'nemen- Gedreven trainingsbeest: denken 20 NATIONS LEAGUE POLEN - NEDERLAND Met een verdiende 1-2 zege sloot Oranje het interlandjaar 2020 vrolijk af in Chorzów. In een vermakelijk duel was er toch genoeg reden tot zorg: defensief oogt Nederland naïef en kwetsbaar. Pim Doesburg 1943 - 2020 Kort Contract Eerste verlies Jong Oranje Jong Oranje is in de laatste EK-kwalificatie- wedstrijd alsnog tegen het eerste puntver lies aangelopen. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi verloor in Portimao, bij concurrent Portugal: 2-1. Voor Jong Oranje maakte PSV'er Gakpo (foto) het enige doel punt. Wel kunnen Van de Looi en zijn ta lenten zich als groepswinnaar opmaken voor het EK in Hongarije en Slovenië. Eerste winst voor Zverev Alexander Zverev heeft zijn eerste overwin ning geboekt bij de ATP Finals. De als vijfde geplaatste Duitser won in de Londense O2 Arena in drie sets van de Argentijn Diego Schwartzman: 6-3 4-6 6-3. Zverev had maandag zijn eerste partij verloren van Da- niil Medvedev. Zverev heeft door zijn zege nog een kans op de halve finales. Hij moet dan morgen in zijn derde groepswedstrijd winnen van Novak Djokovic. Internationals aan de kant Internationals Laura van der Heijden, Inger Smits, Merel Freriks, Rinka Duijndam en Kelly Dulfer (foto), allen onder contract bij Borussia Dortmund, zijn in verplichte qua rantaine. Hoewel ze niet positief zijn getest op corona mogen zij de laatste twee club wedstrijden voordat de voorbereidingsperi ode voor het EK begint begin december, niet spelen op last van Duitse autoriteiten. Het vijftal maakt deel uit van de EK-selectie. Flitsen Wissels NBA Vermakelijk was het zeker en de be nauwde overwinning was dik ver diend. Met een 2-1 overwinning op Polen, uiteindelijk resulterend in een tweede plaats in Nations League-poule A, sloot Oranje het merkwaardige interlandjaar 2020 toch nog lachend af. Maar dat doet het wel met een stapel huiswerk. Het grootste pijn punt is wel helder na drie wedstrij den in een week: de verdedigende organisatie is te vaak zoek. Oranje knokte zich na rust knap terug in Chorzow, het speelde vol voor de overwinning, maar wéér moest het eerst een achterstand ombuigen. Te vaak was het een klein uur lang kwetsbaar in de omschakeling. Een elftal dat het voorlopig nog wel even zonder aanvoerder Virgil van Dijk moet stellen, trekt te vaak als een stel kamikazepiloten naar vo ren, zonder achterom te kijken. Dat heeft ergens ook iets ironisch. Over bondscoach Frank de Boer was in de laatste jaren de karikatuur ontstaan dat hij garant staat voor ri sicoloos en oersaai breedtevoetbal. Maar bij Oranje blijkt daar voorals nog niets van. Integendeel zelfs: tot diep in de slotfase bleef De Boer met zijn spelers jagen op een over winning, aanvallend wisselend bo vendien, en uiteindelijk beloond met de winnende goal van Georgi- nio Wijnaldum. Maar net als zondagavond tegen Bosnië en Herzegovina had het Ne derlands elftal de blik in Polen vrij wel voortdurend naar voren ge richt, haast op het naïeve af. Al binnen zes minuten lag het veld wagenwijd open in de defensie van Oranje. Rechtsback Hans Hate- boer verloor een duel voorbij de middellijn, waarna de Polen over namen, en Kamil Jozwiak zomaar zestig meter kon overbruggen, zon- Toen Feyenoord in oktober 2002 Tim Howard op proef had, viel het de