II 9 kenaar. Het 2D-gedeelte komt bij mij terecht en ik maak er een 3D-beeld van. Dat wordt samengesteld tot een gevelpaneel en gaat dan door naar de bouw. Ik werk er nu bijna vier jaar. In elk project kom je nieuwe dingen te gen. Dat maakt het uitdagend." Hoe de uitwerking van zijn teke ningen verloopt, is altijd onzeker. ,,Op de computer is alles rechttoe rechtaan, maar dat is in de praktijk anders. Als iets gemaakt of ver scheept wordt, kunnen er best veel dingen mee gebeuren. Het kan zijn dat je schade hebt, bijvoorbeeld. Soms ga ik dan ook naar de bouw plaats toe om te kijken. Zoals het pro ject GreenwichNO205/2o6 in Lon den. Het is fantastisch om te zien dat jouw ontwerp uiteindelijk echt tot uitwerking is gebracht." Niet onderdoen Zo'n fulltime baan is volgens Raas soms best lastig te combineren met het fietsen, maar daarvoor maakt hij altijd tijd. ,,Dat kost me vaak een vrije dag, maar dat is dan maar zo", vertelt hij. ,,Voor het trainen en wedstrijden maak ik tijd. In de zomer is het niet zo moeilijk. Dan is het juist lekker om na een lange dag vrij te gaan trai nen. Er zijn veel jongens die wat meer vrije tijd hebben. Ik wil niet on derdoen voor hen, dus dat motiveert mij. Pas nadat hij zijn eerste fiets kocht, begon de passie voor de sport. ,,Veel van mijn vrienden fietsen hun hele leven al, ik pas vanaf mijn vijftiende. Dat is best laat, maar toen ik veel wedstrijden ging rijden, merkte dat het steeds beter ging. Op mijn acht tiende schreef ik mij in bij de Ko ninklijke Nederlandse Wieler Unie." Inmiddels rijdt hij bij de ploeg ZRTC Theo Middelkamp. ,,In een sei zoen zijn we ieder weekend met el kaar op stap. Je hebt echt iets aan el kaar. Zoiets heb je voor het leven. We hebben veel mooie dingen meege maakt. Zo zijn we twee keer naar Zuid-Amerika geweest voor een koers. Dat is heel speciaal. Een keer werd ik achtste, daar ben ik erg trots op." Hoewel buitenlandse koersen na tuurlijk mooi zijn, hebben de Zeeuwse rondes altijd iets speciaals. Twee keer won ik de ronde van Sint Jansteen, een wedstrijd van 80 kilo meter. Voor mij persoonlijk is het be langrijk om die Zeeuwse wedstrijden te rijden. Er komen veel bekenden kijken en het is altijd druk langs de weg. Dat heeft gewoon iets." Raas heeft ambities, maar is ook realistisch. ,,Dat was ik al toen ik be gon. Ik ga erin en zie wel hoever ik kom. Ik vind het belangrijk om pro gressie te maken, maar ben er redelijk nuchter in. Stel ik zou vijf klassiekers winnen - niet dat dat gaat gebeuren - zou ik wel naar continentaal niveau kunnen. Maar dan zou ik nog niet weten of ik dat zou doen. Op mijn leeftijd is dat sowieso heel laat. De grote ploegen concentreren zich meer op jonge talenten. Ik vind het ook niet erg. Zo kan ik een normaal leven leiden en mijn hobby uitvoe ren." Het fietsen kost me vaak een vrije dag, maar dat is dan maar zo blijven doen. Ik heb voor zekerheid gekozen." En aan een bestaan als prof zitten grote nadelen: het is eenzaam en je moet veel opofferen, stelt Raas. ,,Ik heb de balans gezocht." Via een goede bekende kwam hij uiteindelijk bij Scheldebouw BV in Middelburg terecht. Inmiddels heeft hij al meegewerkt aan projecten over de hele wereld. ,,Wij ontwerpen ex clusieve gevelelementen voor de bouw voor opdrachtgevers over de hele wereld. Ik ben zelf technisch te- Voor 50 cent kocht hij op 15- jarige leeftijd zijn allereer ste racefiets op een rom melmarkt. Nu rijdt Eloy Raas (27) uit Goes tijdens het wieler- seizoen in vele wedstrijden en is hij naast zijn werk bij Scheldebouw BV veelvuldig op de fiets te vinden. Na zijn studie engineering aan de HZ in Vlissingen stond Raas voor de keuze alles te geven voor het wiel rennen of een fulltime baan. Dat bleek uiteindelijk niet heel lastig te zijn. De fietswereld is heel onzeker, dat blijkt nu in coronatijd al hele maal. Ik wilde na mijn studie samen wonen met mijn vriendin, dus dat bracht me ertoe om te kiezen voor een baan. Daarnaast vond ik mijn studie zo leuk dat ik er iets mee wilde zaterdag 14 november 2020 GO Koen Florusse Door de week werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier boter hammen in je blauwe broodtrom mel. Elastiekje eromheen. Maan dag, dinsdag, woensdag, donder dag, vrijdag. En dan is het week end; je hobby wordt je werk. Je bent scheidsrechter bij het voet bal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. - Eloy Raas FOTO' BOVEN: PRIVÉCOLLECTIE FOTO ONDER: JACCO QUIST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37