'Het gaat mij niet om de prestatie' II 8 ZEELAND Het Guinness World Record hondenwassen veranderde Mirjams leven Honden wassen doet ze nu niet meer. En al hele maal geen tweehonderd. Tegenwoordig verkoopt en slijpt Van Oord scharen voor kappers en hon dentrimmers. Vanuit heel Europa komen die scha ren voor onderhoud naar Zierikzee. Wekelijks slij pen zij en haar man Ariën er ruim tweehonderd. De pakketbezorgers lopen af en aan naar de voormalige meelfabriek in de Meelstraat, waar ze nu anderhalf jaar hun zaak runnen. Vijf jaar geleden is ze in het vak gerold. Als hon- dentrimster vloog Van Oord de wereld over. Naar beurzen in Amerika. Waar ze aan de praat raakte met een verkoper van Sensei. Een scharenmerk. Tij dens dat gesprek valt het oog van de verkoper op het Guinness World Record-logo op de blouse van Van Oord. ,,Dus ik leg uit dat ik het wereldrecord hon- denwassen op mijn naam heb staan." Vanaf dat moment gaat het balletje rollen. ,,Ame- rikanen zijn net even wat gevoeliger voor dat soort prestige." Binnen de kortste keren is Van Oord de Europese distributeur van het merk. Tegelijkertijd rolt de sneeuwbal door. Maar op een ander vlak. Kort na de vermelding in het Guinness Book of World Records, loopt het storm in de trimsalon. ,,Maar het werd zo druk dat ik niet meer met plezier naar m'n werk ging." Van de één op de andere dag stopt ze. Het is de be ste keuze die ze in jaren heeft gemaakt, zegt ze nu, enkele jaren later. ,,Het klinkt misschien gek. Maar die Guinness Book-vermelding heeft mij zo veel zelfvertrouwen gegeven dat ik een nieuw avontuur aandurfde. Want hoewel ik nogal chaotisch van Het is wel leuk dat je kunt zeggen dat je naam in dat boek staat. Ook al is het maar met honden wassen daan. En verbreekt ze haar eigen record. ,,Een vrien din met een dierenkliniek in Dubai nodigde mij in 2016 uit voor een nieuwe poging. Die uitdaging ben ik aangegaan en kwam op 211 honden. Dat hadden er met gemak 300 kunnen zijn als er meer baasjes met hond waren komen opdagen." Dat record staat niet in het Guinness Book of Re cords. ,,We hadden geen notaris die het kon vastleg gen. En dan telt het niet. Wat dat betreft stelt de or ganisatie hele hoge eisen." Een nieuwe poging gaat ze niet meer aan. ,,Het gaat mij niet om de prestatie. Maar het is wel leuk dat je kunt zeggen dat jouw naam in dat boek staat. Ook al is het maar met hon den wassen." aard ben, kreeg ik het destijds wel voor elkaar ruim 200 baasjes met hond op te trommelen en te was sen." Nieuwe poging Van Oord denkt nog regelmatig terug aan de record poging. ,,Het was gekkenwerk. Ik had geen handen meer over. Gelukkig had ik wel een beetje hulp. De honden werden voor mij in de badkuipen gezet. Anders had ik het nooit binnen die acht uur gered." Om in het boek terecht te komen, is alles gefilmd en vastgelegd door een notaris. Zes jaar later is het record nog altijd niet verbro ken. Wel heeft Van Oord zelf nog een poging ge- donderdag 19 november 2020 Kijk op VX pzc.nl/video Mirjam van Oord, hier met haar hondje Dennis, is gestopt als hondentrimster: ,,Het klinkt misschien gek. Maar die Guinness Book-vermelding heeft mij zo veel zelfvertrou wen gegeven dat ik een nieuw avontuur aandurfde." foto marieke mandemaker Nog altijd is het record van de Zierikzeese Mir jam van Oord (50) niet verbroken. Zes jaar ge leden wist ze binnen acht uur 208 honden te wassen. Met de hand in twee badkuipen. Sinds dien staat ze in het Guinness Book of World Records. Een record dat haar leven heeft ver anderd, vertelt ze op Guinness World Records Day. Timo van de Kasteele Zierikzee Foto van de record poging honden was sen in 2014. Mirjam van Oord (links), met Donkie en Brenda van den Hoek. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36