II 7 Tuinontwerpster Diana Hoogeveen (52) bedenkt vanuit haar werkplaats op het industrieterrein van Zierikzee, met uitzicht op de Zeelandbrug, de mooiste tuinen. Het schipperskind vond rust op Schouwen- Duiveland, nadat ze twintig jaar geleden overwerkt raakte in Noordwijkerhout. SS-i S snel welke kant ze op willen. Wat bij ze past. Mijn opdrachtgevers komen veel uit andere provincies, op maximaal zo'n anderhalf uur rijden. Uit Zeeland zelf heb ik weinig opdrachten. Ik denk toch dat Zeeuwen een tuinontwerp wat mondain vinden. Het kost toch geld, zeg maar. En misschien weten ze niet eens dat ik dit werk doe." ,,Mijn werk is zo leuk. Ik kom bij veel mensen thuis. Creëer mooie tuinen. Houd rekening met schaduw, zon, blinde muren, bo- Mijn werk is zo leuk. Ik kom bij veel mensen thuis men, planten, kleuren, reliëf en alle wensen van mensen. Een op dracht is nooit helemaal het zelfde. Je ziet dat in deze tijd, waarin mensen vaker thuis zijn, tuinen gezelliger worden ge maakt. Er komen loungehoeken in, jacuzzi's, borders en meer be planting. Een tuin volledig inrich ten is een lang proces. Planten en bomen moeten groeien. Ik houd voortdurend contact met op drachtgevers en krijg soms be richtjes met foto's over hoe de tuin weer een stukje dichter bij het ideale plaatje is gekomen." Ik werk op \Schouwen- L\ Duiveland Diana Hoogeveens ou ders hadden een bin nenvaartschip dat vanuit Rotterdam bulk vervoerde. Graan bijvoorbeeld. Het bete kende dat ze zelf vaak op een in ternaat vertoefde. Ze werd er, om zich staande te houden in de grote groep schipperskinderen, creatief en mondig. Leerde er van zich af te bijten. ,,Ik was snel zelfstandig. En heb er de liefde voor varen aan overgehouden. Ik kan ook aardig zeilen." Wie haar levenspad onder de loep neemt, ziet haar veelzijdig heid. Ze ging naar de Kunstacade mie in Kampen en later naar die in Rotterdam. Studeerde af op jachtontwerp en werkte voor het internationaal hoog aangeschre ven ontwerpbureau PB Design. ,,Daar was ik op het laatst zo met details bezig dat ik mijn ei niet meer kwijt kon. In plaats van de coreren wil ik juist ruimtes creë ren." Ze ontmoette in een café in Zie- rikzee haar man Hans. ,,Ik was daar via het zeilen terechtgeko men, hij ging met een groep vrienden altijd duiken. Een mooie tijd. We bivakkeerden in caravans op de camping. Daar is onze liefde voor dit eiland ontstaan. ,,Ik werkte na het jachtenontwerpen voor een boekhandel in Sassen- heim. Toen dat stopte ben ik bij het houtbewerkingsbedrijf Pelana van mijn man gaan werken. Daar mee groeiden we naar een groter pand in Noordwijkerhout." Bij het plaatsen van schuttin gen en ander tuinhout raakte Diana steeds meer in gesprek over de tuinen van klanten. Ze besloot om, na diverse opleidingen tus sendoor als glasgieten en papier maken van planten, tuinen te gaan ontwerpen. ,,Met Pelana groeiden mijn man en ik uit ons jasje. We moesten eigenlijk perso neel aannemen, maar dat mana gen was niet wat we altijd wilden blijven doen. Wij zijn zelf makers. En allebei er ook handig in. Ik raakte door de drukte in de Rand stad en het politieke klimaat over werkt." Het bedrijfspand met woning in Noordwijkerhout werd te koop gezet en het 'tweede' huisje in Dreischor betrokken als vaste wo ning. Aan de Industrieweg werd het houtbewerkingsbedrijf voort gezet en sinds drie jaar werkt Diana ook vanuit Zierikzee als tuinontwerpster. ,,Zelf heb ik niet één bepaalde stijl. Italiaans of klassiek bijvoorbeeld. Aan het in terieur bij mensen thuis zie ik dinsdag 17 november 2020 SD - Diana Hoogeveen i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Diana Hoogeveen. Gerrit van Loon Zierikzee Diana Hoogeveen bezig met het ontwerp van een tuin. ,,Een op dracht is nooit helemaal hetzelfde.'' Diana Hoogeveen: ,,Ik heb niet één bepaalde stijl.'' FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50