wee herders Corona of niet: het blijft lastig om personeel te vinden Zuidelijke VVD's: maak tolvrije tunnel actiepunt Mogelijke pedojagers mishandelen man 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Het daglicht wordt schaarser en schaarser. De avond wandeling met de hond wordt steeds meer een middag wandeling. De laatste weken van een roerig jaar breken aan. Het daglicht, of beter gezegd het ge brek eraan, verraadt dat Sinter klaas met zijn Pieten gauw voor de deur zullen staan. Net als ieder jaar zou ik het liefst in een winterslaap gaan tot maart. Maar net als ieder jaar moeten we met z'n allen za ken afronden voor het einde van het jaar. Belangrijke dingen en dingen die achteraf volstrekt niet belangrijk blijken te zijn. Eenen dertig december, de magische grens die we zelf hebben bedacht, maar soms ook opgelegd krijgen met bijbehorende druk. in de examens. De oudste probeert tijdens een pandemie een horeca zaak draaiend te houden en dan is er nog eentje bezig een scriptie af te ronden. Het liefst zou ik ze alle drie even een knuffel geven, maar we houden wijselijk afstand. Zelf moet ik ook nog tal van praktische zaken regelen. Zoals de zoveelste aanpassing aan de kennel voor de honden. Ze hebben namelijk Hou- dini-genen. Dus iedere keer dat ik ze met een gerust hart achterlaat in een afgesloten kennel, vind ik er vervolgens eentje vrolijk kwispe lend bovenaan de trap als ik weer thuiskom. De kennel zit nog keu rig dicht, maar telkens slaagt er weer eentje een ontsnappings route te bedenken. Herders zijn heerlijke beesten maar soms een beetje té slim. Volgende keer neem ik echt een domme hond. Zo'n vloerkleed dat wakker ge maakt moet worden voor zijn rondje en geen idee heeft hoe een deur of een kastje opengaat. van de Verenigde Staten deze week 78 wordt. Hij staat aan het hoofd van een diep verdeeld land waar aan het weefsel van de demo cratie is geknaagd en dat zich mid den in een grote crisis bevindt. Een hele opgave. Ik lees bovendien dat hij twee herders heeft. Geluk kig, dat houdt hem in elk geval scherp, denk ik. Telkens slaagt er weer eentje een ontsnappingsroute te bedenken DE STELLING Vandaag: Ik tuig deze week ook mijn kerstboom op Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters WEER MAN MISHANPELP POOR PEP0JA6ER Politie mogelijk betrokken bij dood cliënt Emergis Duikster op nippertje gered VLISSINGEN Deel Scheldemond dicht door corona HZ Kenniscentrum Kusttroerisme heeft de Zeeuwse arbeidsmarkt on der de loep genomen. Aanleiding is de coronacrisis. De onderzoekers wilden weten wat de effecten in Zeeland zijn. Vooral jongeren, men sen met flexibele contracten en zzp'ers werden (en worden) hard getroffen door de crisis. ,,De corona crisis heeft de pijnpunten blootge legd bij economische tegenslag", al dus de onderzoekers. Door corona daalde dit voorjaar het aantal vacatures, maar de ar beidsmarkt is nog altijd 'krap'. Vanaf de zomer neemt het aantal vacatures weer toe. Vooral in de techniek, ict, zorg en welzijn, en transport en logistiek blijft het lastig gekwalificeerd personeel aan te werven. Het gaat daarbij niet alleen om functies voor mensen met een hbo- of universitaire opleiding. In tegendeel, bijna vier op de vijfvaca tures betreft banen op een lager- of middelbaar opleidingsniveau. In 2018 lanceerden de Zeeuwse overheden, het onderwijs en het Voor veel Zeeuwse werkgevers blijft het lastig gekwalificeerd personeel aan te werven bedrijfsleven het Aanvalsplan Ar beidsmarkt. Dat ging toen uit van een tekort van zesduizend arbeids krachten tot 2022. De onderzoekers kunnen niet zeggen of dat aantal nog klopt. Daarvoor zal een nieuwe analyse gemaakt moeten worden. De uitkomsten van het onderzoek worden vanmiddag met deskundi gen besproken tijdens een webinar. Dit is vanaf 13.30 uur te volgen via de site van de provincie Zeeland. De VVD-leden in Limburg, Noord Brabant en Zeeland willen in over grote meerderheid dat het tolvrij maken van de Westerscheldetun- nel als actiepunt wordt opgenomen in het landelijke verkiezingspro gramma. Op 12 december moet blij ken of hun wijzigingsvoorstel ook door de rest van