CDA. Daar kreeg ik taken in het bestuur en later werd ik er gemeen teraadslid in Borsele. Uiteindelijk heb ik binnen het CDA de kader- school in Den Haag gedaan. Dat is een landelijke politieke opleiding binnen het CDA. Om de week reisde ik ernaartoe. Uiteindelijk kwam er een vacature en dat was gelijk een match. Het eerste jaar pendelde ik van Baarland naar Den Haag. Dat is leuk voor eventjes, maar op den duur niet meer te doen. Toen mijn vrouw haar vaste con tract naar Rabobank Den Haag mee kon nemen, ontstond een stevige fi nanciële basis om te verhuizen." ,,Voor mij was de overstap wel groot. Je komt ineens in een stad te recht met net zo veel inwoners als de hele provincie Zeeland. Het is er zo veel drukker, overal zijn mensen. Maar toch ben ik van Den Haag gaan houden. De combinatie van de grote stad en de zee die binnen een kwartier te bereiken is, trekt mij als Zeeuw natuurlijk wel. In een kwar tier zit je op het strand, dat voelde gelijk al heel herkenbaar. In Den Haag zeggen ze alles. Ze houden niks achter hun kiezen. Zeeuwen zijn toch wat terughoudender. Dat verschil tussen mensen vind ik wel mooi." ,,Dat was heel speciaal. Toen ik voor het eerst in het gebouw van de Tweede Kamer kwam, voelde ik me de koning te rijk. Dat was fantas tisch. Ik heb verschillende functies binnen de Tweede Kamer gehad en toen ik wegging bij het CDA, ging ik naar 50Plus. Achterin de vergader zaal van de Tweede Kamer heb je een lijn waar tijdens de debatten al leen Kamerleden overheen mogen om de vergaderzaal in te gaan. Ik heb altijd achter die lijn moeten blijven, maar doordat ik een kamer lid van de partij tijdelijk mocht ver vangen, mocht ik in 2018 ineens die lijn over. Het Kamerlidmaatschap was een fantastische en eervolle er varing." ,,Ik hou van de rust en de ruimte in de provincie. Ik keer er dan ook graag terug. Mijn zus heeft er een vakantiehuisje in Baarland en als je daar bent, moet je je best doen ie mand tegen te komen. In Den Haag Voor mij was de overstap wel groot. Je komt ineens in een stad terecht met net zo veel inwoners als heel Zeeland loop je zo tegen iemand op." ,,Ik ben ook nog steeds erg betrok ken op de provincie. Zo lees ik ie dere dag nog de Zeeuwse media om te weten wat er speelt. Ik keer regel matig terug en als ik Zeeland weer in- of uitrijd, is dat toch altijd weer iets aparts." ,,Ik ben echt een buitenmens. Een grote tuin die we in Zeeland had den, mis ik dus wel in ons apparte ment hier. Er gaat niks boven met je handen in de klei zitten. Gelukkig kon ik hier lid worden van tuinver eniging Nut en Genoegen. Daar heb een huisje waar ik heerlijk met mijn vrouw een hele dag naartoe kan gaan om te tuinieren met koffie en de krant erbij. Dan ben ik echt weer even terug in Zeeland." ,,Ik sluit niks uit. Op dit moment werk ik weer binnen het CDA. Nu als adviseur van Toine Manders, lid van het Europees Parlement, waar ik mij inzet voor de ouderen. Daar zit ik nu goed, maar wat de toekomst brengt, weet ik echt nog niet. Ik heb nog altijd politieke ambities. Dat kan hier in Den Haag zijn, maar misschien keer ik ooit wel weer te rug binnen de Zeeuwse politiek." donderdag 19 november 2020 GO 'Ik hou van de rust en ruimte in Zeeland. Ik keer er graag terug' Koen Florusse Hoe was het om in Goes op te groeien? Wat ging je na je middelbare schooltijd doen? Waarom ging je de bloemenhan del in? Was je toen al bezig met het ver huizen uit de provincie? Hoe is dit zo gegaan? Hoe ervaarde je de overstap naar de grote stad? Ineens werkte je in het hart van onze democratie. Simon Geleijnse: ,,Bij tuinvereniging Nut en Genoegen heb een huisje waar ik heerlijk met mijn vrouw een hele dag naartoe kan gaan om te tuinieren met kof fie en de krant erbij. Dan ben ik echt weer even terug in Zee land." PRIVÉFOTO SIMON GE- Zijn er dingen die je mist aan Zee land? -Simon Geleijnse Wat brengt de toekomst?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37