JOL Drive-in stembus als proef Oranje wint in Polen, maar is niet door in Nations League Pleidooi landelijk veiligheidsberaad krijgt steun van politie en experts Walcheren Voor de gemeentelijke herindeling in Vught, Boxtel en Oisterwijk kon vanuit de auto gestemd worden. Wellicht kan dat straks ook bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart. Winst 1-2 niet genoeg om Italië van eerste plek in groep te houden »P20 Amber Aertssen uit Goes sprong een gat in de lucht toen premier Mark Rutte dinsdag aankondigde dat vanaf vandaag onder meer de dansscholen weer open mochten. De fanatieke dansster zat al tijden thuis. Maar nu mag ze de vloer weer op. „Ik riep keihard: Yes, yes, yes, ik mag weer!" Bruls wil zo snel mogelijk weten of er nog wat kan worden georgani seerd. Ondanks alle verboden zul len er toch mensen zijn die hun ei gen plan trekken, verwacht hij. ,,La- ten we niet naïef zijn. Als er toch iets gebeurt, dan liever geregisseerd en onder begeleiding van een jon gerenwerker, de wijkagent of ie mand van gemeente. Anders ont staat er wildwest en moet ik politie en boa's vragen al die mensen te gaan bekeuren. Dat wordt dan handhavingstechnisch echt een heel forse uitdaging.'' Welke activiteiten mogelijk zijn, weet Bruls nog niet. ,,Mag ik de creativiteit aan een ander overlaten? Ik ben er niet om iedereen te enter tainen. Als mensen bingo buiten willen doen of wat willen zingen, dat laat ik aan hen over. Maar het moet kleinschalig zijn.'' De politie is al rond de zomer be gonnen met de voorbereidingen voor oud en nieuw. „Natuurlijk Iedereen baalt van corona, voor jongeren is het extra vervelend helpt het als er activiteiten voor de jeugd zijn", stelt politiechef Aart Garssen van het politiedistrict Gel derland-Zuid. ,,Dat is in de andere jaren ook gebleken. Dit jaar zal alles anders zijn. Al weten we nog niet wat er straks allemaal mag. On danks het vuurwerkverbod en de afstandsregels zal de inzet niet minder zijn. Die blijft zeer fors.'' Criminoloog Henk Ferwerda stelt dat het belangrijk is om de ver veling onder jongeren tegen te gaan. ,,Iedereen baalt van corona. Voor jongeren is het extra verve lend. Zij zitten in de bloei van hun leven. Veel is weggevallen, uitgaan, voetbal en sport, vaak ook het bij baantje", stelt Ferwerda, die onder zoek deed naar de effecten van de coronamaatregelen op jongeren. ,,Met oud en nieuw braaf thuis bij je ouders op de bank zitten: dat wil geen jongere. Die snakken naar een feestje.'' Hij raadt gemeenten aan de jon geren zelf te betrekken bij eventu ele activiteiten. ,,En let bij het orga niseren ook op straatgroepen met jongeren die minder mondig zijn, maar wellicht wel eerder risicoge drag vertonen. De groepen zijn na tuurlijk het interessantst als het erom gaat escalatie te voorkomen tijdens de jaarwisseling." Justitieminister Ferd Grapper- haus wacht afwelke mogelijkheden Rutte en De Jonge gaan bieden. ,,Daar lopen we verder niet op voor uit'', stelt zijn woordvoerder. P4 Nieuwsmedia »P10 FOTO MARCELLE DAVIDSE Feestjes voor veilig oud en nieuw Om de veiligheid tijdens de jaar wisseling te kunnen garanderen, moeten er voldoende evene menten voor jongeren komen. Voorzitter Hubert Bruls van het landelijk veiligheidsberaad krijgt steun van politie en deskundi gen voor dit plan. Eric Reijnen-Rutten Henk van Gelder Nijmegen donderdag 19 november 2020 Henk Ferwerda, criminoloog 11°C Buien met lokaal kans op onweer. pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1