moet het Mark! dl ktw ~)i \Zaiïm( mn" ec. cfk regionale nieuws JOL Versoepeling van coronamaatregelen wellicht mogelijk in december Samen ten strijde tegen de bruine rat Oranje jaagt in Polen op groepswinst Jan, Jans en de kinderen zijn 50 jaar Walcheren Laatste kans om bovenaan te eindigen Een automatische robot die iedereen op de wereld vaccineert tegen het coronavirus. De 8-jarige Mauro Kunst uit Terneuzen bedacht de 'auto-prikker' als oplossing voor de pandemïe die de wereld teistert. De jongen mist met name zijn familie in het buitenland enorm. Zijn moeder Nele stuurde de tekening via Linkedln naar premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge. Die laatste reageerde erop en maakte daarmee de dag voor Mauro helemaal goed. Provincie, gemeenten en waterschap willen overlast verminderen Leontine, dochter van Jan Kruis, haalt herinneringen op x tv - Dat maakte premier Mark Rutte gisteravond bekend. Ieder woord woog hij op een goudschaaltje, om niet te veel verwachtingen te wek ken. Rutte zei niet om welke ver soepelingen het volgende maand zou kunnen gaan. Het 'zou kunnen' dat het gaat om heropening van res taurants of het toestaan van meer visite thuis. Wel waarschuwde minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) dat versoepeling met de feestdagen tot nieuwe uitbraken zou kunnen leiden. ,,We moeten wel zorgen dat we elkaar met kerst geen derde golf cadeau doen." Pas als het aantal besmettingen per dag lager is dan 3600 en er min der dan tien ic-opnames per etmaal zijn, zijn er 'mogelijkheden', re kende de minister voor. Het RIVM rapporteerde gisteren nog 4320 nieuwe meldingen. Rutte verwacht dat pas in de 'tweede helft' van ja nuari meer coronamaatregelen kunnen worden versoepeld. Vol- We moeten elkaar met kerst geen derde golf cadeau doen gens berekeningen komt Neder land dan in de laagste risicograad terecht, die van waakzaam. Vaccins Het kabinet houdt het oog op vac cinatie. De Jonge zei verheugd te zijn dat er veilige en werkende vac cins in omloop lijken te komen. Als 'alles meezit' kunnen de eerste inentingen in de eerste maanden van volgend jaar plaatsvinden, ver wacht hij. Volgens De Jonge werkt het kabinet aan een vaccinatiestra tegie. Het plan is om eerst kwets bare ouderen, bijvoorbeeld in de te huizen, in te enten. Net als mensen met ernstige (chronische) ziekten en zorgmedewerkers. De Jonge kondigde verder aan dat mensen zich vanaf 1 december kunnen laten testen als ze erachter komen dat ze in contact zijn ge weest met een besmet persoon, ook als ze geen klachten hebben. Nu kunnen mensen zich alleen nog la ten testen als ze wel al klachten hebben. Het kabinet bevestigde dat vanaf morgen openbare locaties als theaters, bioscopen, pretparken en dierentuinen weer geopend mogen zijn. Thuis mogen weer maximaal drie gasten per dag worden ontvan gen. P4 14°C Nieuwsmedia Kabinet geeft vleugje hoop It c? ZEELAND 1 ZEELAND2 P22 (Om -mwe FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Het sinterklaasfeest moet nog met maximaal drie gasten wor den gevierd, maar voor kerst en Oud en Nieuw gloort een heel klein beetje hoop. Als de be- smettingscijfers blijven dalen, kunnen vanaf half december 'mogelijk' enige coronamaatre gelen worden versoepeld. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag woensdag 18 november 2020 —Minister Hugo de Jonge Zacht en pzc.nl zonnig Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1