De studenten van vandaag zijn de vakmensen van morgen De heerlijke herfstweken UITGEKOOKTnl Profiteer vandaag nog en bestel een proefpakket van vier maaltijden qp UITGEKOOKT.NL 085-0190068 - advertentie - Nieuwsgierig naar de opleidingen van Curio? Kij'k dan op curio.nl/onlinekiezen Eerstejaars laboratoriumstudenten in de praktijkles. Foto: Merel Janse korting! Prijs per maaltijd, bij bestelling van 4 maaltijden Gratis gekoeld aan huis bezorgd LEKKERE GEZONDE MAALTIJDEN LAN HUIS Nu voor per maaltijd "Techniek is breed en alomtegenwoor dig. Staat aan de basis van nieuwe ontwikkelingen, is uitdagend en dynamisch. Bovendien overstijgt de vraag naar gekwalificeerd personeel het aanbod ook nog eens ruimschoots. Daardoor zien wij hier afgestudeerde techneuten veelal vertrekken met een waardevol diploma en uitstekende kansen op een passende baan." Paul van Hegelsom is onderwijsmana ger ICT bij Curio. Onder ICT vallen vier opleidingen van de sector techniek en technologie die dé beroepsopleider van West-Brabant aanbiedt. Hij schiet enthousiast uit de startblokken: "Of je droombaan nu websites ontwerpen is en apps bouwen, of netwerken en software installeren. De vraagbaak zijn voor alle IT problemen, of dat je je juist volledig wilt toespitsen op het voorko men van cyberaanvallen en ander online geweld. De technische vaardigheden die onze jongens én meiden hier opdoen, maken hen gewild in alle sectoren." Uitdagingen Dat geldt zeker ook voor de laborato riumopleidingen. Die zijn actueler dan ooit tevoren. "Zet de tv maar aan en het nieuws over corona komt zo de huiska mer binnen," aldus onderwijsmanager laboratorium Robert Moolenaar. "Dat is de tak biologisch-medisch analist. Maar werken in een lab is niet alleen voorbe houden aan een ziekenhuis. Zeker niet als je kiest voor chemisch-fysisch analist. Dan kom je vaak terecht in het bedrijfs leven en heb je ook veelvuldig te dealen met alle hedendaagse uitdagingen, zoals duurzaamheid, stikstofproblematiek, biobased, voedselveiligheid en de ener gietransitie." Professionals "Wij leveren studenten af die klaar zijn om in het bedrijfsleven fanatiek de handen uit de mouwen te steken. Die over de juiste skills beschikken, een proactieve houding hebben, zelfbewust en nieuwsgierig zijn, flexibel, nauwkeu rig en geconcentreerd kunnen werken. Professionals die gewild zijn in het bedrijfsleven en bij de overheid. Juist ook vanwege alle praktijkervaring die zij gedurende hun studie hebben opge daan." Praktijkervaring "Stages zijn dan ook essentieel voor een kennismaking met de praktijk. Daar leer je het effectief toepassen van de ver worven theorie," besluit Van Hegelsom. "Helaas heeft de coronacrisis de wereld nogal op zijn kop gezet en hebben we te maken met een nieuwe werkelijkheid en andere prioriteiten. Begrijpelijk hoor. We hebben allemaal het wiel opnieuw moeten uitvinden. Ook wij. Toch hebben we een gezamenlijk belang om jonge ren ook in deze tijd van thuisstudie en online contact, praktijkervaring op te laten doen. Juist om de kwaliteit van de sector te behouden en studenten de best mogelijke start mee te geven. Wij denken graag mee met bedrijven over een goede invulling. Want de studenten van vandaag zijn de vakmensen van morgen!" curio -T-.Sw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26