OZCAN AKYOL Italianen vluchten tijdens lockdown naar tweede huis anytime; ANYWHERE 6 FreeStyle Libre Column Op een doordeweekse mid dag knetterde en knalde het in de Tweede Kamer tijdens een debat over de vrijheid van meningsuiting. Het was opnieuw Farid Azar- kan, de voorman van Denk, die zich begripvol toonde voor Neder landse moslims die op internet een petitie zijn gestart om het be ledigen van hun profeet strafbaar te stellen, zodat niemand zich er nog aan bezondigt - zeker geen cartoonisten. Ik ging eens op de bewuste website kijken. Inmiddels hebben meer dan 123.000 mensen hun handtekening achtergelaten, ten einde de overheid te bewegen om stappen te zetten in dit dossier. Dat is tamelijk hallucinant. Vooral omdat wij in Nederland juist geen céntimeter willen prijsgeven op onze expressievrijheid. Dat zien de mensen van de peti tie anders. Zij redeneren: 'Het is een tekort aan fatsoen en leidt tot maatschappelijke spanningen.' Die polarisatie is zeker te be speuren. Dat is ook niet gek: in Frankrijk werd de leraar Samuel Paty onthoofd en nu willen som- mige moslims met terugwerkende kracht een maatschappij creëren waarin hj daadwerkelijk iets ver keerd zou hebben gedaan. Als politicus, op weg naar nieuwe verkiezingen, wilde Azar- kan deze lieden een geluid geven in ons parlement, ook al erkende hij dat de timing een tikkeltje on gelukkig was. Dat weerhield hem er echter niet van om met iedereen in de Tweede Kamer ruzie te maken, met name op de momenten dat hem werd gevraagd om fatsoen. Dat woordje 'timing' bleef na galmen in mijn hoofd. De mensen van de petitie heb ben hun vrijheid van meningsui ting. En een parlementa riër ook. Maar als je be denkt dat integratie hét thema is waarop laatst genoemde zich moet profileren, was dit krek een uitste kend moment voor hem. Er zullen in deze campagne, die gegijzeld gaat worden door Covid- 19, slechts een paar momenten zijn waarop de partij zich gaat manifesteren. Er moest een morele afweging worden gemaakt. Zou Denk vol op het orgel gaan, of besloten ze toch, uit piëteit met de nabestaanden van het slachtoffer, even discreet te blijven? Ze kozen voor die eerste optie. Dat bevestigde wat ik altijd al dacht van deze club: de partij gedijt bij uitstek bij opgeklopte tegenstellingen. Dus de petitiemakers kunnen anderen wel aanrekenen dat 'maatschappelijke spanningen' worden aangewakkerd. Maar degenen die dit op institutioneel niveau doen, zijn de mensen van Denk, die zich vermomd hebben als handlangers. Het is morbide politiek. Maar dat mag in een vrij land, net als het beledigen van een profeet. De partij gedijt bij uitstek bij opgeklopte tegenstellingen Als gevolg van de tweede golf die Italië nu vol raakt, geldt in de vijf zwaarst getroffen regio's een strenge lockdown. Behalve super markten en apotheken zijn alle winkels gesloten en de restau rants mogen alleen nog maar bezorgen. Onderwijs kan enkel op afstand worden gevolgd en thuiswerken wordt zoveel moge lijk aangemoedigd. Italianen zoeken hun tweede huis aan zee of in de bergen op om te ontkomen aan de beperkin gen die het oplopend aantal coro nabesmettingen met zich mee brengt. Een groene weide of de ruisende zee voor je huis in plaats van de drukke doorgaande weg en meer bewegingsvrijheid nu de corona-epidemie weer in alle hevigheid oplaait. Toen de Italiaanse premier Conte eind vorige week opnieuw een lockdown afkondigde voor Lombardije en Piemonte laadden duizenden Italianen hun auto vol en ontvluchtten de rode zone naar hun tweede huis, of ze huur den er één. „We gaan Milaan wel missen", zeggen Armando Cianci, Fabrizio Ronco en Stefano Massa tegen de Corriere della Sera. Dank zij de lage prijzen op Airbnb zit ten de drie studievrienden nu in de heuvels bij Siena in Toscane. „We voelen ons evacués. Laten we hopen dat het tijdelijk is." W Strenge lockdown in de vijf zwaarst getroffen regio's Internetondernemer Fabio Marra kan overal werken en reed daarom voor het ingaan van de nieuwe regels vanuit Milaan terug naar zijn geboorteplaats Pesaro aan de Adriatische kust. Daar staat het familiehuis. „Mijn twee zoons van 16 en 17 associëren deze plek met vakantie. Het was deze keer geen feest in de auto, maar ze hebben hier frisse lucht en meer vrijheid. Zo zijn we ook dichtbij oma, dan is die ook niet zo alleen." life, to the fullest* zaterdag 14 november 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Morbide Italianen ontvluchten de grote steden sinds afgelopen week end het land verdeeld is in gele, oranje en rode zones. Vooral vanuit de noordelijke regio's Lombardije en Pie- monte is een ware run ont staan. Angelo van Schaik Siena YOU CAN DOIT FLASH GLUCOSE MONITORING SYSTEM Abbott ADC-30408 Kijk op www.nietmeerprikken.nl voor productinformatie. De sensor heeft een opwarmperiode nodig van 60 minuten. De sensor is maximaal 30 minuten waterbestendig tot een diepte van 1 meter. Gebruik niet boven een hoogte van 3048 m. FreeStyle, Libre en gerelateerde merk aanduidingen zijn eigendom van Abbott. Andere handelsmerken zijn het eigendom van hun respectievelijke eigenaren. Scan de sensor om jouw glucosewaarden te meten. Gebruik van lancetten overbodig. Gesimuleerde gegevens ter illustratie. Dit is geen echte patiënt of gegevens. Afbeeldingen ter illustratie, dit is geen echte patiënt of professionele zorgverlener.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6