Europa, let op uw zaak Politie maakt einde aan illegaal feest bij Rilland Gewonde bestuurder verlaat plaats ongeval Huishouden 2 KERSTBOOM VERKOOP START VROEG - Traditie gebiedt dat we in Nederland pas aan Kerst denken zodra Sinterklaas zijn hielen gelicht heeft. Maar 2020 is een zot jaar en daarom kopen we kerstbomen nog voor de Sint goed en wel is aangekomen. Commentaar De Europese Unie heeft een slechte reputatie. Het geld lijkt er niet op te kunnen. Het gaat zowel om de miljar den subsidies die maar blijven stromen, als om de eigen portemonnee van de Europarlementariërs. Zij verdienen uitste kend maar ze hebben bovendien een onkostenvergoeding die het inkomen van veel gewone burgers ver overschrijdt. Een an dere misstand, die ook al jaren bestaat, komt vandaag aan de orde in de Brusselse commissie Begrotingscontrole. Om een luxe aanvullende pensioenvoorziening voor honderden oud-Eu roparlementariërs te redden, is veel extra belastinggeld nodig. De Europese burgers zouden samen een paar honderd miljoen euro moeten betalen zodat de betrokken oud-Europar lementariërs een uitkering kunnen behouden die zij bovenop hun pensioen ontvangen. Het gaat om bedragen tot duizenden euro's per maand. Ooit gaf het Europarlement daarvoor een garantie af. Er zijn twee problemen met deze regeling. Ten eer ste de omvang. Die laat nog eens pijnlijk zien, hoeveel geld de Europese volksvertegenwoordigers opstrijken. Ten tweede de garantie. Gewone stervelingen weten al lang dat hun pensioen geen zekerheidje meer is. Zij kunnen met kortingen te maken krijgen. Daar is niets tegen te doen. Er is geen reden om oud Europarlementariërs deze dans te laten ontspringen. Het Europees Parlement moet dit soort uitwassen met wortel en tak uitroeien. Anders zal de burger zich definitief van Europa afkeren. Extra pensioenregeling voor oud-Europarlementariërs is niet meer te verkopen Een illegale houseparty met zo'n veertig feestvierders in de polders nabij de Kreekraksluizen tussen Woensdrecht en Rilland is gister morgen stilgelegd door Zeeuwse en Brabantse politieteams en de mare chaussee. „Anders waren ze nu nog bezig geweest", zeggen twee ver baasde sportvissers. Vlakbij een uitpuilende vuilcon tainer met daarnaast een levens grote lappen pop als stille getuige van de voorbije polderparty, laad den twee jonge kerels gisteren rond 10.15 uur hun hengelspullen weer in de auto. Het weekendje vissen waar ze vrijdagavond aan begonnen, verliep totaal anders dan verwacht. ,,Zater- dagmiddag rond vijf uur arriveer den de eersten op de parking", ver- ALMANAK Stofzuigen, strijken, de was doen, ramen lappen. Wat de huishoudelijke bezigheden be treft, heeft de man des huizes een slechte reputatie. Altijd is er wel een excuus. Dan is hij weer allergisch voor stof, dan weer kan het werk in de moestuin niet langer wachten. Afgelopen telt de visser. ,,Al gauw stonden er twee grote caravans en zagen we veertig a vijftig mensen. Tussen ze ven en acht ging de muziek aan en dat ging de hele nacht door. En al die lui zo feestend bij elkaar, dat was echt niet in orde qua coronare- gels." Rond acht uur gisterochtend kregen de hengelaars twee sport- visserijcontroleurs op bezoek. ,,Toen kwam er plots een meisje van dat feest aanrennen. Zij vroeg of die handhavers alsjeblieft niet naar de politie wilden bellen. Geen idee of dat gebeurd is." Een surveillerende agent ont dekte het feest 's ochtends toch. Hierna werd bijstand opgeroepen en kwamen meerdere agenten en de marechaussee ter plaatse. De rotzooi werd opgeruimd en de feestgangers vertrokken. Er zijn wel persoonsgegevens genoteerd, maar geen bekeuringen uitgedeeld. week was er een vriendin op be zoek en ook zij verwonderde zich over zijn geringe inbreng in het huishouden. 