spelers op dat de Amerikaanse doelman buitensporig veel vloekte. Het was keeperstrainer Pim Doesburg allemaal ontgaan. Zelfs in de oefenwedstrijd tegen TOP Oss merkte hij niet dat Ho ward kampte met het syndroom van Gilles de la Tourette. Doesburg maakte het ook niet uit. Hij riep ook weleens iets toch? Soms ging hij zo tekeer op het trai ningsveld als keeperstrainer, dat er boze brieven op de deurmat van de Kuip vielen. Een vrouw schreef eens 'schandalig, meneer Does burg stond de keeper gewoon uit te schelden voor rotte vis'. Does- burg kon er hard om lachen. Hij was nog even gedreven als toen hij zelf keepte en die gedrevenheid wilde hij ook zien bij de keepers die hij trainde. De geboren Rotterdammer Wil lem 'Pim' Doesburg, van 28 okto ber 1943, speelde voor Sparta en PSV liefst 687 officiële duels. Bij beide clubs kende hij twee perio des en dat kwam door Jan van Be- veren. Hij vertrok van Rotterdam naar Eindhoven toen Van Beveren hem uit de basis op het Kasteel verdrong. Toen Van Beveren later naar PSV ging, keerde Doesburg terug naar Sparta. En als opvolger van Van Beveren ging hij later weer naar Eindhoven. Doesburg stopte pas toen hij 44 was. En zelfs Quote van de dag 'Een inktzwarte avond. Niets lukte, alles ging mis.' donderdag 19 november 2020 GO VOETBAL TENNIS HANDBAL Liverpool-spits Mohamed Salah testte voor de tweede keer positief op corona. Hij mist zondag het duel tegen koploper Leices ter City. De Zwitser Silvan Dillier (30) koerst ko mend seizoen voor Alpecin-Fenix, de Belgi sche ploeg van Mathieu van der Poel. Jermaine Wattimena is er niet in geslaagd de laatste zestien van de Grand Slam of Darts te halen. De 32-jarige prof uit Wester voort verloor van de Australiër Damon Heta. Wielrenner Pieter Weening krijgt geen nieuw contract bij Trek-Segaf- redo. De Ame rikaanse ploeg neemt na een half jaar af scheid van de 39-jarige Fries. Weening reed dit jaar de Giro, maar moest al na vier dagen afstappen. 5 Vanaf komend weekeinde zijn weer vijf wis sels mogelijk in de Premier League. De En gelse bonds coach Gareth Southgate (foto) pleitte er eerder voor om blessures te voorkomen. 72 Het nieuwe NBA-seizoen met slechts 72 wedstrijden eindigt uiterlijk 22 juli. Een dag later beginnen de Spelen in Tokio, waar de meeste profs aan kunnen deelnemen Huiswerk voor fris en dapper Oranje Polen J Nederland Sjoerd Mossou Rotterdam/Chorzów I Polen - Nederland 1-2 1 6. Jozwiak 1-0 1-1 77. Depay (pen.) 1-2 84. Wijnaldum Opstellingen Fabianski Krul Kedziora Hateboer Glik 57. Dumfries Bednarek De Vrij Reca Blind 81. Rybus 84. L. de Jong Placheta Van Aanholt 75. Grosicki 70. Wijndal Klich Klaassen Zielinski 70. Van de Beek 71. Moder Wijnaldum Krychowiak F. de Jong 71. Lynetti Stengs Jozwiak 70. Berghuis Lewandowski 46. Piatek Malen Depay Scheidsrechter: Grinfeld (Isr) Toeschouwers: 0 o a 0) Met Sparta won hij de KNVB- beker, bij PSV werd hij kampioen in 1986 en 1987. En acht keer keepte hij in Oranje. De op 77-jarige leeftijd overleden Pim Doesburg kwam in de jaren zes tig, zeventig en tachtig tot 687 wedstrijden in de eredivisie en was daarmee uniek. Mikos Gouka Rotterdam —Duitse bondscoach Löw over de 6-0 nederlaag tegen Spanje. Hij hoeft niet te vrezen voor zijn baan na de afstraffing, zo meldde de Duitse bond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20