I ZEELAND 13 5ï£t? - 3? Met de uitleg van Feyenoord kon ik inhoudelijk niet zo veel voor Feyenoord.'' Hij vertelt over het AbAb Jeugdtoernooi in Philip pine, waar topclubs uit binnen- en buitenland in actie kwamen. ,,Ik denk dat het 1996 was, ik werkte al voor Feyenoord. Ik zag daar een spelertje lopen, die echt iets had. Dat zag je meteen. De scout van Club Brugge was er, Jo Jansen ook namens NAC. Weet je over wie ik het heb? Jonathan Constansia. Hij heeft een proefwedstrijd gespeeld bij Feyenoord en scoorde daarin een paar keer. Uiteindelijk kozen Jonathan en zijn familie voor AA Gent. Dat was toch iets dichterbij en makkelijker aan te reizen.'' Istvan Bakx ziet hij als ventje van elf met de Walcherse selectie spelen. ,,Ik heb de papieren nog liggen. Istvan ging daarna iedere woensdag trainen in Rotterdam, zijn opa bracht hem altijd naar Feyenoord. In juni werd hij lid, maar volgens mij stopte hij in au gustus al. Albert Stuivenberg, nu assistent-trainer bij Arsenal en Wales, vroeg later nog geregeld naar hem. 'Hoe is het met Istvan?' Bij RCS heb ik hem ook nog beke ken en een rapport over hem ge maakt. Uiteindelijk heeft hij via een andere weg toch nog een heel mooie carrière gehad. Istvan heeft het goed gedaan. Naast het voet ballen heeft hij ook netjes zijn stu die afgemaakt en trainersdi ploma's gehaald. Dat vind ik mooi.'' Zeeland, een stukje van West Brabant en een deel van België, dat is in zijn Zeeuwse jaren zijn voor naamste werkgebied. ,,Ik ging al lerlei wedstrijden af. Selectiewed strijden, oefenwedstrijden, com petitie; noem maar op.'' Alle tips die binnenkomen worden nage trokken. Er komt een rits aan na men voorbij. Van Lionel Lord tot Pim Bruins, van Benjamin Martha tot Wilco Doeleman en van Rody Hoegee tot Tommy van de Male. Bij vrijwel iedereen heeft Uulke Wietsma een verhaal, de ene keer kort, de andere keer wat langer. Coronavirus Over dit jaar kan hij vrij kort zijn. Eind maart krijgt hij eerst per e mail en later nog per telefoon te horen dat bij Feyenoord geen plek meer voor hem is. Kort daarna blijkt Uulke Wietsma besmet te zijn met het coronavirus. ,,Ik weet niet hoe ik het heb opgelopen, maar voel de naweeën nog steeds. Ik had 40,9 graden koorts. Ik ga nu twee keer per week naar een fysio therapeut en loop ook bij een dië tiste. Het gaat nu goed, al moet ik ook niet te veel heuvels over, als ik naar de Wageningse Berg fiets. Dat valt tegen, dan merk ik dat mijn conditie nog niet geweldig is.'' In dezelfde periode wordt hij aan de kant geschoven door Fey- enoord. ,,Die mededeling kwam voor mij echt uit de lucht vallen. Met de uitleg van Feyenoord kon ik inhoudelijk niet zo veel. Voet- baltechnische en organisatorische redenen; dat zijn ruime begrippen hè. Ik kreeg nog een mail met drie argumenten, maar toen werd ik dus ziek. Ik heb vervolgens drie maanden niet gereageerd. Ik had het idee dat er iets meer achter zat. Ik heb nog wel een gesprek gehad met het hoofd personeelszaken en Raymond van Meenen, de mana ger van de academy, maar daar werd ik niet veel wijzer van. Ik heb er een paar weken last van gehad, maar ik wist ook dat ik het los moest laten, er afstand van moest nemen.'' Geanalyseerd Hij heeft het tijdperk afgesloten en is eerder dit seizoen al voor derde- divisieclub Ter Leede op pad ge weest. ,,Ik werd benaderd door een collega-scout. Ik heb voor Ter Leede de amateurs van Ajax ge analyseerd, net als Sparta Nijkerk, DVS'33 en ACV. Toen kwam het coronavirus weer opzetten en was het voorlopig weer klaar met het bezoeken van voetbalwedstrij den.'' In 2021 hoopt hij weer langs de lijn te staan, als toeschouwer of als scout. Vervelen hoeft Uulke Wietsma zich niet, want hij kan altijd in zijn archief duiken. ,,Al moet je niet in het verleden blij ven hangen'', weet hij. ,,Maar je moet het ook niet weggooien.'' zaterdag 14 november 2020 GO S* Uulke Wietsma in februari van dit jaar, samen met Feyenoord-col lega Laurent Aalbersberg tijdens de talentendag van Alphense Boys. FOTO MEREL KLIJZING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41