'Doe je dan he lemaal niks hier thuis', klonk het verbaasd. 'Toch wel hoor, antwoordde hij gevat, 'ik zorg hier thuis voor sfeer en gezellig heid.' Jongen opgepakt voor rijden zonder rijbewijs Zoekapp zet politie op het juiste spoor Twee mannen van 44 en 42 jaar oud zijn zaterdag avond in Middelburg aan gehouden omdat ze de telefoon van iemand an ders bij zich hadden. Het tweetal kon worden op gespoord dankzij een zoekapp op het toestel. De eigenaar van het toe stel heeft het tweetal rond 18:55 uur aange sproken op het station. Vervolgens werd de poli tie gealarmeerd. De man nen verklaarden dat ze het toestel hadden ge vonden. Maar de politie vermoedt dat het was ge stolen. De simkaart bleek verwijderd te zijn. BIJ NADER INZIEN 'Wees lief voor de Belgen' De hulpdiensten zijn gisterochtend opgeroepen na een melding van een eenzijdig verkeersongeluk in het buitengebied tussen Sluiskil en Hoek. Bij het ongeluk raakte de be stuurder gewond. De automobilist was door onbe kende oorzaak bij een bocht van de weg geraakt en in een droge sloot beland. Het ongeval gebeurde op de Nieuw Westenrijkdijk en werd om streeks 06.50 uur doorgegeven via 112. Hierop werden zowel de politie als de ambulancedienst als de brandweer met spoed opgeroepen. Ter plekke bleek de bestuurder van het voertuig niet meer in het voer tuig te zitten en ook niet meer op de plaats van het ongeval te zijn. Daarom gingen agenten in de buurt naar hem op zoek. Hoofdwond De automobilist werd even later aangetroffen in de omgeving. Hij had onder meer een hoofdwond maar had op het eerste gezicht geen ernstig letsel. De man is door agenten in een fo liedeken gewikkeld tegen onder koeling. Uiteindelijk werd toch nog een ambulanceteam gestuurd om de man te onderzoeken. Bergings bedrijf Kuzee heeft de auto geta keld. Suzan van Acker houdt de boom vast bij de top. Ze draait hem een beetje rond. Alsof ze een bruidsjurk verkoopt aan een weifelende aan staande. De man wrijft over zijn hoofd. ,,Ik haal mijn vrouw er even bij." Van Acker van Tuinen Van Ac ker uit Heikant verkoopt samen met haar dochter Evelyne kerstbo men voor de ingang van de Aldi in Hulst. ,,Zo gaat het vaak", lacht Su zan. ,,De vrouw beslist, de man mag de boom dragen." Het is vroeg voor kerstbomen, maar boze reacties krijgt Suzan niet, integendeel. ,,De mensen vroegen er al om. Ze belden ons er al over op. Waarom zou je niet al beginnen dan?" Ze vermoedt dat corona een rol speelt in de vroege behoefte aan kerstsfeer. „Vanwege corona en de lange lockdown. Ze kunnen amper nog mensen ontvangen en zoeken naar gezelligheid." Daarnaast is maandag 16 november 2020 II Peter de Brie Rilland/Woensdrecht Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag een 17-jarige jon gen uit Terneuzen aange houden voor het rijden zonder rijbewijs. Agenten zagen rond 23.40 uur een auto rijden op de Frederik van Eedenstraat in Terneuzen. Ze gaven een stopteken, waarna de auto er vandoor ging. Een korte achtervolging later reed de bestuurder zichzelf klem. Hij pro beerde nog te voet te ontsnappen, maar kon snel aangehouden wor den. De jongen bleek geen rijbewijs te hebben en onder invloed van drugs en alcohol te zijn. MIDDELBURG Afgelopen zaterdag stond in de PZC een ar tikel over de zorgen in de gemeenteraad van Hulst over de reactie van Hulstenaren op de aanwezigheid van veel winkelende Belgen in de stad. In de kop wordt een ci taat van raadslid Clen de Kraker toegeschre ven aan 'wethouder Hulst'. Dit is onjuist. De Kraker is al jaren geen wethouder meer in Hulst, maar raadslid na mens de VVD. 'Er zijn er Luc Oggel Hoek Guido van der Heijden Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22