NIEUWS 3 Gruwelijke details komen naar buiten bij behandeling zedenzaak De zaak draait om de nu 44-jarige Terneuzense T. D. en haar 47-jarige vriend P. P. uit Aardenburg. Zij staan terecht voor tien gezamen lijke zedendelicten. Zo zouden vijf meisjes, onder wie de twee destijds minderjarige dochters van D., zijn misbruikt door P. in zijn garagebe drijf in Waterlandkerkje. Ook zou de oudste dochter zijn meegeno men naar parenclubs en parkeer plaatsen voor seks tegen betaling. Het tweetal wordt bovendien ver dacht van het in bezit hebben, ver vaardigen en verspreiden van kin derporno. Tegen P. lopen nog drie andere verdenkingen, dus dertien in totaal. De pers moest de zaak vanwege de grote belangstelling via een live- stream volgen. Dat gebeurde voor het eerst bij een Zeeuwse rechts zaak, maar was geen onverdeeld succes; niet alles wat werd gezegd was even goed te verstaan. Dat gold met name voor de zeer indringende slachtofferverklaringen die werden voorgelezen. Juist die gaven de enorme impact aan van het gruwe lijke misbruik van minderjarige meisjes, dat maar liefst tien jaar on gemerkt kon plaatsvinden. Het leidde tot verwoeste levens en in enkele gevallen tot zelfmoordpo gingen, zo bleek uit de hartver scheurende lezingen. De slachtof fers werden gedrogeerd met medi cijnen, drugs en alcohol en werden vrijwel dagelijks op allerlei manie ren misbruikt door P. en anderen. Dat laatste gebeurde vaak op par keerplaatsen langs de snelweg, zo als bij de Kreekraksluizen en in West-Brabant. De slachtoffers wer den dan in het donker misbruikt op picknicktafels. P. zou daar dan later over opscheppen in de chatapp Kik. Niet lang meer te leven Beide verdachten moesten ver plicht aanwezig zijn in de rechts zaal, maar tijdens de zitting bleek dat dat voor T. D. eigenlijk onver antwoord was. Volgens haar advo caat lijdt zij aan ernstig nierfalen en heeft ze niet lang meer te leven. De raadsvrouw heeft er naar eigen zeg gen tevergeefs bij de rechtbank op aangedrongen om haar cliënt de zaak via een videoverbinding te la ten volgen, maar medische verkla ringen hebben de rechtbank echter nooit bereikt, aldus de voorzitter. Hoe broos de gezondheid van de Jullie hebben me verkocht als een stuk speelgoed zich op krukken voortbewegende D. is, werd duidelijk toen zij aan het begin van de middag onwel werd en medische behandeling nodig had. Eerder had ze de zaal al moeten verlaten voor een nierdialyse. Haar advocaat meldde later geëmotio neerd dat zij dacht dat haar cliënte 'voor haar ogen zou sterven'. Daarop werd besloten de zaak van D., indien mogelijk, volgende week woensdag verder te behandelen. Een verzoek van de advocaat om haar voorlopige hechtenis te schor sen werd echter afgewezen. Dat D. de tijd die haar nog rest in vrijheid mag doorbrengen, is ook wat haar oudste dochter wil, on danks alles wat ze heeft meege maakt. Ze mist haar moeder en houdt 'met heel haar hart van haar'. ,,Mama heeft ons nooit iets aange daan, ze is slachtoffer geworden van een psychopaat, een narcist." 'Een monster als P.' De jongste dochter is minder mild over haar moeder, net als de andere slachtoffers. Ze neemt het de vrouw kwalijk dat zij haar niet heeft be schermd. ,,Jullie hebben me ver kocht als een stuk speelgoed." Een van de aanwezige slachtoffers noemde D. en P. 'niet goed snik'. ,,Je mag geen moeder genoemd wor den", zei ze met trillende stem. ,,Om dit te flikken bij je eigen kin deren." Ook de vader van de meis jes, die vorig jaar aangifte deed te gen P. waarna de zaak aan het rollen kwam, liet van zich horen via de ad vocaat van zijn dochter. ,,Jouw ziekte heeft j e niet tegenhouden dit allemaal te laten gebeuren. Je hebt je dochters niet beschermd tegen een monster als P." Het werd niet precies duidelijk wat D. wel en niet wist van het mis- bruik en in hoeverre ze dat heeft gefaciliteerd. Ze blijkt veel te heb ben verdrongen of niet meer te we ten. Uit ontluisterende chatge- sprekken tussen haar en P., waaruit de rechtbank citeerde, ontstaat des ondanks de indruk dat zij wel dege lijk volop meewerkte met P. Ze heeft weinig ondernomen het mis bruik te stoppen of om bij P. weg te gaan, hoewel ze dat wel zegt te heb ben geprobeerd. Al eerder veroordeeld P. liet gedurende de zitting maar weinig los over alles wat is gebeurd. Hij verwees naar zijn advocaat of naar de verklaring die hij heeft af gelegd bij de politie. Hij ontkende geld te hebben verdiend aan het misbruik, waar volgens hem 'geen dwang aan te pas kwam'. De slachtoffers eisen bij elkaar tonnen aan schadevergoeding van hem. Uit rapporten blijkt dat P., die al eerder was veroordeeld voor een zedende lict, lijdt aan een pedofiele- en per soonlijkheidsstoornis en hypersek sualiteit. Deskundigen adviseren tbs met dwangverpleging. P. zei zich 'te zullen neerleggen bij het uiteindelijke vonnis'. De zaak gaat maandag verder. Dan komen de officier van justitie en advocaten aan het woord. zaterdag 14 november 2020 P. P. (links) en T. D. in de rechtbank van Middelburg tijdens de behandeling van de Zeeuws-Vlaamse zedenzaak. De Aardenburger en de vrouw uit Terneuzen zijn verdachten in het misbruikschandaal. illustratie nicole van den hout Verdachte in Zeeuws-Vlaamse misbruikzaak onwel op zitting De inhoudelijke behandeling van de geruchtmakende Zeeuws- Vlaamse zedenzaak kende gis teren een chaotisch verloop in de Middelburgse rechtbank. Een van de verdachten moest de zaal onwel verlaten en er waren talloze schorsingen. De zitting krijgt volgende week een ver volg, maar desalniettemin werd duidelijk welk ongekend hor rorscenario zich jarenlang heeft afgespeeld. Luc Oggel Middelburg -Jongste dochter van verdachte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3