II Videobellen in pyjama Geen problemen door toestroom zuiderburen in gemeenten Hulst en Sluis Thuiswerkers, hoe doen ze dat? Op de doorgaande wegen tussen Sluis, Aardenburg, Cadzand en Oostburg reden zaterdag meer Bel gen dan Nederlanders. In Cadzand- Bad en in Sluis waren op de open bare parkeerterreinen bijna alleen wit-rode kentekenplaten te zien. Belgen zijn normaal al veel geziene gasten in deze plaatsen. En in coro natijden helemaal, want in eigen land zijn de meeste winkels dicht. Meeneem-soep Voor de middenstand in Sluis is de Vlaamse klandizie meer dan wel kom. Zonder de Belgen zou het er wel heel stil zijn. Het is overdreven te zeggen dat Sluis zaterdag overlo pen werd door dagjesmensen. Een parkeerplekje was, anders dan in het hoogseizoen, gemakkelijk te vinden. Afstand houden was geen probleem. Wat opviel was dat veel Belgen ook buiten een mondmas- ker dragen, in tegenstelling tot de Nederlanders. De horeca probeerde nog wat te verdienen aan de ver koop van meeneem-koffie, mee- neem-soep, een broodje of een frietje. De burgemeester van Sluis, Marga Vermue, nam zaterdag zelf ook nog een kijkje in de winkelstraten. ,,We zien dat mensen zich over het alge meen goed aan de regels houden. Dat was ook de indruk van onze boa's. Ze hebben hooguit een paar mensen moeten wijzen op de de re gels." Code groen Het kabinet heeft opgeroepen niet voor je plezier te gaan winkelen. ,,Tsja, wat is funshoppen? Het is nogal een grijs gebied", reageert Vermue. Iemand die nieuwe schoenen nodig heeft en gewend is om die in Sluis te kopen, gaat dan toch naar de vertrouwde winkel. Vermue: ,,Het doel van zo'n oproep is dat het niet te druk wordt. Dat je elkaar niet voor de voeten loopt. Dit weekend was het hier code groen, dus dan gaat het goed." Aan de andere kant van Zeeuws- Vlaanderen doen veel 'streekgeno ten' van over de grens hun weke lijkse boodschappen in Hulst. Daar was het zaterdag rustiger dan in het voorgaande weekenden. In Hulst groeide de afgelopen tijd de irritatie over Belgen die met hele gezinnen supermarkten en winkels binnengingen, terwijl het in Ne derland de regel is om alléén te winkelen. De Veiligheidsregio Zee- Tsja, wat is eigenlijk funshoppen? Het is nogal een grijs gebied land heeft in de Belgische media en via social media, in het Nederlands én het Frans, nog eens duidelijk ge maakt wat de coronaregels in Ne derland zijn. Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst, legde het zelf nog eens uit voor de camera van VTM. Mulder heeft de indruk dat die boodschap wel is overgeko men. ,,De grens blijft gelukkig open en de Belgen blijven welkom. Het gaat goed als we elkaars regels maar respecteren." De Veiligheidsregio Zeeland keek afgelopen tijd met enige zorg naar de toestroom van zuiderburen. In dien nodig zou de hulp van politie en marechaussee ingeroepen wor den om bezoek aan Zeeuws-Vlaan- deren te beperken, zoals dit voor jaar in Limburg aan de Duitse grens gebeurde. Maar tot nu toe is dit niet nodig geweest. It I maandag 16 november 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 Het was gezellig druk in Sluis het afgelopen weekend. De drukte leidde niet tot problemen. foto anne hana 'Het gaat goed als we de regels respecteren' De gemeenten Hulst en Sluis zijn het afgelopen weekend niet overlopen door Belgisch winke lend publiek. Wat niet wil zeggen dat er geen zuiderburen waren, maar het leidde niet tot proble men. ,,Als iedereen zich aan de regels houdt, gaat het goed. En dan maakt het niet uit of je Ne derlander, Belg op Duitser bent", zegt Marga Vermue, burgemees ter van Sluis. Theo Giele Sluis/Hulst -Marga Vermue, burgemeester Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21