NYNKEDEJONG Duivenmelkers in een klap miljonair na verkoop van topduif Daar wordt niet aan de deur geklopt Niet hard geklopt, niet zacht geklopt. Welkomenergie® 6 Kom er eens kijken en claim je cadeau op welkom-energie.nl/sinterklaas Column Twee Chinese bieders hadden hun oog op de topduif laten val len. Het bedrag - 1,6 miljoen euro - staat vast, maar wie de koper is, is ongewis: twee bieders boden tegelijkertijd exact hetzelfde be drag. De veiling van New Kim, ei gendom van Gaston en Kurt Van de Wouwer, sloot gisteren. De strijd ging tussen de miljar dair Guo Weicheng, die onder het pseudoniem 'Hitman' bood en 'Super Duper', vermoedelijk een alias voor Xing Wei, de eigenaar van de Kaier Industrial Group. Super Duper lijkt de nieuwe ei genaar, mogelijk omdat hij als eerste de verplichte aanbetaling van 20 procent had overge maakt. New Kim was door veilinghuis Pipa (Pigeon Paradise) neergezet als de duurste duif ter wereld, maar dat is volgens Rik Hermans, uitgever van het Vlaamse blad De Duif niet juist. Twee jaar geleden is er in China een duif met de naam James' Legend geveild voor 2,8 miljoen euro. New Kim is wel de duurste duif die ooit in Europa online werd geveild. Topduiven zijn zo duur omdat er met hun genen goed geld is te verdienen. Nakomelingen gaan In China valt veel geld te winnen met duivenwedstrijden voor tienduizenden euro's van de hand en als een van die duiven goed presteert, valt er bij duiven wedstrijden veel prijzengeld te innen. De Van de Wouwers kunnen nog meer verdienen met de ver koop van al hun vogels. Hun dui ventil van 445 duiven wordt in twee etappes verkocht. De teller van de veiling staat nu op ruim 5 miljoen euro. Gemiddeld brengt één duif uit hun til meer dan 10.000 euro op. Vader en zoon Van de Wou- wer stoppen met hun hobby. Hoe makkelijk kan het zijn. Welkom Energie doet géén verkoop aan de deur. Er komen al genoeg vreemde snuiters langs deze dagen. Maar als je nu overstapt, hebben we wél een leuk welkomstcadeau van 270 euro! Pieter Omtzigt is de running mate van Hugo de Jonge. Een poedelprijs. Hugo de Jonge. Een poedelprijs, omdat hij door veel CDA'ers als de nummer 1 werd gezien. De Hollandse running mate is een povere manier om de nummer twee meer gewicht te geven. En een povere manier om al die poli tieke junkies die de afgelopen maanden de Amerikaanse verkie zingen hebben gevolgd, nu net zo geïnteresseerd te krijgen in onze politieke strijd. Een strijd die in niks op de Amerikaanse lijkt. Hou ermee op. Doe het niet. Het mooie aan de Nederlandse verkie zingen is het feit dat je niet op één persoon stemt, maar op een hele partij. En als de nummer 1 je niet zint, er nog zo'n veertig andere mensen op de lijst staan, waar je uit mag kiezen. Heb je met zoveel zorg een kan didatenlijst opgesteld, focus je al leen maar op de eerste twee. Dat is toch zonde en dom? Ik geef toe: ook ik heb te veel naar de Amerikaanse verkie zingen gekeken. Te veel CNN, te veel Amerikaanse verkiezings termen. Ik moet een beetje afkic ken; het was ook véél. spreekt, of binnen de partij een iets andere vleugel representeert. Joe Biden had iemand naast hem nodig die niet zo oud en wit is als hijzelf. En iemand die over vier jaar de presidentskandidaat voor de Democraten kan worden. Ka- mala Harris is voor hem de per fecte running mate. Zo werkt het systeem in Ame rika, maar dit heeft niks te maken met ons Nederlandse kiesstel sel. De grootste partij moet hier met meerdere partijen een kabinet vormen. De vi- cepremiers zijn politici van de andere kabinetspartijen, niet de nummer twee van de grootste partij. En toch noemt D66 Rob Jetten de run ning mate van Sigrid Kaag. En is Pieter Omtzigt de run ning mate van Wie ook moeten afkicken, zijn de campagneleiders van de meeste Nederlandse politieke partijen. Er zijn er namelijk die ineens be dachten dat hun lijsttrek ker óók een running mate nodig heeft. Dat werkt immers zo goed aan de andere kant van de oceaan. Daar kiest de presi dentskandidaat zijn rechterhand, zijn vi- cepresident. Bij voor keur iemand die hem of haar aanvult, om dat hij of zij een andere achterban aan- maandag 16 november 2020 GO y @Nynke Nummer twee Twee Vlaamse duivenmelkers zijn sinds dit weekeinde multi miljonair. Hun prijsduif New Kim werd verkocht voor 1,6 miljoen euro; voor hun hele duiventil staat de teller op ruim 5 miljoen euro. Ton Voermans Berlaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6