de VVD wordt overgenomen. In het vorige week bekendge maakte concept-verkiezingspro gramma van de VVD wordt de Wes- terscheldetunnel niet genoemd. Kees Bierens, de voorzitter van de Zeeuwse Statenfractie, kondigde meteen aan dat hij dat tijdens de al gemene ledenvergadering wilde herstellen. Zaterdag overlegde de re gio zuid van de VVD online over het verkiezingsprogramma. Een wijzi gingsvoorstel van de Zeeuwse Sta- tenfTactie en gedeputeerde Dick van der Velde over het afschaffen van de tolheffing werd daar in grote meer derheid aangenomen. Nu moet de landelijke ledenvergadering er half december ook nog een keer over stemmen. Het tolvrij maken van de tunnel staat al in de programma's van de SP, de PvdA en - zij het voorzichtig jes - het CDA. De D66- en SGP-le- den moeten er ook nog over stem men. Een groep mogelijke pedojagers heeft zaterdagavond een man mis handeld op de Europalaan in Goes. De man raakte daarbij zodanig ge wond dat hij per ambulance naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Een groep jongeren had iets na 20.00 uur een afspraak gemaakt met een man van wie zij vermoed den dat hij pedoseksueel was. Dat blijkt uit de verklaringen die het slachtoffer en getuigen hebben af gelegd bij de politie. De politie doet nog verder onderzoek naar wat er precies is gebeurd. Daarbij wordt gebruik gemaakt van camerabeel den. Ook hoopt de politie dat meer getuigen zich zullen melden. De man heeft tegen de politie ge zegd dat hij naar Goes is gelokt met het idee dat hij een afspraakje zou hebben met een meisje. Hij woont niet in Zeeland, maar reisde naar de Europalaan voor zijn afspraak. Daar aangekomen stond een groep jon geren op hem te wachten. Wat er daarna precies gebeurde kan hij naar eigen zeggen niet meer goed herinneren. De man is in elk geval flink toegetakeld. maandag 16 november 2020 Zo zit de jongste dochter volop Ik lees dat de nieuwe president Reageer op pzc.nl Weekeind: Steriliseren van herten is beter dan afschot 1459 stemmen OW... IK HAtS m'n BRIL NIET OP HENK. HET WAS PEC|)0 JANSEN» KLOETINGE De politie was gisteravond mogelijk betrokken bij de dood van een cliënt bij geestelijke zorginstelling Emergis in Kloetinge. De Rijksrecherche heeft van wege de betrokkenheid van de politie een onder zoek ingesteld op last van het Openbaar Ministerie. Om 17.40 uur kwam een melding binnen van een medische noodsituatie bij Emergis. Volgens de poli tie was er sprake van een reanimatie en is de cliënt ter plekke overleden. Het zou gaan om een man. Emergis zegt diep geraakt te zijn door de gebeurte nis. De zorginstelling laat ook een externe deskun dige onderzoek doen. WEMELDINGE Een 58-jarige Belgische vrouw uit Gent is zater dag op het nippertje gered door de hulpdien sten. De vrouw moest worden gereanimeerd. Maar dankzij de inzet van hulpverleners begon haar hart weer te kloppen. De vrouw was rond 15.00 uur bewusteloos aange troffen in het water bij Klein Stelle, een duiklo- catie vlakbij Wemeldinge. Omstanders hebben de vrouw uit het water ge haald en de hulpdiensten gealarmeerd. De Lande lijke Eenheid van de poli tie doet nog onderzoek naar de toedracht van het ongeval. Vanwege de besmetting met corona van vier do centen en de quaran taine van nog eens vijf van hun collega's gaan de lessen in de Schelde- mondvestiging Wielingen (mavo-vmbo) in Vlissin- gen deze week niet door. Dat heeft de school op haar website bekend gemaakt. Vanaf morgen worden theorielessen online gegeven. Het ge bouw Wielingen is alleen open voor leerlingen die thuis niet opgevangen kunnen worden. Eén klas eerstejaarsstudenten van het Cios in Goes is sinds vrijdag in quaran taine nadat vijf studen ten en een studiecoach positief getest waren. Ook in Zeeland zijn mensen door corona hun baan kwijt ge raakt en is het aantal vacatures teruggelopen, maar voor veel werkgevers in Zeeland blijft het tobben om geschikt personeel te vinden. Om- en bijscholing en het aantrekkelijk maken van de provincie voor jongvolwassenen zijn daarom belangrijk. Theo Giele Vlissingen Ernst Jan Rozendaal Middelburg Tom Kiel Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2