Babel blijkt na drie negatieve testen opeens toch besmet 3 NATIONS LEAGUE Groep 1 Steven Berghuis. De Feyenoorder kopte de bal breed op Wijnaldum, die simpel zijn tweede goal maakte: Ook na dat flitsende kwartiertje bleef het spel van Oranje heel be hoorlijk. Memphis Depay was vaak ongrijpbaar in zijn zwervende, vrije rol. Wijnaldum en Frenkie de Jong zorgden voor dynamiek en creativi teit vanaf het middenveld. Luuk de Jong diende niet alleen als hard werkend aanspeelpunt, maar zorgde ook continu voor bezetting voor het doel. Na 27 minuten werd een doel punt van de spits volledig onterecht afgekeurd voor buitenspel, na op nieuw een prachtig uitgespeelde aanval over de rechterkant. Kort na rust was het alsnog raak voor Oranje. Dumfries zette krachtig door en bediende Depay, die simpel de 3-0 binnentikte. Dat Bosnië na dik een uur spelen nog wat terugdeed, paste in zekere zin óók in het spelbeeld. Oranje was weliswaar vanaf de eerste minuut de betere ploeg, het gaf bij balver lies nog te vaak ruimtes weg voor Bosnische counters. Invaller Smail Prevjak onderstreepte dat met zijn 3-1. Een kwartier voor tijd leek de spits opnieuw te scoren, maar Prevjak mikte de bal nu naast. Echt in gevaar kwam de overwin ning daarna niet meer. Het bete kent dat Oranje niet alleen uitzicht Nederland verzekerde zich van een positie in 'pot 1' bij de WK-kwalif icatie houdt op een plek bij de 'Final Four' van de Nations League, maar zich ook verzekerde van een positie in 'pot 1' bij de kwalificatie voor het WK van 2022 in Qatar. ,,Opgelucht wil ik het niet per se noemen, maar dit is wel heel pret tig'' aldus De Boer. ,,Het mooie is dat we vandaag hebben gezien dat dit elftal veel mogelijkheden heeft. Uiteraard streven we naar vastig heid, maar we kunnen volop varië ren. Voor een coach is dat alleen maar mooi.'' AFVALLER maandag 16 november 2020 GO Boer krijgt meer vorm Memphis Depay neemt het doel van Bosnië onder vuur. De aanvaller speelde goed in zijn vrije rol rond spits Luuk de Jong. foto orange pictures Gisteren Nederland - Bosnië en H. 3-1 Italië - Polen nnb Woensdag 20.45 uur Bosnië en Herz. - Italië 20.45 uur Polen - Nederland Stand 1. Nederland 5-8 (5-3) 2. Polen 4-7 (5-2) 3. Italië 4-6 (3-2) 4. Bosnië en Herz. 5-2 (3-9) 2-0. AMSTERDAM Ryan Babel is gis teren alsnog positief getest op het coronavirus. Dat gebeurde na een sneltest die werd afge nomen bij de aanvaller van Oranje die zich niet helemaal lekker voelde. Babel ontbrak om die reden al in de selectie van het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Bosnië en Her zegovina. Babel onderging in de afgelopen week drie coronatesten. Die vie len allemaal negatief uit. Omdat Babel gisteren klachten had, was ruim voor de wedstrijd be sloten hem terug te brengen naar het spelershotel en hem daar af te zonderen in een aparte vleugel. Bondscoach Frank de Boer weet nog niet of Babel terug- keert in de selectie voor de uit wedstrijd van woensdag tegen Polen. ,,We volgen de protocol len. Hij voelde zich niet lekker en daarom hebben we hem uit de groep gelaten. Morgen wordt hij sowieso weer getest, net als wij allemaal. In het verleden zijn al meer foute testen geweest. Laten we hopen voor Ryan dat dat nu weer zo is. Maar hij had in ieder geval wel symptomen. Dan nemen wij geen risico. Dat bleek uiteindelijk een goede keuze te zijn.'' De selectie van Nederland telt nu nog 22 spelers. De Boer weet nog niet of hij een vervanger voor Babel oproept als de aan valler van Galatasaray vandaag opnieuw een positieve test op Covid-19 aflegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35