J 22 NATIONS LEAGUE POLEN - NEDERLAND Vroeger had je Willy van de Kerkhof, alias 'de stofzuiger'. Later kwam de pitbull' Edgar Davids. Marten de Roon heet 'de golfbreker'. En nu is er Davy Klaassen, die bondscoach Frank de Boer als ideale 'op-'t-huis-passer' bij Oranje ziet. Kort De Jong moet al vertrekken Siem de Jong (31, foto) moet op zoek naar een nieuwe club. Het aflopende contract van De Jong bij de Amerikaanse ploeg FC Cin cinnati wordt niet verlengd. De oud-speler van onder meer Ajax, PSV en Newcastle United speelde sinds februari bij Cincinnati, waar Jaap Stam trainer is. De Jong speelde zestien wedstrijden en kwam daarin niet tot scoren. Noorwegen ziet af van EK Noorwegen heeft zich vanwege de corona- pandemie teruggetrokken als organisator van het komende EK handbal voor vrou wen. Het Nederlands vrouwenteam zou al zijn groepswedstrijden spelen in de Noorse stad Trondheim. Het EK staat gepland van 3 tot en met 20 december. De Europese hand balfederatie probeert nu het gehele toernooi te verplaatsen naar Denemarken, dat samen met Noorwegen het EK zou organiseren. Nederland is de regerend wereldkampioen. Mayweather terug in de ring Legende Floyd Mayweather (43, foto) keert terug in de ring. De Amerikaan komt op 28 februari in actie tijdens een vechtspektakel in Tokio. Zijn tegenstander is nog onbe kend. Mayweather stond in december 2018 voor het laatst in de ring. Hij versloeg toen in een lucratieve demonstratiepartij kick bokser Tenshin Nasukawa. De Amerikaan, die vijftig duels als profbokser ongeslagen bleef, heeft al meer dan een miljard ver diend. Miljoenen extra sportbonden NOC*NSF stelt voor komend jaar vanwege de coronacrisis 6 miljoen euro extra be schikbaar voor de sportbonden. Dat voorstel van het bestuur van de sportkoepel werd gisteren tijdens de algemene vergadering goedgekeurd. Het zogenoemde corona noodfonds zal in 2021 gebruikt worden om de financiële positie van de sportbonden te versterken. Quote van de dag 'We konden het Italië op geen enkele manier moeilijk maken. We hebben nog veel werk te doen' Kadioglu zegtaf na blessure De Bruyne praat over verlengen Het was wel aardig dat uitgerekend Javier Mascherano zondag officieel bekendmaakte dat hij stopt met voetballen. Mascherano is de man van een curieus 'o ja-moment' in de toer- nooihistorie van Oranje. Bij het WK van 2014 leek Arjen Robben in de halve finale bij 0-0 te scoren, toen zijn schot op het ultieme mo ment nog werd gekraakt door een glijdende Argentijn. Dat was Javier Mascherano. En bij die reddingsac tie vlak voor tijd scheurde hij zijn anus. Mascherano was de man die 'op het huis paste' bij de Argentijnen dat WK. Een conciërge op het mid denveld, in de rug van de vedetten Messi, Di Maria en Agüero en vlak voor de eigen verdediging. Bonds coach Frank de Boer lanceerde de term 'op-'t-huis-passer' zondag na Nederland - Bosnië in relatie tot Davy Klaassen. „Klaassen won du els, was dominant aan het coachen. Hij past bij ons op het huis, om het zo te zeggen. Zo'n type speler heb je nodig in elk team.'' Willy van de Kerkhof knikt in stemmend bij die woorden. ,,Voor mij was al langer duidelijk dat Klaassen erin hoort'', zegt de man die in de jaren 70 en 80 als 'stofzui ger' zelf naam maakte in het Neder lands team. En dit type speler kwam vaker voorbij. Geregeld ook met een bijnaam die in het collec tieve geheugen bleef. Jan Wouters alias 'Jantje Beton' won met Oranje in '88 het EK. In de jaren 90 en in de eerste helft van deze eeuw was 'pit bull' Edgar Davids het cement tus sen de stenen. Met Nigel de Jong bereikte Oranje de WK-finale in NATIONS LEAGUE Groep 1 2010. En ook in 2014 had 'de gras maaier' zijn inbreng in de ploeg die brons won. De grasmaaier? ,,Ja, die bijnaam kreeg ik in Engeland bij Manchester City'', zei De Jong in 2018 in een interview met het blad FourFourTwo. ,,Ik was over het hele veld te vinden, maakte non-stop tackles en bestreek elk grassprietje, dus de fans daar noemden me zo. Ik vond het prachtig.'' ,,Met Marten de Roon had ook Ronald Koeman nu zo'n type in Oranje gebracht'', zegt Van de Kerkhof. ,,De golfbreker noemen ze hem in Italië. Maar Davy Klaassen is nog een stuk beter. Toen Ajax hem deze zomer terughaalde naar Nederland, zei ik al: let maar op, Davy Klaassen staat binnen drie maanden in Oranje.'' Stofzuiger Zelf was Van de Kerkhof (67 inter lands) stofzuiger voor twee genera ties topspelers. Eerst voor Cruijff, Van Hanegem, Rensenbrink. Daarna voor de aankomende jonge wereldtoppers Gullit, Van Basten, Rijkaard, Koeman. ,,Mijn spel paste precies in alle twee de generaties'', zegt de oud-PSV'er. ,,Ik vergelijk Klaassen met mezelf, ook dienend, maar gezegend met meer scorend vermogen. Ik heb het Koeman wel eens gevraagd toen ik 'm als bonds- dinsdag 17 november 2020 GO VOETBAL HANDBAL SUPER BOKSEN NOC*NSF Polen-spits Robert Lewandowski na de 2-0 nederlaag VOETBAL Jong Oranje maakt de EK- kwalificatie af zonder Ferdi Kadioglu (21, foto). De mid denvelder van Fenerbahge is gebles seerd en mist daardoor morgen het duel tegen Portugal. Bondscoach Erwin van de Looi roept geen vervan ger op. Jong Oranje verze kerde zich vo rige maand al van EK-deel- name. VOETBAL Kevin de Bruyne (29, foto) voert gesprekken met Man chester City over een lan ger verblijf. Hij speelt sinds 2015 voor de club uit de Premier League en won al twee landstitels met City. De middenvelder doet de on- derhandelin gen zelf. Hij heeft nog een contract tot 2023. 'Bij mij zou Klaassen altijd spelen' Maarten Wijffels Rotterdam Zondag Nederland - Bosnië en H. 3-1 Italië - Polen 2-0 Morgen 20.45 uur Bosnië en Herz. - Italië 20.45 uur Polen - Nederland Stand 1. Italië 5-9 (5-2) 2. Nederland 5-8 (5-3) 3. Polen 5-7 (5-4) 4. Bosnië en Herz. 5-2 (3-9) Javier Mascherano, de Argen tijn die tijdens het WK van 2014 'op het huis paste', houdt Arjen Robben van scoren af in de halve finale. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22