100% elektrisch. 100% in charge. o Exclusieve coaching sessie voor gedreven ondernemers Mercedes-Benz Uit CBS-cijfers van eind oktober blijkt dat webwinkels het erg goed doen in een markt waar veel sectoren het moeilijk hebben. Ook meldt het bureau een enorme groei van het aantal webwinkels. ,,Nu is de tijd om je als ondernemer online te presenteren." De meest recente CBS-cijfers gaan over het tweede kwartaal van dit jaar. Ten opzicht van een jaar eerder steeg de omzet in Nederlandse webwinkels met maar liefst 55 procent, de hoogste omzetgroei ooit gemeten in deze sector. Ook werden er 47 procent meer web winkels geopend. Wouter Twisk, oprich ter en directeur van JouwWeb, kan de cijfers duiden. ,,Het is duidelijk dat corona hier de hand in heeft. Maar dit is hooguit een versneller van een proces dat al was ingezet. Steeds meer consumenten ontdekken het comfort van thuiswinkelen en ondernemers breiden het aanbod steeds verder uit. We zien een permanente verschuiving richting online shoppen". Laagdrempelig kennis maken De missie van Jouwweb is om het bouwen van een website, al dan niet gecombineerd met een webshop, zo eenvoudig mogelijk te maken. Ook voor mensen zonder technische kennis. ,,Iets meer dan de helft van onze klanten heeft een webshop. Met onze tool kun je in één middag online zijn. In tegenstelling tot een volledig op maat gemaakte webshop. Dat vraagt namelijk veel tijd en een grote financiële investering. Ik raad daarom aan om laagdrempelig te starten en zo eerst te onderzoeken of een webshop überhaupt bij je past", is de ervaring van Twisk. Het valt de website-aanbieder op dat vooral lokaal gerichte ondernemers manieren zoeken om extra afzetmogelijkheden te creëren. ,,Horeca is gesloten, maar je kunt gerechten of drankpakketten ook online aanbieden aan je vaste bezoekers. En plaatselijke winkels bedienen hun klanten met afhaalmogelijkheden of door te bezorgen. Wil je je online presenteren, dan is het nu echt de tijd om dat te doen". Tips deondernemer.nl BEN WOLDRING OVER INNOVEREN, JUIST NU Het beginnen van een webshop is laagdrempeliger dan ooit Ontdek de eVans van Mercedes-Benz. Dit artikel kwam tot stand in samen werking met Jouwweb. Meer weten over een eigen site? Kijk dan op jouwweb.nl Volgens Twisk is een goede voorbereiding belangrijk en geeft daarom tips: 1: Wat wil je verkopen? Ga je voor een nicheproduct of een breed assortiment? Zorg in elk geval dat het bij je bedrijfsactiviteiten past. 2: Om goed gevonden te worden, moet je actief blijven. Bedenk een actie, geef kortingsbonnen uit en wees actief op social media. Vooral lokale onder nemers hebben veel succes via deze kanalen. 3: Zorg dat je webshop ook op mobiele apparaten probleem loos bezocht kan worden. Dit moet goed werken omdat van hieruit de meeste bestelling komen. 4: Ga zo snel mogelijk online in een simpele vorm, zodat je al in een vroeg stadium feedback krijgt of het wel of geen succes is. Verbeteringen of uitbreidingen doorvoeren kan altijd nog. Hoe gaat jouw bedrijf de uitdagingen aan van deze tijd? Het antwoord op die vraag is voor iedere ondernemer anders. Juist daarom organiseert De Ondernemer iedere dag exclusieve coachingsessies tijdens de Week van de Ondernemer samen met nlgroeit. Na de ervaringen van ras-onderne mers Dolf Kos en Kees de Jong en les sen van Wessel Berkman is vanavond de eer aan Ben Woldring, over innove ren, juist in coronatijd. Meer weten? Scan dan onderaan dit artikel de QR- code en meld je gelijk aan. volg ons op nosoQi Zijn ondernemerscarrière begon al op 13-jarige leeftijd op de middelbare school. Ondertussen bestaat de Bencom Group 20 jaar, is er een ondernemend team van 50 medewerkers en worden jaarlijks meer dan 5 miljoen consumen ten geholpen aan een betere deal via populaire vergelijkingssites als Gaslicht.com, Bellen.com, Poliswijzer.nl en LookingforBooking.com. Wol- dring is nog steeds de motor van nieuwe projecten en innovaties en is daarnaast actief in de RvC van de NOM en lid van het TopTeam ICT. Meer weten over Woldring en leren van zijn lessen? Scan dan de QR-code en meld je direct aan voor vanavond. Groei webwinkels explodeert tijdens corona Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl Op weg naar duurzame mobiliteit met de eVans van Mercedes-Benz. Met het eerste 100% elektrische bedrijfswagen gamma is er nu voor iedere ondernemer een elektrische bedrijfswagen naar wens. Onze eVans laten zien dat lokaal emissievrij rijden, overtuigende prestaties, comfort en lage bedrijfskosten perfect gecombineerd kunnen worden. Zo bent u 100% in controle, en klaar voor de toekomst. Ontdek alle voordelen van elektrisch rijden voor uw onderneming. Kijk op mercedesbenz.nl/evans of ga naar uw Mercedes-Benz dealer voor informatie of een proefrit. #eVans #ElectricExperience

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17