Doorstart voor plan Rittenburg mr j w r, II krantenbezorgen.nl Met spoed bezorgers gezocht in Hoek, Hulst, Philippine en Terneuzen Interesse of aanmelden? 5 start-^c premie Rittenburg wordt gebouwd in drie delen. De eerste fase is klaar, aan de tweede wordt gebouwd en voor de derde lag een plan klaar. Maar het bedrijf dat dat zou gaan doen, Sprangers Vastgoedontwikkeling, ging in juli van dit jaar failliet. En dus moest de gemeente op zoek naar een nieuwe projectontwikke laar. Die is gevonden: Vrolijk Leven BV. Dat bedrijf is onderdeel van BouwbedrijfVrolijk. En de mensen die actief zijn bij Vrolijk Leven zijn geen onbekenden voor de ge meente: een deel van het team werkte eerder bij Sprangers Vast goedontwikkeling aan het plan voor Rittenburg. Knoop doorgehakt Daarom heeft de gemeente afgelo pen week de knoop doorgehakt en een overeenkomst gesloten met Vrolijk Leven. Er zijn nieuwe af spraken over de waarde van de grond en het plan is kwalitatief zelfs nog verbeterd, meldt het col lege van B en W. Zo komen er meer levensloopbe- stendige woningen naast de al ge plande twintig sociale huurwonin gen, rijtjeshuizen, twee-onder een-kappers en appartementen. Er wordt nu beter rekening gehouden met het soort huizen waar kopers naar zoeken Daarmee wordt beter rekening ge houden met het soort huizen waar kopers nu naar zoeken. Het faillissement en de zoektocht naar een nieuwe projectontwikke laar leiden volgens het college tot een 'geringe vertraging van enkele maanden' in de bouw van Ritten burg III. De bestemmingsplanpro cedure kan nu beginnen en daarbij wordt ook gesproken met omwo nenden en andere belanghebben den. 's Ochtends voor 07.00 uur kranten bezorgen, op zaterdag voor 08.00 uur •Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- Gratis de krant lezen Elke week leuke winacties Na de inwerkperiode ontvang je een welkomstgeschenk II! alle leeftijden maar tenminste 15 jaar Margreet Wigard (53) werkt bij de gemeente Vlissingen. Sinds maart doet ze dat vanuit huis in Middelburg. ministratief werk, dan hoefje hé lemaal niet op zo'n kantoor te zit ten. Ik heb alleen een computer nodig. Ik kan ook in Tokio gaan werken." „Op kantoor werken heb ik al tijd al een raar fenomeen gevon den. Dat je de hele tijd op je plek moet blijven zitten. Waar je woont en werkt staat los van el kaar tegenwoordig. Een superin- teressante tijd is het. We beseffen nog lang niet wat dit allemaal te weeg gaat brengen. Ik denk bij voorbeeld niet dat mijn directe collega's en ik ooit nog teruggaan naar het Vlissingse stadhuis. Het stadhuis wordt het huis van de stad, een plek voor ontmoetingen en teamoverleg. Als je er wilt werken, kun je er een plek reser veren. Dat is ook de inhoud van het plan dat er nu ligt. Een prima plan wat mij betreft." Voor iedereen die denkt dat het verhaal van Wigard één juichend pleidooi is voor thuiswerken: dat klopt. Toch, een paar minpuntjes zijn er altijd. „Op de werkvloer Thuis zit ik soms urenlang stil, aan het einde van de dag zit ik dan helemaal vast. Als mijn agenda zegt dat ik moet wandelen, klik ik dat weg hoor je vaak dingen die spelen, maar nog niet besloten zijn. Nu is het allemaal superclean; je doet je werk en dat soort geruchten mis je. Soms word ik verrast omdat er 'ineens' iets is besloten. Nog iets: op de een of andere manier word ik thuis helemaal in dat werk meegezogen. Op kantoor loop je even naar de printer en sta je we- leens even te praten. Thuis zit ik soms urenlang stil. Aan het eind van de dag zit ik helemaal vast. Dat probeer ik te doorbreken door in mijn agenda te zetten dat ik om 1 uur ga wandelen of fiet sen, maar wanneer het zo ver is klik ik dat gewoon weg. Voor je lijf is het dus niet goed." Lachend: „Maar ik heb het er graag voor over, hoor." Al met al is de kwaliteit van haar leven er sinds de oproep van Rutte en Bruins met sprongen op vooruitgegaan, zo bevestigt Wi- gard. „Mensen laten je lekker met rust. Natuurlijk, er zijn collega's die niet zo fijn wonen als ik en die peuters thuis hebben rondlo pen. Dan is thuiswerken de hel. En er zijn ook mensen die sociaal contact heel erg belangrijk vin den, die missen juist het geklets heel erg. Het is maar net welk type mens je bent." PASPOORT maandag 16 november 2020 Juist nu de roep om snel meer huizen te bouwen zo hard klinkt in Middelburg, was het faillisse ment van de ontwikkelaar voor het laatste stuk van de wijk Rit tenburg een tegenvaller. Maar de gemeente heeft een nieuw bedrijf gevonden dat Rittenburg wil afbouwen. Maurits Sep Middelburg pyjama geweest' -Margreet Wigard Naam: Margreet Wigard Woonplaats: Middelburg Leeftijd: 53 Werkt als: administratief me dewerker Werkt normaal in: het stad huis van Vlissingen Werkt nu: thuis in Middelburg na drie maanden goed bezorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50