6 Lewis Hamilton bewijst na zevende titel nog maar eens dat hij Dubbeltitel Rus in Linz Basketbalsters nog in de race FORMULE 1 GP VAN TURKIJE CLEMENCE Goede start voor Koolhof Alvarado wint in Leuven Lewis Hamilton (35) heeft legende Michael Schumacher geëvenaard. Maar wat hij na wil laten, zit niet in records. ,,Je moet een eigen pad creëren, hoe lastig dat ook is. Maar geef niet op. Nooit." Het was het sublieme slotakkoord van zijn zevende symfonie. In de ongekende prestatie op het glib berige Turkse asfalt van Istanbul Park zat zoveel meer verstopt. Wat Lewis Hamilton in Istanboel liet zien, was net zo goed een dikke middelvinger naar alle critici die maar wat graag blijven roepen dat hij al zijn succes te danken heeft aan alleen een goede auto. Het was het bewijs dat je nooit op moet geven en dat je groot moet durven dromen, ongeacht je af komst of je huidskleur. ,,Dat je niet moet luisteren naar mensen die graag roepen dat suc ces voor jou niet is weggelegd. En dan, dan is niets onmogelijk", herhaalde Hamilton zijn favoriete adagium nog maar eens, toen de buit binnen was. ,,Laat dit dus een boodschap zijn aan alle kinderen met een droom. Durf te dromen.'' Hij deed het vroeger, als klein ventje uit het grijze, onbedui dende Stevenage. Groots en vol komen onrealistisch. Niemand in de Formule 1 die ook maar een beetje op de kleine Hamilton leek, die dezelfde huidskleur had. ,,Dus was het makkelijk om daarom al leen al te denken dat het niet weg gelegd was voor mij. Dat het niet mogelijk zou zijn. Maar hopelijk zend ik nu een boodschap naar de kids van nu, dat achtergrond en kleur niet uit zouden moeten ma ken. Dat je een eigen pad moet reur iets hebben betekend voor de autosport wat niet in titels is uit te drukken. Meer en meer is hij als zoon van ge scheiden ouders uit een Brits arbeidersmilieu uitgegroeid tot het morele kompas van de Formule 1. Mede door zijn druk is de geldverslindende sport die meer dan een halve eeuw blind en doof leek voor alles wat buiten de paddock gebeurde, meer gaan focussen creëren, hoe las tig dat ook is. Maar geef niet op. Nooit.'' Waar concur renten faalden, spinden of de controle verloren, bleef hij slim, ge duldig en foutloos op Istanbul Park, op weg naar nummer zeven. Een evenaring van het record van Mi chael Schumacher, dat toch lang onaantastbaar werd geacht. Een prestatie van formaat, maar Ha milton besteedde nauwelijks aan dacht aan die mijlpaal. De nadruk lag in zijn verhaal niet op het sta tistische. Hij is cijfermatig de beste ooit nu, met de records voor meeste polepositions en racezeges al stevig op zak. Een levende le gende, die echter hoopt dat zijn 'legacy' later uiteindelijk de cijfers zal overstijgen. Hamilton wil als donkere cou- maandag 16 november 2020 GO TENNIS Arantxa Rus heeft met haar partner Tamara Zidansek uit Slovenië op het toernooi in Linz de dubbelspeltitel veroverd. Het duo versloeg in de fi nale het als eerste ge plaatste Tsjechische kop pel Lucie Hradecka en Ka- terina Siniakova: 6-3 6-4. BASKETBAL De Oranje vrouwen zijn na een 68-63 overwinning op Hongarije nog in de race om voor het eerst sinds 1989 weer eens deel te nemen aan het EK. Nederland leidt in de groep nu met vijf punten. Natalie van den Adel (foto) was topschutter met 15 punten. Ray Clemence, de be faamde oud-doelman van Liverpool en de Engelse nationale voetbalploeg, is op 72-jarige leeftijd over leden. TENNIS Wesley Koolhof heeft zijn eerste partij in het dubbeltoernooi van de ATP Finals gewonnen. Met Nikola Maktic uit Kroatië was hij de Duitsers Kevin Krawietz en Andreas Mies de baas. Ze wonnen in de supertiebreak: 6-7 (3) 7-6 (4) 10-7. VELDRIJDEN Wereldkam pioene Ceylin del Carmen Alvarado heeft in Leuven de vierde manche van de Ethias Cross gewonnen. Ze bleef in de sprint landge note Denise Betsema de baas. Lucinda Brand maakte het Nederlandse podium vol. 'Niets is onmogelijk, Arjan Schouten Rotterdam/Istanboel Lewis Hamilton en zijn wereldtitels. FOTO'S EPA, BSR, GETTY, AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38